vanett

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Max Factor Clump Defy Szempillaspirál

Max Factor Clump Defy Szempillaspirál
2016. április 14.

Nem vagyok egy szilikonkefe fan, de ez az egy, aminek maradéktalanul elégedett vagyok a sörtéivel. Ugyanis nem hajlanak, kókadnak, nyeglenek, hanem masszívan állnak, s tényleg képesek arra, hogy szétválasszanak.
Nálam a negatívum a jellegtelen, "aligfekete" massza, ami a pillákra kerül. 2 rétegben még rendben is vagyunk (nekem eddig minden spirálból 3 réteg kellett, ugyanis erős, vastag pilláim vannak és sötét keretes szemüvegem, szóval ha azt szeretném, hogy valami látszódjon, akkor bizony építenem kell), de utána elkezd csomósodni, s pici gombócokat építeni a pillákra.
Összességében: semmi extra. Biztosan nem veszem újra.

Maybelline Lash Sensational Szempillaspirál

Maybelline Lash Sensational Szempillaspirál
2016. április 14.

A nagy hype miatt arra számítottam, hogy végre lesz egy olyan spirál, amely drámát fakaszt végre a szemeimen. Megtette, bár nem úgy, ahogy én vágytam volna rá. Éjfeketének éjfekete, de csomós, összeragadt pillákat "varázsol". Adtam neki pár esélyt, de miután majdnem fele esetben le kellett mosnom, s újra kezdenem az egészet, így elálltam a továbbiaktól. Még szerencse, hogy féláron jutottam hozzá...
Ami még pozitívum volt benne, hogy a kisebb pityogásoknak nagyon hősiesen ellenáll, így a lemosása nálam még micellás vízzel se ment könnyen (ez azért újabb mínusz). Összességében nálam a "tök átlag" kategória.

NARS Audacious Mascara

NARS Audacious Mascara
2016. január 16.

Szavakat nem találok arra, mekkora rakás sz@r ez a termék, és akkor még gyengéd, kifinomult és nőies voltam! Ha a Nars-nak ez a legtutibb szempillaspirálja, akkor azért nem lehetett kis feladat ennél pocsékabbakkal megjelenni a piacon!
Ez valami förmedvény minden szempontból! Mióta egy hónapja feltettem a terméket ide, próbáltam vmi épkézlábat kihozni a szerencsétlenből, de csak nem hagyta magát! Gyanítom, nem az én bénázásom az oka, mert nem ma kezdtem, s eddig még ilyen söpredékül egyetlen szempillaspirál sem viselkedett nálam, pedig azért bő 15 év alatt megfordult egy pár a kezemben! Pozitívumot a termékben nem találtam a csomagolásán kívül semmit. Azt hiszem, ez elég satnya ok/indok a megvételére. 😊
Negatívum viszont bőven akad! Azt se tudom, hol kezdjem! A kefe jónak néz ki, de nem az (vagy én vagyok valami irdatlan nagy őstehetség, s képtelen az esztétikus felvitelre). A festék kevesebb, mint egy hétig volt az értékelhető kategóriában - eddig lehetett az első 2 réteget nagyon gyors tempóban csomómentesen felvinni. Azonban a csodálatos kefekialakítás nem tesz lehetővé gyors felvitelt. Na jó! Túlzok. Lehetővé tesz, amennyiben az a cél, hogy a pillákat összetapasszuk. 😆 Mivel a festék gyorsan szárad, így a pillák szétválasztása a szuperhajlékony szilikonsörtéknek hála, lehetetlen. S minél jobban erőlködsz, annál módszeresebben lehet elkókányolni a sminket.
A nagy műgonddal felpödört pilláimat nagyjából a szempillaspirálozás felénél egyenesítette ki olyan gusztustalanul természetellenes pozícióba, hogy azt leírni nem lehet! Amikor nem pödörtem is csilliárdszor jobban nézett ki a sztori. Az, hogy a spirálozás végéig (2 réteg) nem bírja ki csomósodás nélkül, számomra a minősíthetetlenül aljadék kategória.
De oké! Tekintsük mindezt az én hibámnak, a tapasztalatlanságomnak és a türelmetlenségemnek! Vegyük azt alapul, amit a reklám ígér!
- Dúsít. Öööö... Az agyamban a gőzt maximum.
- Elválaszt. A fejemet a nyakamtól.
- Hosszabbít. Azt tényleg! Csak azért a szempilláknak nem csak a hossza számít sztem.
- A tövektől ragadja meg a szempillákat. Ha ez azt jelenti, hogy a szempillatőhöz pakol egy adag festéket, akkor igen.
- Könnyed textúrájú. Igen.
- Építhető. Igen. Csak épp nem esztétikusan.
- Hosszantartó. Igen. Na! Akkor csak van még egy pozitívum! ☝🏼️
Azoknak ajánlom a spirált, akik valakivel irdatlanul ki akarnak babrálni! 😂
(Miért nem lehet csillag nélkül hagyni az értékelést? Ez nálam nem üti meg még azt a szintet sem.)
Annyit még szeretnék elmondani, hogy 5-ből 4 használat alkalmával az utcára nem mertem kimenni a végeredménnyel, úgyhogy lemostam az egészet, és egy másik szempillaspirállal lentem ki magamat.

