Petronella

Regisztráció dátuma: 2012. december 11.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2012. december 11.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Lush Intergalactic Fürdőbomba

Lush Intergalactic Fürdőbomba
2021. április 6.

Kedvencem, annyira gyönyörű a színe és a csillogását is imádom!

Lush Shoot For The Stars Fürdőgolyó

Lush Shoot For The Stars Fürdőgolyó
2021. április 6.

Egyik kedvencem volt, imádtam a víz színét és a csillogást.

Balea Med Ultra Sensitive Arctisztító Víz

Balea Med Ultra Sensitive Arctisztító Víz
2021. április 6.

Szeretem felpacsmagolni tenyérrel vagy vattakoronggal áttörölni vele az arcom. Van fancybb tonerem, de ez egy jó mindennapi kiegészítés. Kedvencem a hialuron szérum előtt ezzel nedvesíteni az arcom, rá a szérum, esszencia, minden egyéb.
Kicsit ragadós magában, de ez az ár vicc kategória, durván megéri tartani belőle 2-3 backupot :D

Balea Med Ultra Sensitive Szövetmaszk

Balea Med Ultra Sensitive Szövetmaszk
2021. április 6.

10-12-esével szoktam venni, szeretem, ha van itthon egy pár, ha kedvem lenne feltenni. A fátyolmaszkok nekem otthoni spa érzést keltenek, szeretem velük rendszeresen megjutalmazni a bőröm.

Hidratál, nyugtat, sosem csíp, cserébe hagy egy fura filmréteget, amit muszáj lemosnom, mert kellemetlen, de ez nem nagy ár.

Van olyan fátyolmaszk, amit jobban szeretek, de az 10x ennyibe kerül, így az kicsit húzós lenne heti szinten, meghagyom különleges alkalmakra. Ár-érték arányban ez nagyon nyerő.

The Ordinary Mandelic Acid 10% + HA

The Ordinary Mandelic Acid 10% + HA
2021. április 6.

Számomra túl gyengéd, de érzékenyebb bőrre nagyon jó lehet, főként kezdésnek!

The Ordinary Squalane Cleanser

The Ordinary Squalane Cleanser
2021. április 6.

Jók az összetevők, de nem szerettem meg. Párom, akinek vízhiányosabb bőre van, kiadtam a feladatot, hogy használja el, nagy nehezen a végére ért, de nem nőtt a szívéhez. Már a Tinamuban is félve válaszolt az eladó lány, mikor kérdeztem vásárlás előtt a véleményét róla, ő sem volt elragadtatva, de ki akartam próbálni.

Ezért a mennyiségért szerintem drága is, sokkal jobban megéri a CeraVe és kényelmesebb is a használata. De el tudom képzelni, hogy másoknak bejön, így nem pontozom le.

The Ordinary 100% Plant-Derived Squalane

The Ordinary 100% Plant-Derived Squalane
2021. április 6.

A kedvenc olajom a TO-től! Alaposan utánaolvasva ez a legstabilabb olaj, amit felrakhatok az arcomra.

Alapvetően kombinált bőrömnek ritkán van rá szüksége, de a téli időszakban, ha úgy érzem, igényli a bőröm, megspékelem vele az esti rutinom.

Érett, zsírhiányos bőrre (anyukám) csodálatos!

The Ordinary Vitamin C Suspension 30% In Silicone

The Ordinary Vitamin C Suspension 30% In Silicone
2021. április 6.

Százszor jobban bejön, mint a 23%-os változat. Engem nem zavar a szilikonos formula, könnyen el tudom oszlatni, és már ráállt a kezem, hogy hogy ne kukacosodjon. Reggelente a fényvédő előtti utolsó lépés nálam.

Kitapasztaltam, hogy az orromra és az orrom mellett az orcáimra nem kenem, mert ez is nagyon durván oxidálja a miteszereket, és nem menő a mákos tészta fej, illetve az orrhajlatomat hajlamos csípni, így azt is elkerülöm. Lényegében nem is ezek a problémás területek, ahol az eredményeket várnám tőle, így kis kompromisszum számomra.

Egyáltalán nem csípi úgy az arcom, mint a 23%-os. Néha, néhány hetente egyszer érzem, hogy napközben “megbizsergeti” a bőröm, akkor valószínűleg épp érzékenyebb az arcbőröm. De valószínűleg az alákrémezés is segít, hogy ne irritáljon.

Én is értékelem a “blur effectet” :)

Kicsit talán fogyhatna lassabban!

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%
2021. április 6.

Sajnos nem lettünk jó barátok. Pedig nagyon sokszor próbálkoztam vele, újabb esélyt adva. Az amúgy egyáltalán nem reaktív vagy érzékeny bőröm olyan szinteken csípte, vagy inkább marta minden alkalommal, máshol viszketett tőle a bőröm. Egyszer konkrétan megmarta a bőröm az orrhajlatomban, napokig kellett hámosítanom, mire épkézláb bőrt láttam a helyén.

Az állaga furcsa, nem lehet rá kényelmesen sminkelni, darabos-homokos érzetű. És zsírban tocsogó fejet eredményez. Olyan botrányosan oxidálta az orromon és orcámon levő miteszereket, hogy úgy néztem ki, mint egy tál mákos tészta.

Fun fact: egyszer a férjem adott az arcomra egy puszit, mikor ez volt az arcomon. Köpködve rohant a mosdóba, hogy kimossa a szájából az undorító ízt és a lelkemre kötötte, hogy máskor mindig figyelmeztessem, ha C-vitamin kerülne a fejemre :D

Szóval az biztos, hogy soha többé, így is kuka lett a fele. De el tudom képzelni, hogy van, akinek bejön, így 1*-nál többet adok.

The Ordinary Lactic Acid 10% + HA 2%

The Ordinary Lactic Acid 10% + HA 2%
2021. április 6.

Sokadik üvegemet fogyasztom, a glikolsavval és Paula BHA-jával váltásban (kb mindegyiket heti 1x). Ha nem használok kémiai hámlasztót, nagyon hamar elkezd korpádzóan hámlani a bőröm, száraz foltokkal, összességében érdes, vízhiányos, fakó bőrképpel. Másfelől örülök, hogy így a többi lépés aktív hatóanyagai mélyebbre jutnak ezután. Így számomra esszenciális a rendszeres peeling. Hetente - kéthetente még rásegítek egy hidroabráziós géppel, ami egy rendkívül gyengéd gépi hámlasztás, ez így szuperül kordában tartja a korpádzó hámlást.

Imádom, hogy a tejsav hidratál is!! Kicsit ragad használat után, de ez a hidratáló krém után nem szokott már zavaró lenni.