wallflower87

Regisztráció dátuma: 2014. november 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. november 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Yves Saint Laurent Black Opium Floral Shock

Yves Saint Laurent Black Opium Floral Shock
2021. január 31.

Szerintem ez az illat valami mennyei! Őszintén szólva a Black Opium vonal egyáltalán nem keltette fel az érdeklődésem, ezt a verziót egy parfümériás nézelődés közben egy kedves eladó ajánlotta, aki azt mondta, ennek jegeskávés illata van. Mondanom sem kell, ez egyből felkeltette az érdeklődésem, mivel imádom a jegeskávét :P Meg kell mondjam, tényleg van benne valami, egyből megfogott az illat, el is határoztam hogy az első adandó alkalommal lecsapok rá itt KM-en és így is lett! :) Amúgy nekem a jegeskávén kívül még egy isteni tiramisut is eszembe jutttat, amit friss körtével és virágszirmokkal szolgálnak fel egy puccos étteremben..hmmm nyamiiii :P Egyedül azért nem max csillagos számomra, mert sajnos egyet kell értenem az előző véleményezőkkel abban, hogy komoly gondok vannak a tartósságával. Bőrre fújva már 1 óra múlva is alig érzem, ami elképesztően bosszantó, annyira hogy még azon is elgondolkoztam, hogy felteszem eladásra. Azonban nem volt szívem megtenni, mert maga az illat túlságosan tetszik, így végül arra jutottam, hogy nem érdekel, max többet fújok belőle, főként ruhára, hajra, vagy esetleg kombinálom egy másik, intenzívebb illatú parfümmel.

Paris Hilton Can Can

Paris Hilton Can Can
2020. november 23.

Rajtam sem tartós sajnos, eléggé meglepő, hogy a véleményezők többsége pont a tartósságát emelte ki - bár az igaz, hogy azért nem tűnik el teljesen a bőrömről, de nagyon bőrközeli, 2-3 óra elteltével szinte csak akkor érzem a csuklómra fújt illatot, ha odanyomom az orrom. Őszintén, egy ilyen kategóriájú parfümtől én nem is nagyon számítok jobb teljesítményre..
Maga az illat faék egyszerűségű, meleg, erdei gyümis, cukorkásan édes - tiniknek tökéletes, felnőtt nőknek leginkább csak nagyon hétköznapi tevékenységekhez, 'rohangálni', bevásárolni, edzőterembe tudom elképzelni, alkalmakra, komolyabb munkahelyre nem javasolnám.

Tous Tous Touch

Tous Tous Touch
2020. november 17.

Pár éve valami bjúti boxba raktak bele ebből egy 100 milis (!) üveggel. Gondolom készleten maradt valahol és ki akarták szórni, hogy ne romoljon rájuk :D Sajnos valóban, a Tous nem az a menő, jól csengő márkanév és az üveg se túl hívogató - kicsit olyan szerencsétlen, bumfordi alakú. Na de milyen is az illat? Azt mondanám, ez tipikusan nappalra, ügyintézéshez, munkahelyre való parfüm, kellemes, nem fog zavarni senkit, ugyanakkor semmi extra. Kifújáskor nekem nem igazán tetszik, kicsit szúrós, kesernyés, talán az osmantus tehet róla - a Signorina Eleganzában is az van - azt az illatot nagyon hasonlónak éreztem ehhez, viszont ez sokkal jobban tetszik, mert van benne málna ami ad neki egy kis játékosságot, a végére pedig tök jól felmelegedik, bekrémesedik, ráadásul elég tartósan megmarad ez a fázis. Egyszer kaptam is rá egy bókot a munkahelyemen egy férfitól, valami olyasmit mondott, hogy 'nagyon jó a parfümöm, olyan kellemes'. Bár kimondottan kedveltem a leszáradását és a tartósságát, összességében mégis kicsit uncsi illatka volt, így biztos nem venném újra.

Kenzo Flower by Kenzo L' Elixir

Kenzo Flower by Kenzo L' Elixir
2020. november 17.

