vanett

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Bobbi Brown Smokey Eye Mascara

Bobbi Brown Smokey Eye Mascara
2015. július 20.

BESZT EVÖR. END FOREVÖR. :)
Az elején, nagyjából 2 hétig nem csíptem, mert a keféjéhez hozzá kellett szoknom. A végeredmény mindig is tökéletes volt (pont olyan, amit megálmodtam magamnak), csak valahogy irdatlan idő volt létrehozni. Mióta megtanultam a csínját, nem vagyok hajlanó más szempillaspriálra mégcsak nézni se! :)
Az ára nem a vonzereje, de nekem megéri a pénzért (ez most egy kicsit olyan luxus kurva feeling-es lett, de lehet, van benne valami... :P ).

Bobbi Brown Long-Wear Cream Shadow Stick

Bobbi Brown Long-Wear Cream Shadow Stick
2015. július 20.

MINI MUST HAVES tulajdonosként a Sand Dune árnyalat van az én birtokomban is. Hogyha nem is jártám úgy, mint turbolya, hanyatt abszolút nem estem tőle (főleg a tégelyes tartós szemhéjfesték után, ami ehhez hasonlítva olyan, mintha valami irtó gagyi low end akarna Bobbival versenybe szállni...). Az, hogy kb nem is látszik a szemhéjamon, egy dolog (nyilván megvan a MINI MUST HAVES átka), de hogy felkenve igen occsó' hatást kelt, azt valahogyan nem tudom neki elnézni. Még szinte fel se kenem, s már csíkos (a szemhéjam bármiféle bemozdulására "bereped"), s mikor az ujjammal megpróbálom eldolgozni, lejön a fele, s az ujjbegyemen vigyorog... Mintha sertészsírral lenne bekenve a szemhéjam, s nem ragadna oda. 2 áthúzással úgy nézek ki, mintha életemben először festeném ki magam, s halvány lila gőzöm nem lenne a csízióról még minimális szinten sem és nem tudnám megítélni, mi az elég.
Lehet, még nem használtam eleget, lehet, még nem tapasztaltam ki, de nekem ez a sticky eddig csak megbonyolította a reggeli sminket, nemhogy megkönnyítette volna! Ha tényleg az a titka, amit wishes ír (fixálni kell vmi más szemhéjpúderrel), akkor érdekelne, hogy ez a cucc így mégis mivégre...
Nem adom fel, még próbálkozom, de egyelőre nagyon hálás vagyok annak, hogy csak ilyen mini darabom van, mert irdatlanul szívnám most a fogaimat, ha a teljes méretbe öltem volna pénzt! Ja, a tartóssága teljesen oké, hogy legyen pozitív felhangja is a mondandómnak! :)

Bobbi Brown Tartós Krémes Szemhéjfesték

Bobbi Brown Tartós Krémes Szemhéjfesték
2015. július 20.

A Stone árnyalatot rendeltem meg netes swatch-ok alapján. Ez egy szürkés-lilás taupe árnyalat, ami mindennapi sminkhez ugyanúgy felhasználható, mint alkalmihoz. Nem használom primer gyanánt, mert annyira szeretem a színét, hogy mindig önállóan hagyom érvényesülni a sminkben. :)
A tartóssága az, amit ígér: attól a pillanattól, hogy felteszem, egészen a sminklemosóval való eltávolításig úgy, ott, ahogy kell. A krémes állag hamar púderessé módosul, de mégsem nagyon rövid idő alatt ahhoz, hogy ne lehessen szépen eldolgozni (csak ujjbeggyel dolgozom), viszont ennek ellenére is rétegezhető marad: azonnal tudom a következőt pakolni.
Nagyon gazdaságos, lassan fogy. Egyetlen hátrányként talán annyit hoznék fel (nem csillagvesztés), hogy amikor egy picit hosszabb a körmöm, alámegy, mikor a tégelyben matatok.

MAC Face and Body Foundation

MAC Face and Body Foundation
2015. július 9.

Azokat a nyilvánvalókat, amiket az előttem szólók írtak fedésről, állagról, nem ismétlem meg.
Az összetétele idő közben megváltozott: a "piros betűsek" elmaradtak, viszont több komedogén összetevő került a termékbe. Ez számomra annyiban volt érdekes, hogy csak nagyon ritkán tudom használni vagy nap, mint nap. Hogyha melóba minden nap ezt használom (plexi és orvosi maszkot hordok), akkor nagyon hamar rettenetesen bezsírosodik a bőröm, illetve 3-4 nap után pattanások is kísérik.
Hétvégente és szabad napokon, amikor az arcom jobban tud lélegezni, viszont csak a homlokomon fénylik ki valamennyire és nincs gond a pattanásokkal sem.
Nekem kifejezetten tetszik a sheer finish-e. Talán én vagyok ezzel az egyetlen az aknére hajlamos bőrűek közül. :D Az is külön tetszik, hogy a púder nem veszi el a fényét és átsejlik az alapozó finish-e. Így szemi-matt bőrfényű felület érhető el vele (ez leírva igen idétlenül hangzik :), de elképzelni úgy lehet, hogy a bőrnek nem veszi el a fényét, csak lemattítja a felületet).
A narancsolaj szagával annyira nem vagyok nagy barátságban, de lassan megszokom. :)

Estelle & Thild Biohydrate All-In-One Tinted Moisturizer

Estelle & Thild Biohydrate All-In-One Tinted Moisturizer
2015. július 9.

