vanett

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Estée Lauder Pure Color Hosszantartó Rúzs

Estée Lauder Pure Color Hosszantartó Rúzs
2013. augusztus 10.

Nude árnyalatra vadásztam high end kategóriában, amikor ráakadtam a Vanilla Truffle (PCL A0) árnyalatra. Olyat kerestem, amely se nem rózsaszínes, se nem narancssárgás, hanem nude árnyalatban a lehető legsemlegesebb, nem csillogós, és pigmentáltsága erős.
Összehasonlítási alapjaim közt szerepeltek Giorgo Armani, Lancome, Chanel rúzsok. A Lancome a csillámos, rózsaszínes vagy narancssárgás beütésével esett ki a sorból; a Giorgo Armani pigmentáltsága és fedése messze elmaradt az Estée Lauder-étől, habár a színére simán rábólintottam volna. A Chanel rúzsok leghalványabb árnyalata is messze sokkal sötétebb volt a többi márka képviselőinél.
Mesés illata van (aki nincsen oda a "királylány" illatokért, annak biztosan nem fog tetszeni), krémes, pigmentált és tartós. Nem szárít, nem ül meg a szájzugban.
A csomagolása pedig annyira sikkes, hogy egész nap csak gyönyörködne benne az ember. :)

Chanel Le Vernis Körömlakk (régi)

Chanel Le Vernis Körömlakk (régi)
2013. augusztus 10.

Borsos ára alapján extrém tartósságot feltételeznénk, de - sajnos - egyetlen nappal sem bírja tovább, mint low end társai. Nagy csábereje a színkészletben van (legalábbis nálam).
A lakk állaga miatt könnyen felvihető, jó ecsete van, már 1 rétegben is mutatós - igazából ezt más is tudja.
Hogyha elcsábulunk, ne szidjuk magunkat az ára miatt! Legyünk előre tisztában azzal, hogy a két szépen ívelt C-ért fizetünk leginkább meg a franciásan sikkes design-ért plusz a lelkünknek a luxusérzetért. :)

Herbina Biohajoava Szappan Arcra

Herbina Biohajoava Szappan Arcra
2013. április 9.

Ár/érték arányban nem jó. A parfüm összetevő nem tudom, minek van, mert illata nem sok (leginkább nincs).
Zsíros(abb) bőrre beválhat, mert szárít, de inkább nem ajánlom, mert ennél sokkal jobb termékeket lehet kapni ennyi pénzért!
Ajándékba kaptam, de hamar kézmosószappan lett belőle...

