wallflower87

Regisztráció dátuma: 2014. november 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. november 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Chanel Rouge Allure Intenzív Hosszan Tartó Rúzs

Chanel Rouge Allure Intenzív Hosszan Tartó Rúzs
2022. április 14.

Szerk: Hupsz, elnézést, asszem rossz helyre írtam az alábbi véleményt, a Rouge Allure Velvet-re vonatkozik!

Az eredeti árát nem adnám ki érte, viszont skerült töredék áron megszereznem és nagyon megszerettem. A 37 L'exubérante árnyalatban van meg, ami egy élénk fuksziás pink. Igazi vidám, csajos, tavaszi-nyári árnyalat, akkor szoktam használni, mikor kimozdulok valami programra és feldobnék egy élénkebb rúzst, de egy pirost azért túl soknak éreznék az adott alkalomhoz. Élmény feltenni, a tokja gyönyörű és ötletes ez a nyomásra kipattanós megoldás, szóval már kézbe venni is elképesztően minőségi érzetet kelt. A rúzsnak pedig nagyon különleges, szilikonos-zselés állaga van, ami könnyedén siklik az ajkakon, majd leheletkönnyű réteget képez, szinte nem is érezni hogy van rajtuk valami. Tartóssága szuper, bár nem az a lerobbanthatatlan fajta rúzs, az ivást és óvatos eszegetést jól viseli. Engem egyáltalán nem szokott szárítani, bár szerencsére amúgy sem könnyen cserepesedős a szám. Viszont max pontot sajnos az összetevők miatt nem tudok adni, egy luxusmárka ajakra való termékében nem tudom mit keres parabén...

Chanel Rouge Allure Velvet Rúzs

Chanel Rouge Allure Velvet Rúzs

Marilyn Monroe How To Marry A Millionaire EDP

Marilyn Monroe How To Marry A Millionaire EDP
2022. április 14.

Szerk: Azóta lett egy régebbi kiadású Olympeám és számomra is megdöbbentő de szinte semmi különbséget nem érzek a két illat között, ráadásul a Millionaire semmivel sem marad el intenzitásban, sőt az én bőrömön még jóval tartósabbnak is érzem, mint az Olympeát! Még a folyadék színe is megegyezik (az én Millionaire-em nem színtelen, mint az itteni képen, hanem ilyen sárgás-borostyános árnyalat). Én pár éve Ebayen £21-ért rendeltem szállítással együtt 100 milis kiszerelést, azt hiszem nagyon jó vétel volt :)) Ja és az évek alatt amióta megvan, semmilyen minőségromlást nem tapasztaltam és bár sajnos nem találok információt az összetevőkről, soha nem okozott semmiféle bőrirritációt.

Mar nem is emlekszem, hogyan bukkantam ra erre a parfumre, de kivancsiva tett, hogy megis milyen lehet az az illat, amint Marilyn nevevel arulnak.
A csomagolasa alapjan eleg gagyinak tunik, ezert nem voltak tul nagy elvarasaim. Utananeztem Fragrantican es meglepodve lattam, hogy az ertekelok tulnyomo tobbsege el volt ajulva, hogy ez milyen jo meg milyen tartos, es mennyire megeri az arat, igy meg is rendeltem.
Azt kell hogy mondjam, teljesen egyetertek. Habar ez egy nagyon mai, modern illat es nem nagyon tudom Marilynhez tarsitani, de ettol eltekintve egy kimondottan igenyes es intenziv, tartos illat. En siman kierzem az osszes fobb illatjegyet - sos vanilia, citrus, jazmin, ámbra. Kicsit ugy erzem, az Olympea-t akartak koppintani, es valoban elegge nagy a hasonlosag, ezert ha valaki szereti azt a parfumot, de sajnalja hetkoznapokra elfujkalni, annak nagyon tudom ajanlani olcsobb alternativanak.
A csomagolas eloben ubergagyi, bar otletes, de a megvalositas nem az igazi. A gyurut formazo resz olcso muanyag, a gyemant alaku kupak pedig nagyon hamar kilazul es egyaltalan nem kattan ra. De nem erdemli meg, hogy emiatt lepontozzam, mivel ez az a fajta giccsesen csajos dizajn ami felebreszti a nokben szunnyado kislanyt es mosolyt csal az arcra :)

Glossy Way Paletta

Glossy Way Paletta
2022. április 6.