MAC Studio Fix Powder Plus Foundation

MAC Studio Fix Powder Plus Foundation
2015. november 28.

Nagyon-nagyon megszenvedtem az utóbbi időben a pattanásokkal. Majd kiderült, hogy egyetlen folyékony alapozó sem a pattanásos bőrömnek való. Sokat olvastam erről (vloggerek, Beautypedia, illetve az itteni korábbi vélemények), mert nem akartam potyára venni a sokadik alapozót. Mindenképpen olyat kerestem, ami nem fényvédős, mert a kémiai fényvédőkkel sincsen barátságban a bőröm.
Nem használok korrektort (csak a szemem alá), mert már semmiféle színes/színezett folyadékot nem merek az arcomra kenni. :S Szépen elkendőzi a hegeimet, nyilván nem tűnteti el teljesen, de szépen halványítja őket. Egész nap tart, s mattít szépen, de nem szárítja a bőrömet. A száraz részeket kiemeli, de nem is vártam el tőle lehetetlent. Az elején ki kell tapasztalni a felviteli technikát (nekem még ezelőtt nem volt dolgom por állagú alapozóval), de abszolút egyszerű az egész - én a MAC 182-es buffing ecsetét használom ehhez, a saját szivacsát csak akkor használom, amikor magammal viszem korrigáláshoz (sajnos, sokat nyúlok az arcomhoz meg orrot is fújok, az orrom körül azért van pirosság alapból is).
Nekem ez a szent grál, nem tervezem lecserélni soha semmire. Nagyon örülök, hogy alatta szépen rendbe tudott jönni a bőröm, s mostanában már csak a ciklus elején vannak pattanásaim a hormonváltozásoknak köszönhetően. Teljesen elégedett vagyok vele, a pattanásos bőrűeknek nagyon ajánlom! Kiadós adag, sokáig elég és részt vesz a BACK 2 MAC programban.

Bobbi Brown Intensive Skin Serum Concealer

Bobbi Brown Intensive Skin Serum Concealer
2015. november 28.

Extra Light Bisque (13-as) színben van meg. Másfél hónapja tesztelgetem, próbálgatom a szemem alatt. Gyakorlatilag minden beauty blogger/vlogger hájpolja, odáig meg vissza vannak érte, de nekem sehogyan sem akar működni. Se magában, se púderrel alatt/fölötte, se aláhidratálva, se tonik után feltéve, se nagyon kis mennyiségben, se közepesben, se bőségesen. Halpikkelyszerűvé válik már kevesebb, mint 3 óra alatt, nagyon eldolgozva meg semmit nem fed, se a tekintetemet nem teszi ragyogóbbá, csak rettenetesen olcsó hatást kelt, ami ennyi pénzért inkább felháborodító. A szemem alatti ráncolódásokba azonnal beül, s ott semmi körülmény közt nem tudtam szépen eldolgozni, csak akkor nem látszik, ha nincs azon a területen. Lehet, velem van a baj, lehet, nem tudom, hogyan kell feltenni, nem értem. Nagyot csalódtam. Pedig irtóra akartam szeretni, de nem megy.
A szép összetevők meg a hidratáló hatása miatt kap csak 2 csillagot.

MAC Magic Of The Night Rúzs

MAC Magic Of The Night Rúzs
2015. november 27.

