Sz. Csilla

Regisztráció dátuma: 2014. május 3.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. május 3.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Max Factor Facefinity All Day Flawless 3in1 Alapozó

Max Factor Facefinity All Day Flawless 3in1 Alapozó
2017. szeptember 21.

Annyira gyönyörű! Most a nyári színem elvesztése után, amikor még nem vagyok téli hófehérke sem, a 80as bronze árnyalat tökéletesen passzol a bőrömhöz. Ahogy az ősz beköszöntével ezt kezdtem használni észrevettem, hogy már csak a 1/3 része van az üvegben és még nem is írtam róla. :))
Sleek krémes kontúr szettet használok rá, ami szintén nem szárad össze a bőrömön, de nem is olajosodnak ki egész nap. Pici púdert teszek reggel és olyan szép marad. Csak este kell egy kevés igazítás, addigra picit beszippantja a bőröm őket.

Sminktetoválás

Sminktetoválás
2017. szeptember 21.

Patkós Alexandra szalonban készült nagyon vékony természetes hatású szálakból a szemöldököm. Egyedülálló technikával dolgoznak!
Az ott dolgozó lányok szája is meseszép, sose mondanám meg, hogy tetovált. Ezen felbuzdúlva azt is meg fogom náluk csináltatni. :)
Korábban long timer technikával készítettem szempillasűritő kontúr tetoválást, ami 13 éve nagyon szép. A szemkontúrra mindenképpen a longtimer ajánlott, bár jobban fáj, hiszen mélyebbre ütik be a festéket, de onnan nem is kell kikopnia.
Szemöldökre ez nem célszerű, hiszen annak a színe az összetevő kék és vörös pigmentek miatt sokat változik. Illetve a forma-divat is változik, ezért jobb, ha kikopós anyag. Persze nagyom fontos a jó minőségű pigment, hogy ne szineződjön csúnyán el.
A száj kopik a legtermészetesebben, az csak halványodik az idővel.

Update: Elkészült a szájtetoválásom is. Amit mindenképpen érdemes előtte tudni: a fájdalomcsillapítók Alexandráéknál nagyon jók, de még így is nehezen lehet bírni a végefelé már. Annyira sokszor kell átmenni újra a felületen, hogy a száj egésze sajog, hiszen a sebbe tetoválgatnak újra és újra. Én cataflamot vettem be előtte, az nem okoz vérzékenységet. A durva az, hogy ellentétben a többi tetkóval, ennél a fájdalom nem ért véget a tetoválás befejeztével. Órákon keresztül sajgott tovább, se beszélgetni, se enni nem lesz kedvetek. A következő napokban is folyamatosan fájt és rettenetesen feszült, a nevetés esetén rögtön nyomtam össze oldalról az arcom. :/ Én 5 nap után lepiszkálgattam, mert egy eseményen kellett megjelennem, de valójában akkor még mindig bőven lett volna rajta a ronda feketés sebekből. Annyira sötét volt a varr, hogy a párom szerint úgy néztem ki, mint egy orosz csaj. Sosem szoktam sötétre rúzsozni, ezért tényleg kínosan éreztem magam miatta. Amikor lejött a varr, akkor nagyon szép rózsaszínes színe volt, utána elkezdett sötétedni. Most sokkal sötétebbmár, mint amit szerettem volna, pedig elvileg 6 héten keresztül sötétedik. Husis színt kértem, rózsaszíneset, de women secret árnyalathoz tették a rose és a virgin árnyalatokat, ami miatt nekem barna lett. :( Hideg színtipusúaknak szerintem a women secret nem való, a korrekción másként fogjuk keverni a színt. A jó, hogy akkor még lehet korrigálni. A rossz, hogy ezt mégegyszer kibírni rettenetes lesz, de muszáj, mert most egyenetlen is és a kontúr alatt egy világos vonal is lett. Ez vastagításnál előfordul, ezzel is számoljatok.