A medium árnyalat van meg: egy enyhe napbarnítottságot ad az arcomnak. Szépen hidratál, a szemkörnyéket az illatanyag ellenére sem irritálja, s azt is megfelelően hidratálja.
A sheer glow felirat ellenére szemi-matt finish-e van felkenés után, nap közben a homlokom kifénylik, de nem zavaróan (akkor lesz sheer glow :D ).
Azt viszont nem találtam meg sehol, hogy a magas titánium-dioxid koncentráció mennyi fényvédelmet ad...

Mádara Birch and Algae Balancing Face Soap

Mádara Birch and Algae Balancing Face Soap
2015. július 9.

Szappan, s ezzel el is mondtam róla mindent. Enyhén szárít: ez az egyetlen, amit észrevettem vele kapcsolatban.

Shiseido UV Protective Liquid Foundation SPF30

Shiseido UV Protective Liquid Foundation SPF30
2015. július 9.

Elvileg nem komedogén, ezt azonban az én bőrömnek senki nem mondta... Szóval néhány használatot tudtam csak megejteni vele.
A sheer finish-e nekem bejön, egészséges, egyenletes felszínt varázsol az arcra. Kicsit fura a nagyon folyékony állaga, de hamar meg lehet szokni (kézzel könnyen el tudtam oszlatni, ecset még ötlet szinten sem jutott eszembe a dolog - nagyon nem vagyok szivacsbarát).

Real Techniques Mini Brush Trio

Real Techniques Mini Brush Trio
2015. július 9.

A sok lelkes vélemény után akkor én leszek az, aki megtöri a sort...
Nekem nagy csalódás az egész készlet. Tettem egy próbát az utazásunk előtt, de azonnal el is mostam az ecseteket és ajándékozom el, mert én konkrétan egyikkel sem tudtam semmi értelmeset kezdeni.
Mindegyik puha, nem karcol, ez eddig rendben is van. A gond akkor kezdődik, mikor használatba is veszi őket az ember. Tudom, hogy utazós készlet, méret, de még az xs-es kesztyűs kezeimnek is játékecsetek ezek. A MAC SE ecsetei szerintem abszolút utazóbarátok, de még nem rövidek ahhoz, hogy kényelmetlen legyen a használatuk.
A rózsaszín fejének mérete még rendben is lenne, de annyi finish púdert vett fel, hogy azt hittem, valami rizsporos, parókás parádé lesz, amiről nem tudok. Irdatlan mennyiséget pazarol el, s tart magában (van ugyanilyen sűrűségű és puhaságú ecsetem, ami töredék ennyi anyaggal dolgozik, s nem csilliárdokért vettem, szóval nem irreális elvárás lenne ez részemről).
Alapozásra az arany ecset nevetségesen kicsi. Aki tényleg ezzel akarja az arcát lealapozni, az rendesen szánjon rá időt, mert el fog tartani! Én korrektor felvitelére használtam (vagyis próbáltam), de az alsó pillatősorhoz nem tudtam rendesen bevinni a korrektort, pedig precíznek látszó feje van.
A lila ecsetkével pedig a krémes szempúdert próbáltam a szememre varázsolni. Inkább nem írom le, hogy mennyire katasztrófálisan nem ment, legyen elég az, hogy 2 percnél feladtam.
Összességében: ez egy nagyon jó ötlet lenne, de túl sok benne a ha... Az alapozóecset korrektorozásra való használatán kívül a szettnek semmiféle értelmét nem látom, csak ezért kapja meg a 2 csillagot, lényegében azonban pénzkidobás.

MAC Prep+Prime Folyékony BB Krém SPF35

MAC Prep+Prime Folyékony BB Krém SPF35
2015. június 27.

Annyira szerettem volna szeretni, de a pattanások, amiket okozott, gyorsan parkolópályára tették.

MAC Lightful C Tinted Cream SPF30 with Radiance Booster

MAC Lightful C Tinted Cream SPF30 with Radiance Booster
2015. június 7.

Annyira nagyon imádnám, ha nem változtatna újra tinivé! Könnyű, üde megjelenést biztosít, nem fénylik az arc tőle, de az, hogy ormótlan pattanásokat varázsol a képemre, egyszerűen teljesen kiábrándító. :(