Clarins Skin Perfecting BB Cream SPF25

Clarins Skin Perfecting BB Cream SPF25

Első vélemény (2013.márc.2):
Nagyon szeretem a Clarins Everlasting alapozót (http://kremmania.hu/kremek/everlasting-foundation-spf-15), de az utóbbi időben fényképeken húzódó, dehidratált bőr köszönt rám, a szemem alatt pedig ráncolódtak a száraz bőrfelületek, így egyértelműen másban kellett gondolkodnom. (Oké, azt hozzá kell tennem, hogy Finnországban élek, s jelenleg -8 fok van odakint.) Mindig is szerettem volna egy BB krémet, de a pattanásaim nincsennek túl jó barátságban velük (főleg a fedéssel volt gondom). Külföldi oldalakon olvastam utána a terméknek, és közepes fedésig tudták rétegezni a krémet, ami esetemben elég bíztató (általában az Everlasting-ot is úgy használtam). Tetszett, hogy olajmentes és az is, hogy tartalmaz zöld tea kivonatot. Az alapozóval kötött szoros és jó barátságom elég bizalmat adott a BB krém kipróbálásához.
Hogyha valakinek segítség, akkor az Everlasting színem a 110-es Honey volt. Annak ellenére, hogy hideg, sárgás tónusú a bőröm, pocelán bőrt varázsolt: jelen esetben inkább az "élettelen", hűvös, fakó, mint élő jellegére gondolok az árnyalatnak. Ezt a téli időszakban nem is vettem észre, azonban amikor a BB 02 Medium árnyalatát felkentem, egészen más ember köszönt vissza a tükörből. Első alkalommal nem mertem sokat tenni (kicsit féltem attól, hogy esetleg mégsem jól határoztam meg a boltban a színt és szoli-szindrómás lesz az arcom tőle) annak ellenére sem, hogy féltem attól, azt a 4-5 heget, amim most van, biztosan nem fogja elfedni. A felkenés után semmi extrát nem láttam az arcomon azon kívül, hogy a finise nem az a matt, porcelánpúder, ami az Everlastingnál volt, hanem inkább selymes fényű (nem zsírosan csillogós!). Feltettem a szemhéjpúderemet, szempillaspirált, pirosítót, majd megnéztem magam természetes fényben is. Bár a krém kinyomás után barnább a bőröm árnyalatánál, de még az állcsont alatt sem láttam átmenetet a nyakam és az arcom színe közt (bár nem vagyok a gondos eldolgozás híve, a BB-t is kézzel vittem fel /nagyjából borsónyi mennyiséget/). Az arcom mégis élőbb volt, mint az Everlastinggal - én egyértelműen a finisnek tulajdonítom a dolgot. Sehol nem láttam húzódó vagy száraz foltot, és igaz, hogy sem a BB, sem az Everlasting nem képes arra, hogy a pattanásos hegeket vagy pirosságokat maximálisan elfedje, azonban a BB akkora örömet okozott, mint eddig még semelyik alapozó! Egybeolvasztotta a pattanásokat nyomatit a bőrömmel és sokkal kevésbé feltűnőek ezzel, az Everlastinghoz képest sokkal-sokkal enyhébb fedéssel, mint az Everlastinggal valaha is (akár vastagabbra rétegezve is)! Ehhez azonban, meglátásaim szerint, egy kis idő kell: jó pár percnek el kell telnie, hogy a krém egybeolvadjon a bőröddel. Az Everlastingot akármennyire vékonyka rétegben is vittem fel, a púderes finis mindig arra emlékeztetett, hogy van rajtam valami, és ezt biztosan látják. A BB-vel ez az érzet még a felkenéskor sincsen meg!
A szemfesték, a pirosító ugyanúgy ül rajta, mint egy alapozó fölött: ugyanolyan tartós, nem mászik el, nem kopik jobban. A homlokom pár óra után kicsit kifénylett (de ezt még az Everlasting sem tudta megoldani egész napra, ott is kellett púdereznem). Szóval első blikkre azt mondanám: tökéletesen felülmúlta az elvárásaimat. Hogyha ezt nyáron is hozza (félek, hogy a meleg meg az izzadás milyen hatással lesz a BB-re), akkor elmondhatom, hogy abszolút meggyőzött ez a krém a BB-k térhódításáról és piaci helyéről.
Ja, és mesés illata van! Piros összetevő ide vagy oda: egyszerűen imádnivalóan tiszta és friss.

Guerlain Ombre Éclat 1 Couleur Szemhéjpúder

Guerlain Ombre Éclat 1 Couleur Szemhéjpúder
2013. március 2.

A 140-es L'instant Précieux hideg, vajszínű csillámfényű szemhéjpúderre esett a választásom, amikor highlighter-t kerestem. Tudom, hogy a termék nem e célt szolgálja, viszont első próbálkozásom a highlighter-ekkel egy kicsit elbizonyított abban, tényleg szükségem van-e rá és ha már megveszem, tényleg használni fogom-e vagy hosszú hónapok múlva majd valakinek odaajándékozom.
Selymes fényű, puha por, amely egyenletesen oszlatható el a kis ecsetkéjével. Szépen rétegezhető, tartós viselet.
Highlighter-ként (ez az árnyalat) is abszolút profin megállja a helyét. Kifogástalan.

Estée Lauder Pure Color Sheer Matte Lipstick

Estée Lauder Pure Color Sheer Matte Lipstick
2013. március 2.