Updte: Túl vagyok az ajak korrekcióján. Nagyon szép rózsaszín lett végre. :) Most Pink sugar színt választottunk, ami üvegben nem halvány, de a számom nagyon természetes vilagos rózsaszín lett. :)) Nagyon szeretem! A korrekció nem fájt annyira és hamarbb is gyógyult.

Yves Rocher Rose Oud EDP

Yves Rocher Rose Oud EDP
2017. szeptember 3.

Nem szerettem meg, pedig először magával ragadott a keletiés misztikus hangulata.

Missha M Signature Real Complete BB Krém SPF25

Missha M Signature Real Complete BB Krém SPF25
2017. szeptember 3.

Mintákat kaptam belőle, eddig csak a 21es számomra túl világos árnyalatot próbált ki. Amikor kentem fel az állaga miatt a következő szavak jutottak az eszembe spontán módon: sudokrém, neugronormon, fizikai fényvédő ... :P
Persze ahogy sikerült elkenni valahogy az állaga is kisimult. Ha nem lett volna túl világos szép is lett volna a bőrömön.
Most próbáltam ki a 23-as színt, amit csak a szemkörnyékre tettem fel, mert az arcomra Vichy Normablendet használok. Szép, egységes, jól hidratált, kicsit becsíkozódott a szemráncokba viszont.

Lee Stafford CoCo LoCo CoConut Mask

Lee Stafford CoCo LoCo CoConut Mask
2017. augusztus 28.

Szerintem fele ennyiért is vannak ilyen jó pakolások, nekem is tetszik, de nem fogom újra venni. Az illata valóban tovább tart, mint a rákent más márkájú balzsamé, tehát a hajban marad szépen a cucc. :)

Kemon Unamy Seta Tartós Simító Kezelés

Kemon Unamy Seta Tartós Simító Kezelés
2017. augusztus 28.

Simább lett a hajam, de valóban nem egyenesített rajta semmit, ugyanúgy kell egyenesre húznom vagy vasalnom. A szálakat feltöltötte, fényesebb, teltebb, egészséges haj lett az eredmény, ám gyorsan zsírosodó lett, már másnap mosnám legszívesebben és a szaga engem kiborított. Az otthoni hajápolóit is megvettem, de csak egyszer tudtam használni, mert szabadulni akartam utána a szagtól. Többszöri hajmosás után is, sőt még hajszínezés után is szárításkor megcsapott az a fura szaga az általuk használt keratinnak. :/

Fura, hogy a Kemon facebook oldalán nem lehet csillagozni, véleményt irni. Nem akartam, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mások hogyan vélekednek a kezelésről. Szerintem ahol elégedett ügyfelek vannak, ott nem tiltják le a véleményezést. :/

Update: Reméltem, hogy a nyaralás alatt szebben fog száradni, vagy símább lesz kicsit a tenger parton is, de semmit nem segített.
Update 2: Sokkal jobban zsírosodik a kezelés óta, mindennap moshatnám és még csak nem is sima. Csalódott vagyok.
Update3: pár hét elteltével azt vettem észre, hogy nagyon hullik a hajam, pont ugyanúgy, mint a Brasil Cacaus kezelések után tapasztaltam.

Gillette Venus Classic Borotva

Gillette Venus Classic Borotva
2017. július 21.

Ezer éve ezt használom. Nekem tökéletes, ezért mást nem is szoktam próbálni.

Yves Rocher Sensitive Vegetal Nyugtató Hidratáló Arckrém

Yves Rocher Sensitive Vegetal Nyugtató Hidratáló Arckrém
2017. július 21.

Ez egy nagyon jó hidrataló krém! Nem zsirosít így nyáron sem, szépek az összetevői és kellemes az illata.

Rimmel Oh My Gloss Szájfény

Rimmel Oh My Gloss Szájfény
2017. július 21.

Szuper! :) Nagyon szép és nem szárít.

Labello Sun Protect Ajakápoló SPF30

Labello Sun Protect Ajakápoló SPF30
2017. július 21.

Fehér gyűrött réteg lett a számon! 😲 A naptól védje a szájtetkóm azért, ez a legfontosabb a nyaralás alatt. De a strandon kívül bem fogom használni.