vanett

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2017. június 25.

Egy Look Fantastic-os rendelésemhez kaptam ajándékba (valamelyik havi beauty box része volt). Meg is örültem azonnal, ugyanis nagyon régóta szerettem volna kipróbálni The Ordinary termékeket. Amennyire vártam, hogy magamra kenjem, annyira elmaradt minden wow-effekt... Nekem nem volt elég a hidratálása (először éjjelre kentem, aztán reggelre, mondván, hogy akkor már biztosan jó lesz: hát, nem).
Szerintem a lehető leglehetetlenebb kombóval rendelkezem (atópiás a bőröm hormonális aknéval), úgyhogy ezt a hidratálót nem száraz bőrre találták ki: legalábbis önmagában biztosan nem. Az összetevői alapján simán azt mondanám, hogy ha éjjelre nem is, nappalra elégnek kéne lennie - most, hogy több The Ordinary termékkel is volt hosszabb tapasztalatom, tartom magam ahhoz, hogy csudajó, hogy ilyen tudatosak, szuperek az összetevők, de mint egy bentmaradt tüssz, valahogy soha nem jön össze az, amit szeretnének... Mintha az összetevők nem hatnának...

Kiehl's Creme de Corps Soy Milk & Honey Whipped Body Butter

Kiehl's Creme de Corps Soy Milk & Honey Whipped Body Butter
2017. június 10.

Egy mintát használtam el belőle. Elég lassan (a kezemre kentem csak, éjszakai kézkrémnek terveztem), mert az illata nekem émelyítően erős volt.
Hidratáló hatását átlagosnak mondanám. Nekem maradéktalanul fel sem szívódott, inkább bevonatot képzett a kezemen, ami aztán egy kézmosással el is tűnt, s maradt a krémezés előtti száraz, húzódó érzés.
Szerintem egy teljesen átlagos cucc. Nekem nem tetszett.

Kiehl's Ultra Facial Cleanser

Kiehl's Ultra Facial Cleanser
2017. június 10.

Szerettem, jól tisztított. De a SLeS miatt szárított. Nem venném újra - most már csak SLeS mentes lemosókat veszek, azok nem szárítanak.

Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Mineral Sunscreen SPF50 / PA+++

Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Mineral Sunscreen SPF50 / PA+++
2017. június 10.

Mivel az arcom a kémiai fényvédőket nem bírja, nem sok választást hagy a piac - még úgy sem, hogy egyre több a fizikai fényvédő. Mivel mind fehérre meszel, Paula fizikai fényvédője meg pár óra után kicsapott, így nagyjából egyetlen versenyzőként áll a porondon, ha nem az arcfehérítős védelemre vágyom.
Továbbá folyékony alapozót vagy színezett krémet se tudok a fejemre kenni anélkül, hogy este ne pattanások köszönnének rám jó hangosan... A Clinique 25-ös City Block-ja még ezen kívül az egyetlen színezett arcravaló, ami nem csap ki.
Nekem ez csodaszer. S drágának drága, de az egyetlen 50-es, amit hosszútávon, egész napra magamon tudok hagyni pattanások nélkül.
Nekem az elején elég fényes felületet hagy (ami amúgy nem zavarna akkor sem, ha egész napra megmaradna), de egy idő után bemattul. A korrektort, pirosítót, highlightert szépen tartja. Az sok emollient összetevő alkalomadtán a vízálló spirált picit leoldja (nem vészes), olykor csekkolni kell a szem alatti területet.
Engem nem szárít (alá kenek hidratálót). A fedésén meg is lepődtem: nyilván nem alapozó, de egy bb krémmel simán felér. Inkább egységesít és elmos.
Összességében én több, mint elégedett vagyok vele, nem fogom lecserélni - már csak azért se, mert nincs más választásom. 🤣 (Ettől függetlenül sem tenném!☝🏼)

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%
2017. június 9.

Lehet, én vagyok az egyetlen, aki azt érzi, hogy The Ordinary-éknek valahogy nem jön össze... Akárhány terméküket használom/-tam is (hidratáló, 10%-os C-vit. szérum, hialuron- és peptid-szérum), nem dobtam el az agyam. Oké, szépek az összetevők, de teljesen olyan, mintha hatástalanok lennének...
3 napig (éjjelre) tudtam használni ezt a szérumot, mert olyan komedogén volt, hogy majdnem sírva fakadtam. Engem se a csípés/bizsergés, de még a gépzsír effekt se zavart. A feketéllő orrom mellett viszont nem tudok szó nélkül elmenni... Főleg úgy, hogy Paula 2%-os BHA-ja gyönyörűen rendben tartotta.
Tesómnál landolt a cucc, hogy az egyik műtéti hegére próbálja ki. Arcra nem ajánlom senkinek, aki érzékeny a komedogén összetevőkre.

The Ordinary Magnesium Ascorbyl Phosphate 10%

The Ordinary Magnesium Ascorbyl Phosphate 10%
2017. június 9.