Csak a héten kaptam kézhez, de az első próba nagyon meggyőző volt, kiváló minőség, nem porzik, a színek (főleg a multikrómok/csillámosak) pedig valami elképesztően gyönyörűek és különlegesek. Szerintem remekül kihasználható paletta, hiszen szolid hétköznapi sminket, soft glam lookot és igazán exta alkalmi, akár fellépősminket is egyaránt könnyen lehet vele kivitelezni. A csillámos zöld az egyik leggyönyörűbb szemhéjpúder amit valaha láttam, pedig egyáltalán nem vagyok az a zöldmániás, sőt..viszont ez nem akármilyen zöld, hanem egy egyszerre vibráló és mély méregzöld, ami a szuperfinomra őrölt arany csillámok miatt úgy ragyog, mint egy drágakő, ráadásul minden fényben elképesztő és biztos vagyok benne, hogy bármilyen szemszínnel és bőrszínnel csodásan mutat. Bevallom, a matt lilától és zöldtől kicsit tartottam és továbbra sem gondolom, hogy önmagukban használva a legelőnyösebbek (pláne kék szemhez), viszont akár a feketével mélyítve, akár a fényes árnyalatokhoz alapnak remekül kihasználhatóak és a paletta elrendezésének köszönhetően könnyen átlátható, milyen kombinációk működhetnek a legjobban. Persze aki kicsit gyakorlottabb és kreatívabb, a kombinációkat illetően a határ a csillagos ég :)
Mindemellett rendkívül jó érzéssel tölti el az embert, hogy a pénzével egy fiatal, ambiciózus és iszonyat tehetséges magyar hölgyet támogat. Hajrá Csenge, csak így tovább! :)

Clinique Pop Lacquer Lip Colour + Primer

Clinique Pop Lacquer Lip Colour + Primer
2022. április 1.

Nekem is Cocoa Pop árnyalatban van, itt KM-en vettem jó áron. Teljes áron nem venném meg, viszont ha olcsóbban találtok és szeretitek a szájfényeket, mindenképpen ajánlom, mert nagyon jó termék. Ez a szín egy pigmentált de mégis természetes hatású nude szín, szép egyenletes réteget képez, nem csomósodik. Önmagában is szépen mutat, de rúzs fölé kenve még látványosabb, gyönyörű tükörfényt ad, ezáltal extra telt hatást eredményez. Kimondottan kellemes érzés viselni, mintha egy gazdag ajakbalzsam lenne, ami védi és hidratálja az ajkakat. A márka többi termékéhez hasonlóan ez is teljesen illatmentes, ami ezerszer jobb, mintha idegesítő parfümillata lenne, amitől hamar besokall az ember.

Zara Tobacco Collection Rich Warm Addictive EDT

Zara Tobacco Collection Rich Warm Addictive EDT
2022. március 9.

Isteni, különleges, fűszeres, meleg illat, olyan amit legszívesebben megkóstolna az ember :D Sajnos a tartóssága botrányosan rossz, talán ha 1-2 óráig érezni, kb testpermet kategória. Nagy kár érte, hiszen magát az illatot nagyon jól összerakták- egyedi, különleges, mégis olyan kis kellemes, jó érzéseket keltő. Leginkább otthoni bekuckózós, összebújva filmnézős, olvasgatós, teázós alkalmakra felel meg, vagy én még edzőterem előtt szoktam használni, mert hiába egy alapvetően édeskés, meleg illat, mégsem émelyítő, nem fullasztja meg a körülöttem lévőket, ami ott fontos szempont, szóval azt se bánom ilyenkor hogy gyenge és hamar elillan.

Balea Sweet Clementine Tusfürdő

Balea Sweet Clementine Tusfürdő
2022. március 8.

Nekem tetszik ez a limitált kiadás, szerintem semmi baj nincs az illatával. Engem kicsit a Boss Orange parfümre emlékeztet, az is ilyen krémes, vidám, narancsos-vaníliás jellegű. Állagra, hatásra olyan, mint a többi Balea. Sokat nem kell ettől se várni, de hétköznapi tusinak, borotvagélnek, kézmosáshoz teljesen megfelel.

Essence Insta Perfect Folyékony Highlighter

Essence Insta Perfect Folyékony Highlighter
2022. február 18.

Én újsággal összecsomagolva vásároltam, gondoltam mit veszíthetek, max kidobom ha nem jó :D Ehhez képest egyik kedvenc sminktermékem lett. Gyönyörű fénye van, mégis természetes hatású, arccsontra is jó de leginkább szemhéjra szoktam felvinni folyékony szemhéjfestékként. Fantasztikusan mutat, nem foltos, nem irritálja a szemhéjam, egész nap ott marad ahova raktam, nem kopik, nem halványul, nem kenődik el, nem ül bele a barázdákba. A 20 #rosé fever árnyalat van meg, ami egy természetes barackos-bronzos-rózsaaranyos árnyalat. Egyedüli negatívuma a csomagolás, sajnos a cseppentőjéből magától szivárog a termék, de ennyi pénzért még ezt is el lehet neki nézni. Elvileg már nem gyártják, de ha mégis látok belőle még valahol, mindenképp veszek ebből a színből egy utánpótlást és megnézem a másik árnyalatot is.