Kicsit füstölős, púderes, enyhén cseresznyés köptetőszirupra emlékeztető illat, csak nagyon halványan lehet belőle kiérezni az alapillatot, ezért azoknak is tetszhet akik azt nem szeretik. Ez sokkal kevésbé virágos, inkább a gourmand jegyek dominálnak, kicsit talán Prada Candy jellegű, annak van még ilyen balzsamos-púderes cukros illata. Még pár éve kaptam egy barátnőmtől belőle egy teli 50 milis üveggel, mivel ő is kapta, de nem használ parfümöt. Nyilván örültem neki és elfújkáltam munkahelyre, de elég hamar unalmassá vált és vártam hogy elfogyjon. Ennek ellenére nem mondanám rossz illatnak és viszonylag egyedi is, de engem valahogy nem fogott meg és rajtam tartós se volt, úgy éreztem hamar bőrközelivé vált, úgy 4-5 óra múlva pedig szinte teljesen el is tűnt rólam. Aztán lehet csak az én bőrömmel nem illett össze, mert más itteni vélemények szerint viszont tartós és rengeteg Youtube-os parfümvideós áradozik róla. Összességében egynek jó volt, de nem használnám újra.

Reminiscence Guimauve EDP

Reminiscence Guimauve EDP
2020. november 10.

Andalítóan édes pillecukros-vaníliás-macaronos kompozíció, ilyen illat lehet az édesszájúak mennyországában :D Van benne valami gondtalan gyermekkort idézően nosztalgikus, ugyanakkor kicsit illatszerek kavalkádjára is asszociálok róla, ahogy a luxusminőségű púderek, rúzsok, krémek illatai keverednek miközben egy ünnepelt díva készülődik az öltözőjében a performanszra. A bőrömön egyetlen fújás is intenzíven illatozik egy ideig, aztán viszonylag hirtelen elhalkul, de egy ilyen jellegű illatnál ez nem is feltétlenül hátrány, összességében a minőséggel nincs itt probléma. Viszont csak olyanoknak ajánlom, akik szeretik a habos-babos, nyálcsorgatóan édes parfümöket. Nekem nagyon tetszik, nem mondom, hogy mindennap magamra fújnám, viszont alkalomadtán isteni jól fog esni hideg, szürke időben beburkolózni ebbe a mesés boldogságfelhőbe.

Armaf Italiano Donna EDP

Armaf Italiano Donna EDP
2020. november 8.

Ez egy imádnivaló kis illat, színtiszta nőiesség! Az üvege alapján (ami megjegyzem nem túl esztétikus, viszont a márka többi parfümjéhez képest még egész tűrhető) egy töményebb, sziruposabb illatra számítottam, de ez inkább amolyan libbenős, simogató, hívogató, könnyed parfüm, ami tökéletesen viselhető bárhova, bármilyen alkalomra és én évszakhoz sem kötném. Nem túlságosan elegáns, de nem is komolytalan, krémes, ugyanakkor friss, édeskés de nem émelyítő. A tartóssága is csillagos ötös, bőrön is hosszú órákig illatozik, ruhákon pedig még tovább. Én a narancsvirágot, a vaníliát és a mandarint érzem ki legjobban, tényleg van egy kis pillecukros jellege, ami nagyon emlékeztet a D&G Pour Femme-ra. Számomra még egy kicsit samponos is az összhatás, de ezt abszolút jó értelemben írom - olyan mintha egy különösen jó illatú samponnal frissen megmosott haj illata keveredne össze egy finom parfümmel. Ár-érték arányban nagyon megéri akár vaktában is megrendelni..én így tettem és még mindig alig tudom elhinni, hogy ez ennyire jó, mikor 5 ezerbe került a 100 milis üveg..

Marc Jacobs Decadence

Marc Jacobs Decadence
2020. november 8.

Furi, rajtam ez a parfüm egyáltalán nem hat 'dekadensnek', vagy túl szokatlannak, sőt kb locsolnom kell magamra hogy érezzek belőle valamit (8 fújás a minimum) és még ekkor sem mondanám intenzívnek..kirobbanóan fűszeresen indít és ekkor valóban lehet érezni egy kaporszerű illatjegyet, viszont nagyon hamar átmegy egy édeskés, púderes, transzparens bőrközeli illatba, ami inkább csak diszkréten körbeleng és ettől fogva nem sokat változik, csak fokozatosan gyengül. Én személy szerint imádom benne a zöldes-növényszerű jegyeket, szerintem pont ettől lesz érdekes és egyedi, de nehezen tudom elképzelni, hogy valaki furcsának vagy kellemetlennek érezheti. Nyilván más bőrkémiával más lehet a hatás, de rajtam olyan kis visszafogott és decens, ugyanakkor érzéki és sejtelmes. Ha egy kicsivel intenzívebben és tartósabban illatozna a bőrömön, 5 csillag lenne, mert nagyon tetszik az illat, de így csak 4es.