Az utolsó Evening Rendezvous-t hoztam el. Isteni pirosas lila matt. Tartós, de nem lerobbanthatatlan. A csomagolása pedig álom!

Sisley Tropical Resins Complex Oil Free Purifying Combination/ Oily Skin

Sisley Tropical Resins Complex Oil Free Purifying Combination/ Oily Skin
2015. november 26.

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz! Mi több, tényleg igaz, amit sokan zengenek róla! HG és must have Roaccutan-ért kiáltó bőrre. Egy Paula szérumom van éjszakára (azelainsavval meg 2% BHA-val), nappalra viszont nem szeretnék hámlasztót használni. Először mintát kaptam belőle, 5 napos tesztelés után meggyőzött, hogy az ára ellenére (itt 127 euróért adják) elmentem megvásárolni. A legtöbb mattítóval az a bajom, hogy a mattító hatás csak pár napig tart, aztán hozzászokik a bőröm (vagy nem tudom), és már egy kicsit sem mattít, a bőröm pedig a szárítástól elkezd túlkompenzálni, s jó zsíros lesz jó hamar. Több krémet, kúrát, maszkot, szérumot próbáltam már végig, minthogy meg tudjam számolni - a low endtől a high endig-, de ennél jobbat égen, s földön nem találni! Nem tudom, hogy az Isopropyl Palmitate hogyan nem okoz pattanásokat (vagy valahogy ki tudták ütni a komedogén hatását?), de ennél szebb eredményt még egyetlen nappali krém sem tudott produkálni nekem, pedig eléggé csúcsra járattam a kencét. :P Arról nem is beszélve, hogy a pattanások képződése és újra gyulladása ellen is isteni. Nem tervezem leváltani. SOHA. :D

Sisley Creamy Mask With Tropical Resins

Sisley Creamy Mask With Tropical Resins
2015. november 26.

Egy 4 ml-es mintát kaptam belőle (4 alkalomra volt elegendő). Itt valami 107 eurót kérnek a 60ml-es tubusért, ami nem csak, hogy irdatlan, de még nevetséges is a hatás tekintetében. A 100ml-es, harmad áron kapható Clinique anti blemish maszk kismilliószor lekörözi ezt. Pattanások terén semmiféle változást nem vettem észre, pedig rendszeresen használtam (a csomagolás heti 1-2 alkalmat ír). Amennyire a Sisley Tropical Resins nappali krém jó, ez a maszk annyira semmilyen, s még komedogén összetevőkkel is bőven gazdagított (no, pattikat legalább nem okozott). A bőrömet nem szárította, de nem is hidratálta. Pozitívuma, hogy hamar megszárad. Nem tetszik az erős, nagyis parfümszaga sem, ami nem egy könnyen "illan" el. Összességében egy nagy kalap semmi hihetetlenül sok pénzért.

Clinique Anti-Blemish Solutions Oil-Control Cleansing Mask

Clinique Anti-Blemish Solutions Oil-Control Cleansing Mask
2015. november 25.

Soha nem gondoltam volna, hogy egy maszk ilyen jó lehet! Álatalában heti 3 alkalommal használom (a menzesz közeli pattanásháborúban minden nap), s nagyon szépen rendben tartja a bőrömet! A felesleges faggyút szépen magába szívja ott, ahol kell. Nem kell vele szöszmötölni, pillanatok alatt fent van, pikk-pakk megszárad, kevés kell belőle. Problémás bőrre must have.

Sisley Buff And Wash Facial Gel

Sisley Buff And Wash Facial Gel
2015. november 25.

Egy 5 ml-es mintát kaptam belőle. Nem szárít. Hogy milyen a tisztító és elhalt sejteket eltávolító képessége, azt nem tudom, mert a Clarisonic-om ezeket alapból jól végzi - extrát ezzel a lemosóval nem tapasztaltam.
Az fura volt, hogy feltűnően levendulás illata van (pedig azért igen hátul van a sorban). Szeretem a levendula illatát, de hiszek a Beautypediának, s inkább nem használom a bőrömön, csak az orromnak kedvezek vele.
Nem tudom, mennyibe kerül, de nem gondolom, hogy egy vagyonért egy teljesen "sima", átlagos arclemosót szeretnék venni.