A 02-es Rock Candy élénk narancssárga színével csábított el. Mesés, kellemesen lágy süti illata van. Már a felkenés pillanatában csókálló és az is marad több órán át fakulás, lepergés vagy repedezés nélkül. Egy ebédet/vacsorát ugyan nem él túl, de az ivást mindenféle kopás nélkül állja. Evés közben egyenletesen, természetesen kopik, és egy vékony rétegben még fellelhető étkezés után is - olyanban, ami éppen megfesti az ajkakat és játékos színt ad nekik, így, ha nem tudjuk azonnal megújítani a réteget, akkor sem kell attól félnünk, hogy ajkunk nem varázslatos színében pompázik: persze, nem olyan intenzíven. Beszédkor nem csomósodik sem a szájzugban, sem az ajkakon. Szárítani nem szárít - hidratálásáról nem tudok korrekt véleményt adni, ugyanis általában nincsen gondom cserepes ajkakkal, mert rendesen iszom napközben. Bár cserepes ajkakra egyáltalán nem javasolnám, ugyanis azokon (szerintem) egyáltalán nem mutat jól - még előbalzsamozással sem.
Tavaszra/nyárra friss, hosszú viselet. Kiszerelése praktikus, csomagolása vidám. Fogása ceruzára emlékeztető - felvitele így egyszerű, gyors. Ára a márka egyéb termékeinek áraihoz igazodik - így meglepetést, szerintem, nem kell okoznia. Aki teheti, engedjen meg magának ennyi luxust nyárra, nem fogja megbánni!

Lancôme Galatée Confort Arctisztító Tej

Lancôme Galatée Confort Arctisztító Tej
2013. január 5.

Majdnem minden sminklemosó kiszárította a szemem körüli érzékeny bőrt, aztán végre rátaláltam erre. Szeretem a tápláló, lágy állagát, viszont az összetevők listáját végignézve erős a gyanúm, hogy nem veszem meg még egyszer. Pedig úgy örültem, hogy végre találtam egyet, amivel könnyű dolgozni és gazdaságos is. Csak az összetevők miatt 4 csillag.

Guerlain Super Aqua-Eye

Guerlain Super Aqua-Eye
2013. január 5.

Könnyed, hamar beszívódó szuper hidratáló. Nem hagy ragacsos vagy maszkérzetet. Hosszabb használat után karikákat is csökkent. A ráncokat olyan hét alatt rendezi kordába. Egyetlen hibája, hogy túl jól hidratál :), az alapozót a felső szemhéjamról 1-2 óra alatt ledobja, ezért csak éjszakára használom, de napi egy alkalommal is elég.

The Body Shop Vitamin C Microdermabrasion

The Body Shop Vitamin C Microdermabrasion
2013. január 4.

Sima, egyenletes arcfelszínt biztosít. Durva szemcséi vannak, akinek érzékeny bőre van, lehet, ez nem a legmegfelelőbb arcradír. Aki viszont zsíros, erősen szarusodó bőrrel rendelkezik, annak nagyon tudom ajánlani.
Kicsit furcsa illata van (nem mondanám kifejezetten jónak), de, ugye, nem emiatt használjuk. :)

Clarins Everlasting Foundation+ SPF15

Clarins Everlasting Foundation+ SPF15
2013. január 4.

Nagyjából 3-4 órát töltöttem azzal, hogy high end alapozók népes táborán végigjárva magam olyan alapozóra leljek, amely tartós és nem lesz 1-2 órán belül Salamon ékességénél is fényesebb a homlokom. Az előző próbálkozások (Dior Nude, Chanel Mat Lumiére, Joe Blasco Ultrabase) egyike sem hozott sem tartósságban, sem mattságban sikert.
Ez az alapozó viszont minden várakozásomat felülmúlta! Közepes, púderes fedésű, selymes tapintású felületet ad egész napra és nagyon nehezen és minimálisan fényesedik ki (egy vékony réteg púderrel viszont egész napra garantálhatjuk a matt fedést). Akinek gondja van az olajos csillogással, annak kötelező darab! Nem komedogén, szóval a pattanásoktól sem kell félni.