Lehet, én vagyok az egyetlen, aki azt érzi, hogy The Ordinary-éknek valahogy nem jön össze... Akárhány terméküket használom/-tam is (hidratáló, 23%-os C-vit. szérum, hialuron- és peptid-szérum), nem dobtam el az agyam. Oké, szépek az összetevők, de teljesen olyan, mintha hatástalanok lennének...
Ez a szérum egy pár nap használat után mintha világosított volna valamennyit az aknés hegeimen, de szanaszét szárította a fejem, pedig ahogy mondták, víz bázisú szérum fölé tettem.
Aztán egyik nap szanaszét fújtam a fejem a Clinique Moisture Surge arcpermetével, s még száradás előtt arra kentem rá, még a többi szérum előtt. Akkor nem szárított, de ennyi. Semmi érdemleges hatást nem tapasztaltam.
Csak egy bő hét után frankó mitesszereket meg pattanásokat. Szóval el éppen semmit nem tűntetett, csak újakat hozott.
Tudom, hogy ilyen mennyiségű C-vitamint nehéz stabilan oldatban tartani, de nem. Kösz, nem! Szerintem ez a teljes pénzkidobás kategória, ugyanis heti 1x tudnám elképzelni a használatát. De azt meg minek?

Clinique Take The Day Off Cleansing Balm

Clinique Take The Day Off Cleansing Balm
2016. szeptember 20.

Nem szerettem volna elhamarkodott véleményt írni, így elhasználtam a tégely felét inkább tapasztalat gyanánt. :) Nagyon odáig meg vissza vagyok ezért a fura kis szerzetért! :D Bár elég sok használaton vagyok túl, még mindig elcsodálkozom néha az állagán. :D
Legnagyobb félelmem a komedogenitás volt, de ilyet egyszer sem tapasztaltam. Zsírosságot sem okozott még soha.
A sminkeltávolításban császár, abszolút lesöpör minden eddigit a pályáról. Nem olcsó, viszont jó, s a látszat ellenére gazdaságos kiszerelés.
Szerintem mást nem is leszek már hajlandó használni, újraveszem. :)

Clinique Anti Blemish Solutions Blemish + Line Correcting Serum

Clinique Anti Blemish Solutions Blemish + Line Correcting Serum
2016. augusztus 28.

Már az üvegben az adag felénél kevesebb van, de még mindig nem tudom, milyen véleménnyel vagyok a termékről...
A homlokomon és a szemöldökeim közt levő ránckezdeményekkel semmit nem tudott ez idő alatt kezdeni (3-4 hónapja biztosan megvan, s napi rendszerességgel haszálom > éjjelre). Biztos nagyon jó (szépek az összetevők, peptidek is vannak benne), de a leírásából arra következtettem, hogy ez az én bőrömnek való, s nem megelőzésre - vagyis, hogy fog is kezdeni valamit a ráncocskáimmal. Kardomba nem dőlök, mert elfogadom az öregedést, csak ha már ígér valamit, akkor azt illene is betartania... Szerintem. Meg, ugye, ennyi pénzért ne csak szép szövegelés legyen!
A pattanások elleni harcban Paula 2%-os BHA-s liquid-je fenomenális, s olyan széppé varázsolta a bőrömet, hogy másnak esélyt sem ad, így arról nem tudok nyilatkozni, mit csinál(na) a szérum a pattanásokkal - nem komedogén, ennyit sikerült kiderítenem.
Összességében az elmegy kategória. Ha az árát is nézem, akkor inkább nem nézem, mert lelomboz a végeredmény. Bár az állaga szérum (könnyű, hamar beszívódik, nem hagy szilikonos utóérzetet), hatása inkább egy sima hidratáló szintjén van. S, valljuk be, egy 30 ml-es hidratáló 15 ezerért annyira nem vonzó cucc, akárhogy is nézzük.
Lehet, csak én adok túl jót a bőrömnek (javarészt Paula termékekkel oldom meg az arcápolást), s a Clinique-nek így nincsen esélye labdába rúgni, nem tudom. Nem rossz cucc (abszolút pozitívum, hogy könnyű, gyorsan szívódik be, hidratál, jó összetevői vannak, cseppentős kiszerelés, nem kell sok belőle), de én biztosan nem veszem újra. Paulával együtt (http://www.paulaschoice.com/beautypedia-skin-care-reviews/by-brand/clinique/_/Acne-Solutions-Acne-Line-Correcting-Serum) én is 3 csillagra értékelem.

La Roche-Posay Effaclar BB Blur Instant Oil-Absorbing Coverage Cream Mousse SPF20

2016. augusztus 14.

Igen jól fed, szupermatt felszínt hagy maga után egyből a felkenés után (én az ujjaimmal egyegettem el egy nagyobb borsónyi adagot, s az elég volt az egész arcomra - nyilván ekkora mennyiségnél nem erre bíztam a fényvédelmet).
Nem bírom a kémiai fényvédőket (szinte mind pattanást okoz), ezért külön örültem a titánium-dioxidnak. A folyékony alapozókkal sincsen nagy barátságban az arcbőröm, mert eddig mindegyik másnál vagy a kukában végezte - azok is kicsapják a fejemet. Így nem könnyű a folyékony fedés mellett voksolni...
Nagyon szerettem volna, hogy ne okozzon semmit csúnyaságot az arcomon, de nem így lett, sajna. :( Ettől még ez másnak lehet egészen fantasztikus cucc, nekem nem kért belőle a bőröm.
Egész nap szép matt volt a bőröm, egyenletesen tartotta magát. Hosszútávú tapasztalataim viszont nincsenek, ugyanis egy napos kaland volt. Adok rá egy biztonságos 3 csillagot, de csak azért, mert fogalmam sincsen, mennyire jó vagy rossz cucc. Bocsi! Ne az én véleményemre alapozzatok!