Ariana Grande Cloud

Ariana Grande Cloud
2021. november 23.

Érdekes a viszonyom ezzel az illattal - először egyáltalán nem tetszett, aztán valahogy mégis sikerült beszippantania (hm elég furán hangzik hogy pont egy parfümre mondom ezt :D). Édes, krémes, epres vattacukros illat ami elképesztően csajos, ugyanakkor van benne egy kis maszkulin mellékzönge, ami furcsán hangzik, mégsem áll neki rosszul, mert kölcsönöz az illatnak egyfajta egyediséget, karaktert, ezáltal semmiképp sem az tipikus, kiskorúaknak szánt egysíkú celebillat, amit azért az ára is tükröz. Én érzem a hasonlóságot a Baccarathoz, de egyértelműen erre szavazok, mivel kevésbé karakteres, ezáltal könnyebben viselhető a hétköznapokon, és legalább nem aranyárban mérik :)
Upd: gyakran használom, ha a Kedvesemmel vagyok, ő nagyon szereti, sőt, az egyik nagy kedvence rajtam, pedig rengeteg parfümöm van..kb minden egyes alkalommal mikor ezt viselem, megdicséri, kérdezi hogy mi ez a fincsi púderes illat. Nagyon tartós rajtam, bár tény, nem sprórolok vele, azt vallom, ha már parfümöt használok, érezzenek is belőle valamit a környezetemben, na meg persze én is :) Ha este használom, van hogy még másnap is érzem kicsit magamon és kaptam olyan visszajelzést is, hogy az illető még érezte az illatomat a lépcsőházban, ahol nem sokkal azelőtt jártam..ez az illat tényleg olyan mint egy édes, krémes kis púderfelhő, ami folyamatosan körülleng és jókedvre derít :)

Nuxe Huile Prodigieuse Bőrápoló Száraz-Olaj Arcra, Hajra és Testre

Nuxe Huile Prodigieuse Bőrápoló Száraz-Olaj Arcra, Hajra és Testre
2021. november 23.

Nem mondanám rossz terméknek, de kicsit az a rongyrázós, parasztvakítós luxuscucc kategória, amit a barinőkkel bruncholás közben elő lehet villantani a kistáskából 1-2 gyors fújás erejéig, csak úgy mellékesen :D Az illatáról nekem eszembe nem jutna nagymamákra vagy szekrényekre asszociálni, mint amire itt annyian panaszkodnak, nekem kimondottan tetszik ez a meleg, mézes-virágos illatvilág. Az üvege is praktikus ezzel a fújkálós megoldással, így jobban lehet kontrollálni a mennyiséget és nem folyik szanaszét az olaj. Nekem a problémák ott kezdődnek, hogy multifunkciósként állítják be, pedig az arcbőrnek egészbiztos nem tesz jót semmiféle olyan termék, ami ennyire tele van nyomva illatanyaggal, mint ez..már elnézést de majdnem olyan erős az illata mint egy parfümnek, akkor ezt mégis hogy ajánlhatják minden bőrtípusra, beleértve az érzékeny bőrt ?! Ezen kívül hajra számomra teljes mértékben használhatatlan, itt csak ismételni tudom a véleményezők többségét - bármilyen kis mennyiségben kenek belőle a hajvégekre, nem szívódik be egyáltalán és csatakokban áll rajta az olaj, lehet menni újra hajat mosni, mert különben vállalhatatlanul zsíros hatást kelt. Láttam, páran írták hogy hajmosás előtt kell használni és úgy jól működik..hát nem tudom, lehetséges, viszont egy ilyen kategóriájú terméktől én elvárnám hogy száraz hajon is lehessen alkalmazni. Ezek miatt nekem marad a testápolási funckió: lábszárra, karra, striákra, nyakra tervezem elhasználgatni, ha bármi különösebb hatást észlelek hosszú távon, visszajövök majd beszámolni, addig marad a 3 csillag.
Upd: azóta találtam egy olyan funkciót amire bevált és már majdnem el is használtam az üvegemet: láb-és bikinivonal borotválás után kenek egy kicsit az adott bőrrészekre és nagyon szépen enyhíti a bőrirritációt, csökkenti a szőrbenövéseket és megakadályozza a lábszáramon a bőr kiszáradását. Erre a célra nagyon szeretem használni, viszont plusz csillag azért nem jár, hiszen úgy érzem, ki tudnám váltani bármilyen más (jóval olcsóbb) hasonló termékkel. Elhasználom de nem tervezem újravenni.