Taylor Swift Wonderstruck Enchanted

Taylor Swift Wonderstruck Enchanted
2020. november 5.

Nekem egy kis 15 milis kiszerelésben van, rövidebb utazásokra szoktam magammal vinni, arra tökéletes és hát valami hipercuki ez az icipici holografikusan irizáló üvegcse, kicsit olyan mint egy karácsonyfadísz, vagy valami elvarázsolt bogyócska :))
Az illattól első próbánál nem dobtam hátast, mert eleinte csupán egy tömény cukorfelhőnek tűnik, de aztán szép lassan előbújik belőle a krémes, fűszeres vanília, a bogyós gyümis jegyek, végül pedig egy erősen pézsmás-fás alapillatba megy át. A vaníliás-fűszeres illatjegyek miatt kicsit a Hypnotic Poisonra emlékeztet az összhatás, vagy inkább annak egy fiatalosabb verziója. A leszáradása pedig picit Versace Crystal Noir utánérzet, nem mellesleg rajtam hihetetlenül tartós, a bőrömön is sokáig érzem, de hajon még másnap is megmarad az illat. Mivel nagyon intenzív és édes, érdemes odafigyelni a mennyiségre, mert könnyen émelyítővé válhat, tényleg nem kell belőle sok.
Alapvetően fiatalos illat, mégsem gondolom, hogy csak tinikhez illik, azoknak nagy eséllyel tetszeni fog, akik szeretik a cuki, csajos, gourmand vonalat. Én nagyon megszerettem :)
Upd: levontam 2 pontot mert sajnos hajlamos émelyítővé válni..kár érte, szerintem sokkal jobb illat lenne ha nem túlták volna ennyire túl ezt a szirupos édességet..

Milani Amore Matte Lip Créme Folyékony Rúzs

Milani Amore Matte Lip Créme Folyékony Rúzs
2020. október 29.

Nekem Precious árnyalatban van meg, ami egy különleges, sötétebb mályvás szín, ahogy előttem már írták, nagyon hasonló a Kylie Posie K-hez. Intenzíven pigmentált, gyönyörűen kiemeli az ajkakat, ugyanakkor hétköznapra sem túl sok. Szépen el lehet oszlatni az ajkakon, nekem az applikátor egyik oldalán lévő mennyiség tökéletesen elég az egész számra. Felvitelkor nagyon krémes, de 1-2 perc alatt teljesen mattra és érintésállóra szárad, így nem árt vele gyorsan és precízen dolgozni. Az én számat nem szárítja ki, illata finom vaníliás. Nagyon sokáig elég, az én példányom már évek óta megvan és bár nem heti szinten, de azért elég sokszor volt már használva és még mindig van benne, nem száradt be, semmilyen minőségromlást nem tapasztaltam. Nekem személy szerint nagyon bevált, az egyik kedvenc rúzsom.

Maybelline Color Sensational Rúzs

Maybelline Color Sensational Rúzs
2020. október 15.

Ár-érték arányban szuper kis drogériás rúzs, arra tökéletes, ha csak valamit gyorsan fel akar dobni az ember hétköznap. Nekem a 'Made for all' szériából van meg a 'Mauve for me' árnyalat, ami a nevével ellentétben inkább barnás, mint mályvás, nekem icipicit túl meleg tónusú, ettől függetlenül elég természetesen mutat az ajkaimon, de azért mégis látszik, hogy van rajtam rúzs. Nagyon kellemes érzés felkenni, jó krémes az állaga és viselés közben sem szárít. Szép pigmentált, és viszonylag jól bírja a gyűrődést - persze nem kell tőle extrém tartósságot várni, de nem is úgy hirdetik. Személy szerint én imádom az illatát, édes vaníliás-karamellás, szerintem egyáltalán nem zavaró, de aki nem szereti az erős illatú rúzsokat, az inkább ne ilyet vegyen.