vanett

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz

100 ml nyár. KELL :)

Astor Big & Beautiful Boom! Szempillaspirál

Astor Big & Beautiful Boom! Szempillaspirál
2014. május 25.

Ajándékba kaptam. 4 (!!!) réteg után sem vettem észre gyakorlatilag semmi változást a pilláimon (hosszúak, s viszonylag sűrűek is, de én pl. szeretem nagyon, hogyha hangsúlyosak). A keféje ormótlansága ellenére szépen siklik a pillákon és nem visz fel sok festéket, de a 4. réteg felvitele után megelégeltem a pepecselést, és gyorsan átszánkáztam a pillasort a sajátommal (YSL Babydoll): na, akkor állt helyre a lelki békém. :D
Nem tudom, mennyibe kerül, de nekem egy fillért se érne meg.

Chanel Hydramax + Teinté SPF15

Chanel Hydramax + Teinté SPF15
2013. december 5.

A krém nem önbarnító, hanem színezett hidratáló.
Nem tudom, mit ígér a termék a reklámanyaga szerint, de ha a nevéből indulok ki, akkor a maximális hidratálástól nagyon messze van. Vizes állagú, hidratál szépen, könnyen felszívódik, de a hydramax névre nem szolgált rá.
A fedése enyhe. Az illata könnyed, függőséget okozó. :)
Ennyi pénzt kiadni érte viszont irtó felesleges.

Biotherm Lait Corporel Testápoló Tej

Biotherm Lait Corporel Testápoló Tej
2013. december 5.

Szeretek dolgokat kipróbálni: a több kevesebb elvet abszolút a kukába dobva. :) Azonban ez az a testápoló, ami maradt. Borsos ára ellenére is.
Magam se rajongok a citrusos illatokért, ennek a tesápolónak viszont nagyon kellemes, szerethető illata van.
Könnyű, gyorsan felszívódik, jól hidratál. Bár nekem a lábszáramra az állandósult mínuszok idején már, sajnos, nem elég (ilyenkor térek át a testvajra). Azonban mégis ez az a krém, amely bizonyított olyan jól, hogy sokadjára veszem újra. Abszolút meg vagyok elégedve vele, ugyanis elődjeitől a töredékét se kaptam annk a hidratálásnak, amit ez a krém nyújt.

Biotherm Biomains Kézkrém (régi)

Biotherm Biomains Kézkrém (régi)
2013. december 5.

Tényleg horror ára van, viszont olyan jó is.
Annak ellenére, hogy az összetevői nem a legzöldebbek, amit ígér, betartja.
Kellemes illatú, állagú. Gyorsan, maradéktalanul felszívódik. Nem hagy maga után zsíros érzést.

Clinique Deep Comfort Kéz- és Körömápoló Krém

Clinique Deep Comfort Kéz- és Körömápoló Krém
2013. december 5.

Csak azért vettem meg, mert 70%-os kedvezménnyel jutottam hozzá (amúgy eszembe sem jutna majd' 8000 ft-ot kiadni egy 75 ml-es vacakért). Őszinte örömmel tölt el, hogy nem költöttem többet rá - akkor nagyon utáltam volna magam. Ár/érték arányról inkább nem beszélnék, mert olyan nincsen neki.
Nem szoktam termékeket ennyire lehúzni, de szeretnék óva inteni mindenkit ennek a krémnek a megvásárlásától!
Mély hidratálásról szó ugyanis sincs! Egy vékony (?), zsíros réteget képez a kézen, amitől aztán az embernek szaladhatnékja támad egy újabb kézmosásra - magyarul nem szívódik fel. Ki lehet trükközni, és el lehet érni, hogy bevándoroljon a bőr alá is, de egy arany árú krémnél ne már! Ez megengedhetetlen.
Az "illatáról" inkább szót se említek. Derék dolog, hogy nincs benne piros összetevő, de ha más cég meg tudta oldani azt, hogy ennek ellenére az orrnak is elviselhető legyen a termék, akkor egy olyan gyártó, mint a Clinique, nyugodtan beállhatna a sorba!
Egy szóval: jót nem tudok mondani róla.

