vanett

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

bareMinerals Blemish Remedy Foundation

bareMinerals Blemish Remedy Foundation
2015. november 23.

Az elmúlt 3/4 év terror volt számomra: 30 fölött tininek lenni nem nagyon élvezetes, na. Mivel elég korán részesültem Roaccutan kezelésben, nem volt hajlandóságom egy újabbhoz. A mindenféle kencefice után jött az alapozó elhagyása, ami meg is hozta az áttörést. Ezt és a MAC Studio Fix por állagú alapozóját használom. Ezt alapnak (mert kevésbé poros és jobb a bőrömnek /a MAC se rossz, de ezt sokkal jobban szereti/, viszont nem fed olyan jól, mint a MAC), majd a MAC Studio Fix a tetejére.
Abszolút nem szárít, a szemem köré is ezt teszem. Egész nap fent van, tart, fed (inkább "elmos" /az angol nyelv itt használja a blur szót, de egy alapozó sztem nem homályosít :)/, mint fed), tartja a púdert, highlightert, szemhéjpúdert, ahogy kell. Egyetlen zokszavam nem lehet rá! A pattanásosoknak igazi megváltás!

Missha Time Revolution Night Repair Science Activator Ampoule (régi)

Missha Time Revolution Night Repair Science Activator Ampoule (régi)
2015. november 23.

Nagyon sokat gondolkodtam azon, mit is írjak erről a termékről... Sokáig próbáltam megtalálni benne a jót, azért sem véleményeztem egyből. De, azt hiszem, erre több, mint 2 hónapos használat elég kellett volna legyen. Ha egy szóval kellene jellemeznem, akkor azt írnám, semmilyen. Nem tudom, azért, mert annyira sok összetevő van benne, hogy igazából egyik sem tudja kifejteni a hatását, mert nem elegendő koncentrációban tartalmazza őket a szérum (az ampoule kifejezést nevetségesen túlzónak találom, a szérumot pedig az állaga miatt lehetne inkább rábiggyeszteni, mert hatásában, szerintem, azoktól igen messze áll), vagy valami más az ok, de egyszerűen hatástalannak érzem. Egy ideig jó volt - már úgy értem, hogy hidratálta a bőrömet-, de mivel soha semmi mást nem vettem észre ezen kívül, így kezdtem abban kételkedni, hogy tud is valamit. Sajnos nem jöttem rá. Nappalra is használtam, de csak kifényesedett tőle a bőröm. No, nem nagyon, de mégis.
Nekem nincsen semmi feltöltenivalóm, így erről nem tudok nyilatkozni. De a pattanásos hegekre, pattanásokra semmilyen hatása nincsen (mondjuk, legalább többet nem okozott). Egyetlen alkalmazási terület van, ahol használni tudom: az iszapporhoz rakom, amikor maszknak keverem ki rózsavízzel. Itt véget is ér a sztori. Akkor jó, ha nem marad a bőrömön. Biztosan nem veszem újra, nagyon nem éri meg.

MAC 130S Duo Fibre Brush

MAC 130S Duo Fibre Brush
2015. november 23.

Nagyon sokáig keresgéltem, s olvastam a tökéletes után. Az RT stippling ecsete ellen nem volt egyöntetűen pozitív a véleményezés, látatlanban nem mertem megvenni (a csak a postai reklamáció lehetősége is eléggé elvette a kedvemet a dologtól). A MAC 130-asáról csak jókat olvastam (az árát kivéve talán :D ), s nem bántam meg, hogy végül mellette döntöttem.
Leginkább krémes pirosító elosztalására használom mostanában, korábban a BB krémet és a MAC Face&Body alapozóját oszlattam el vele teljes elégedettséggel (manapság csak azért nem, mert a pattanásaim miatt fel kellett hagynom a folyékony alapozók használatával, s a por állagúhoz ez a kis édes nem megfelelő, de ez egy másik történet :) ). Úgy vettem, hogy a következőt csak 5-10 év múlva tervezem (nyilván használattól függően). Csak ajánlani tudom!

MAC Patentpolish Lip Pencil

MAC Patentpolish Lip Pencil
2015. szeptember 24.

Anna véleménye után nem fűztem többé nagyon sok reményt a termék iránt. A chubby stick-ek közül nem találtam olyat, amiért igazán rajongtam volna. Viszont mindenképpen szerettem volna egy tömzsi, tekerős szájkencét, ami ápol, s színt is ad.
A Patentpink mellett döntöttem: kifejezetten odavagyok a levendulás árnyalatokért. Eddig azonban AZT a lilát még nem találtam meg. Először nagyon hitetlenkedve kenegettem fel a kezemre, forgattam minden irányba, vittem különböző fényekbe, de a bugyirózsaszínnél tovább még erős öngyőzködés után sem jutottam.
A MAC-ben az egyik eladólán megkérdezte, szeretném-e kipróbálni, letisztítsa-e nekem. S bár nem voltam arról cseppet sem meggyőződve, hogy tényleg ezt szeretném, mégis belementem. És milyen jól tettem! 😆
Megvan A lila. A szám (elég piros az alaptónusom) nagyon szépen kiadja a hideg kékességét - igen, van benne, bármennyire is hihetetlen!
Nekem picit lip tint hatása is van: ez leginkább az egyenletes kopáskor látható.
Puha ajkakat hagy hátra, az ajkak érintkezési vonalában nem csomósodik össze.
Nagyon ajanlom! Őszre/télre nagyon jó kis színes ápoló! 😉

MAC Prep + Prime Fix+ Brume Fixante - Cucumber

MAC Prep + Prime Fix+ Brume Fixante - Cucumber
2015. augusztus 17.