Bobbi Brown Eye Opening Mascara

Bobbi Brown Eye Opening Mascara
2016. augusztus 10.

Fogalmam sincsen, hol kezdjem! Láttam Bobbi Brown Pro Makeup Artistokat megannyi posztban ezzel a spirállal, előtte-utána képpel, majd megvesztem azért, hogy ilyenem lehessen. Se szempillasöndörítő, se macera, csak dráma a szempillákon pillanatok alatt. Mivel láttam videó posztban is a technikát, semmi ördöngőset nem találva benne, biztos voltam abban, hogy A SZEMPILLASPIRÀL köszönget nekem csábítóan.
Már az első alkalommal elmaradt a hűha. Egy teljesen átlagos, snassz végeredmény köszönt vissza a tükörből (alapból vastag, hosszú és gyakorlatilag vasalt, göndöríthetetlen pilláim vannak, nem voltam naív a szempillagöndörítőtől való megválást illetően... de hogy még azt is kiegyenesítette, amit más nem szokott, azért baromira mérges lettem), ráadásul azzal a doronggal, amit spirálkefe néven tettek ebbe a csodába, úgy összemaszatoltam a szemhéjamat, hogy öröm volt a reggeli készülődés közben még ezt is levakarászni - mert frissen sem jön ám le egyből! Csak erővel, s csodásan haza is vágja a fél órás mesterkedéssel szétválasztani próbált szempillákat.
Oké, próbáljuk meg még egyszer! Meg még egyszer... Meg még egyszer... Ennek muszáj jónak lennie! Nem lehetek ilyen béna! A videóban olyan végtelenül könnyen ment. Tuti, hogy én vagyok a balf@sz. S ez így ment egy héten át. Aztán beláttam, hogy nem az én készülékemben van a hiba... Vagy az elmúlt 16 év, amióta sminkelem magam, nagyon félresikeredett...
Így pihenőpályára került ez a jószág egy bő hétre, majd újra próbálkoztam. De csak egy nap, mert siralmasra sikeredett a végeredmény (volumen nem volt, de legalább dráma igen: fekete póklábakkal lettem gazdagabb... no, nem sokkal, mert a sokból sikerült nagyon keveset csinálnia: ezt hogy?). Aztán kitaláltam, hogy zsír lesz ez, nem fogja összetapasztani a pilláimat, mert baromi nagy király vagyok, veszek alá primert, s problem solved.
Hát! Baromira nem... Direkt 2 réteg primert tettem fel - 1.) hogy a pilláimnak volumene legyen (ugyanis azt ez a spirál nekem semmi körülmény közt nem hajlandó csinálni), 2.) alapból SZÉPEN szét legyenek választva a pilláim, hogy csak kb. a fehér primert kelljen elfedni, aztán meg is volnánk! Zseniális terv. VOLT. Fel nem tudom fogni, hogyan lett felkenés után kisebb a pilláim volumene, mint magával a primerrel! Meg azt se nagyon, hogy hogyan volt képes úgy intézni, hogy fele annyinak látszódjon a pillamennyiség, mint előtte! :O A betonkeményre száradt, szépen szétválasztott pilláimat IS sikerült összetapasztania - bár az tény, hogy még az éppen nem viselhetetlen kategória. Mondom, zsír, megvagyunk, nyertem, király vagyok. Innentől akkor így, de többet meg nem veszem! (Meg mi az, hogy egy Bobbi spirál alá PRIMER KELL?!?!?!?!)
Majd beértem a munkahelyemre (egy bő óra telhetett el a felkenés óta). Valami baromira vésni kezdte belülről a szememet... Ohh, csak a spirál pergett bele! (Halkan megjegyzem, soha, semmilyen spriál nem irritálta a szememet, még akkor sem, ha lemosáskor vagy esőben pici bele is jutott a szemembe! Pedig nem kis mennységen vagyok túl.) Oké, akkor egy kis műkönny, s meg is vagyunk! Hittem én megint, a naív lányka... A műkönny csodálatosan még több verzenyőt juttatott a szemembe, s az, amikor megpróbáltam kiszedni őket, csak újabb lavinát indított el: a póklábeffektet meg a pandásodást. Bravó!
Komolyan! 2 csepp műkönnyet kb. bármelyik, gagyi, nem vízálló spirál is kibír, ennek nem sikerült. S mindezt 10ezer forintért tudja! Imádom, szeretem Bobbit, a Smokey Eye a valaha volt egyik legjobb spirál a világon, de ez a sz@r (már elnézést, de ennél még ez is túlzás) nem a szememet, hanem a zsebemben a bicskát nyitogatja!