Chanel Rouge Allure Velvet Rúzs

Chanel Rouge Allure Velvet Rúzs
2013. október 21.

Amit a leírás tartalmaz a termékről, az igaz. Ez most nem (csak) marketing fogás. :D
Nagyon kevés matt finisű rúzs van a piacon, sajnos. Pedig én előnyben részesítem őket. A színei elegánsak, sikkesek - a palettából nem kevés színt hagynék a boltban (ha megtehetném :D). Viselése pedig királynővé varázsol, annyira finoman elegánssá tesz a matt ajak.
Tartós, csókálló, egyenletes kopású. Nem lehet rosszat mondani róla! :)

Chanel Joues Contraste Pirosító

Chanel Joues Contraste Pirosító
2013. október 21.

A Dior bronzosító után szerettem volna egy másik high end márkát is kipróbálni pirosítás terén. A választás a Chanel-re esett. Nagyon nem bántam meg! Azóta a Dior ajándékká vált, mert tartósságában messze alulmúlta a Chanel-t. Nálam a legfontosabb, a megfelelő szín kiválasztása után, a tartósság. Ebben pedig ez a pirosító verhetetlen.
Nem kell sok belőle - hosszútávú beruházásként csak nyerni lehet vele, mégha az ára borsos is, mert ár/érték arányban zseniális.
Tényleg hibátlan! ;)

Dior Jelly Lip Pen

Dior Jelly Lip Pen
2013. szeptember 11.

Soha nem voltam oda a szájfényes megoldásokért, de valamiért a Dior kiadásában megtetszett a vizesen csillogó száj. A szájfényekkel legnagyobb problémám a nyúlós, ragadós érzés, az olcsó hatást keltő összetapadt ajkak.
A Jelly Lip Pen csillogása természetes, nem az a művíz réteg, amit a szájfények általában okoznak. A Gaia színe tökéletesen egybesimul a szám színével, így a nyitott szájjal sem látható éles határvonal a felkenés szélénél. A szín intenzitása a természetes kategória: inkább színez, mint fed.
Tartóssága felülmúlta várakozásaimat: krémes állagának nagyjából pár perces színt és inkább ajakápoló hatást tulajdonítottam, de evés-ivás után is marad még az ajkakon (kopni kopik). Enyhén cserepes ajkakon sem mutat rosszul, szépen hidratálja őket. Egy vékony, sikamlósan nedves rétegként marad fent a szájfények ragadós, irritáló érzése nélkül. Könnyed viselet. Nyárra, őszre, télre, tavaszra egyaránt.
Nem számítottam ilyen tartós, ápoló textúrára, szóval abszolút elégedett vagyok! :)

Dior Hydra Life Skin Energizer Pro-Youth Hydrating Serum

Dior Hydra Life Skin Energizer Pro-Youth Hydrating Serum
2013. augusztus 10.

Csak azért vettem meg, mert szemtelenül olcsón (70% kedvezménnyel) lehetett hozzájutni. :) Nem bántam meg - bár nem hiszem, hogy eredeti áron megveszem.
Régebben tonik használata után is húzódott a bőröm. Amióta ezt használom (az éjszakai krémem alá), azóta nem tapasztalok feszülő érzést (annak ellenére, hogy az alkohol a 3. összetevő). Az én bőrömet szépen hidrtálja, nem fényesedik, de pattanásosabb sem leszek tőle.
Ráncaim még nincsenek, így arról, azokra milyen hatással van, nem tudok nyilatkozni. :) A bőröm felszíne már néhány használattól egyenletesebb lett - nyilván nem photoshop-minőségben. :)
Amennyit én fizettem érte, úgy ár/érték arányban abszolút megéri (ezért az 5 csillag), de teljes áron nem hinném. Jó, hatásos, de nem csodakrém.