Nagyon szépen helyén tartja az alapot (én alapozó után használom), a kifényesedést (nálam a homlok a kritikus terület) többnyire megakadályozza - a homlokom miatt csak a 'többnyire' kifejezés, mert az arcom többi részen azonban gyönyörűen teljesít! Friss érzést hagy maga után, nem szárít, nem okoz pattit. Hőségben must have, amúgy instant get. :)

MAC Pro Longwear Nourishing Waterproof Foundation

MAC Pro Longwear Nourishing Waterproof Foundation
2015. július 31.

Olvastam egy finn beautyblogger egyik posztjában, hogy milyen tutker kis cucc, mert akár korrektor szerepet is betölthet, s másnap pattantam is mintáért. 😎 A szemem alá kerestem valamit, s gondoltam, ez a tápláló, vízálló csodacucc éppen oda született. Illetve alkalomadtán a tinikor leplezése volt még célkeresztben.
A kis minta, bár abszolút nem tűnt annak, napi sminkeléssel egy hétig ki is tartott, s ezalatt hegek, illetve friss/viszonylag friss nyomodások fölött is sikerült (nézőpont kérdése, hogy sajnos vagy sem...) tesztelnem.
A szemem alatt nem ráncosodott be (ez nálam nagy plusz pont), viszont nap végére fura felületet produkált. Nem mondanám, hogy ledobta a bőröm vagy alázaírodosott volna, de a kép nem volt egységes. A homlokomon dettó, csak látványosabb formában. A hegeket közepesen fedi, a friss/viszonylag friss nyomkodásokkal viszont nagyon nincsen jóban.
Senki nem mondta, hogy ez az alapozó pattanásos/kombinált/olajos bőrre való, szóval ettől nem lesz rossz termék, csak nekem nem jött be. 😊

Ebelin Peeling Hatású Masszázskorong

Ebelin Peeling Hatású Masszázskorong
2015. július 30.

Ecsetmosásra használom. Príma kis darab, csak ajánlani tudom! Nagyon könnyen, szépen tisztít.

Bioderma Sensibio H2O Micellás Lemosó

Bioderma Sensibio H2O Micellás Lemosó
2015. július 30.

Nem hittem, hogy micellás víz és micellás víz közt ekkora különbség is lehet! 😱
Volt először yr-s, aztán eucerin-es, s most ez, szóval sok félét nem próbáltam, de még egyik sem volt képes a Clarisonic-os arctisztítás után koszt is leszedni az arcomról! ☝ Én nem tudom, mitől lesz olyan különleges, de az tuti, hogy nehezen fognak erről lebeszélni!

MAC Le Disko Dazzleglass

MAC Le Disko Dazzleglass
2015. július 30.

A MAC Le Disko Dazzleglass szájfénye ÜBERTUTI. Mondom ezt én, aki már-már utálja a szájfényeket, s csak a milliomszor tartósabb rúzs rokonaikra esküszik. Azért nem kedvelem eme nyálas kis darabokat, mert nem tartanak, s az ajkak pillanatok alatt beisszák vagy ott marad az első kortyok után undormány pohárbélyegként. És aztán jött ez. Ez a sűrű kis szirup, amit csak a masszív jóllakottságig tartó út hoz ki a sodrából, aminek az ivás meg se kottyan, amit a szerelmes szája se robbant le teljes mértékben. Pedig ragad. Nem kicsit. De trükkösen csinálja! 😎 Amikor az ajkak összeérnek a klasszikus rúzs/szájfényszétmaszatoló állásban, akkor erős kötelék szövődik az ajkak közt. Amint azonban a művelet végrehajtottá válik, a ragasztó effektust szépen el is lehet felejteni, ugyanis beszéd közben csak azt venni észre, hogy valami lágyan balzsamozza a szájat.
Azt vettem észre, hogy egy viaszos záróréteget képez az ajkakon, s ezért tartós. Azt nem tudom, ez mennyire tömíti el a száj körüli pórusokat, s okoz faggyútúltengést ott, de nekem a sima sminklemosó nem bánt el vele! ☝ Hogy a vízálló mit kezd vele, azt nem tudom, mert azt még nem teszteltem, de a Clarisonic szépen leszedi.
Egy szónak is száz a vége! Abszolút rúzsfanatikusként is odáig meg vissza vagyok érte!

Bobbi Brown Pot Rouge Krémes Pirosító Arcra és Ajkakra

Bobbi Brown Pot Rouge Krémes Pirosító Arcra és Ajkakra
2015. július 29.

A Mini Must Haves-es pici Pale Pink után a Telluride (LE) színt is beszereztem. Nagyon szépen terülnek, s ülnek egész nap (ujjal dolgozom el őket). Ajkakat nem szárít (annak biztosan nem, aki iszik rendesen vizet - nekem a napi 3 littyó mellett még az sem tűnik fel, ha szárít esetleg), a finish-e mattos. Az orcákon pedig szép bőrfényű. Nagyon természetes hatást lehet vele elérni. A kiszerelése pedig évszázadokra elegendővé teszi. :)