wallflower87

Regisztráció dátuma: 2014. november 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. november 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Chanel Gabrielle EDP

Chanel Gabrielle EDP
2020. augusztus 27.

Előrebocsájtom, hogy nem igazán tetszenek a Chanel parfümök (a No5 L'eau kivételével), valahogy túl formálisak, nehézkesek számomra, inkább egy idősebb, kimért, arisztokrata hölgyhöz illenek, mintsem a fiatalabb korosztályhoz. Azonban ez az illat egész megfogott.
Én is kellemesnek érzem magamon, de az győzött meg igazán, hogy akkoriban hogy megjelent, kaptam valahonnan egy kis fújós mintát belőle és mikor egy családi programon magamra spriccentettem belőle, öcsikém (aki amúgy nem az a kifinomult-piperkőc fajta) azonnal felkapta rá a fejét és teljesen odavolt, hogy mi ez a nagyon finom illat, amit magamra fújtam :)
Nagyon nőies, krémes, sokkal megközelíthetőbb, melegebb, kedvesebb, mint a márka többi illata. Van benne valamiféle szoláris jegy, amit a reklámkampányban is hangsúlyoznak, tényleg valahogy olyan sugárzó, napsütéses hatást kelt. Én még határozottan velúrbőrt is érzek benne, ami ad neki egy pici kesernyésséget, érdekes, hogy nincs a hivatalos jegyek között, nem is értem..
Szerintem a tartósságával sincs gond, viszont ez egy bőrközeli illat, véleményem szerint nem is arra van kitalálva, hogy 100 méterről érezni lehessen, hanem amolyan bőrbe simulós módon egy finom aurát ad a viselőjének. Abszolút érződik rajta a minőség, a kidolgozottság, jól össze van rakva. 4 évszakosnak mondanám és mindenféle alkalomra használható, így kiválóan alkalmas szignatúra illatnak is.
Nem mondom, hogy a legjobb parfüm a világon és valóban más, mint a többi Chanel illat, nem az a 'nagyvad', de miért is kellene olyannak lennie ? Végszónak annyit, hogy nem hasonlítgatni, hanem nyitottan hozzáállni és önmagáért értékelni.

Givenchy Live Irrésistible Délicieuse

Givenchy Live Irrésistible Délicieuse
2020. augusztus 26.

Az üvege szerintem csodaszép, nagyon jól mutat a polcon. Az első 10 percben nagyon különleges, sütis, meggyes-marcipános cukiság, tényleg mint egy cukrászda. Sajnos azonban ez a kezdés nagyon hamar átmegy egy jellegtelen 'édesparfüm' illatba, ami rólam egyszerűen teljes egészében elszublimált 2 órán belül..szerettem volna szeretni, de így nem láttam értelmét megtartani...kár érte.. :(

Love Beauty and Planet Hajbalzsam Kókuszvízzel & Mimóza Virág Illattal

Love Beauty and Planet Hajbalzsam Kókuszvízzel & Mimóza Virág Illattal
2020. augusztus 25.

Nem használok balzsamot, csak pakolást, de most kipróbáltam, hogy pakolás helyett ezt használtam és jó puha lett így is a hajam, plusz még szépen dúsította is. Ráadásul nagyon kiadós mennyiség, egész szépek az összetevői, nem mellesleg pedig az illata valami isteni és érezhető a hajban azután is hogy megszáradt. Valóban nehezen lehet kiszenvedni a flakonból, de ez legyen a legnagyobb baj..ha hosszabb távon is beválik, lehet ezt veszem majd inkább pakolás helyett, vagy váltakozva használni a kettőt, ár-érték arányban jobban megérné.

aussie Aussome Volume Sampon

aussie Aussome Volume Sampon
2020. augusztus 25.

Ezt a termékcsaládot mindenképp ki akartam próbálni, mert valahogy olyan professzionálisnak tűnt és az illatuk valami mennyei. Sajnos azon kívül, hogy tényleg különleges az illata és jó az állaga, ez a sampon nem sokat ér. Gyorsan zsírosodó, vékonyszálú hajam van, és ahhoz képest, hogy dúsítania kéne, valahogy olyan élettelen, tartás nélküli tőle a hajam, még a szokásosnál is kevesebbnek tűnik, ráadsul a 2. nap végére látványosan bezsírosodik a hajtöveknél, ami szintén nem segít a vékony szálú, kevés hajon. Én kétszer szoktam samponozni egy hajmosásnál (ahogy a szakavatottak ajánlják), ezt a sampont használva viszont észrevettem, hogy a 2. mosás után csikorgósra szárítja a hajam, ami furcsa, mert más samponoknál ezt nem tapasztaltam. Viszont egy mosással elég jól felpuhítja és simítja a hajfelszínt, így szerintem inkább azoknak válhat be, akiknek vastag, sprőd a hajtípusa.
Az itt felsorolt összetevőket látva pedig még biztosabb vagyok benne, hogy nem veszek többet Aussie terméket és nem is javasolnám senkinek, hogy hosszabb távon használja őket.

Douglas Shine Lipstick Ajakrúzs

Douglas Shine Lipstick Ajakrúzs
2020. augusztus 13.

Én 70%-os kiárusításon vettem kettőt a Brillantisime fajtából, ami szintén shine rúzs, csak fényes ezüst tokban van, viszont azt nem láttam itt feltöltve, így jobb híján itt véleményezem.
A Fabulously Me (csillámos halvány korallos piros) és a Moving On (babarózsaszín) van meg és nem hittem volna, de nagyon bejöttek. Ilyen csúszós, zselés az állaguk és áttetsző, visszafogott színt adnak, de nagyon szépen mutatnak. Szájfényszerű a hatás, szép, telt ajkakat csinál, de túlzott csillogás és ragadósság nélkül, sokkal kényelmesebb viselet és elegánsabb az összhatás. Nyilván nem tart ki órákig és evést-ivást nem bírja, de azért nem is csúszik le azonnal a szájról.
Egészen rákattantam mostanában ezekre a shine rúzsokra, hiszen vannak olyan szituk, amikor nincs kedvem feltűnően kimázolt szájjal feszíteni, de azért gyorsan feldobnék valami könnyed szájkencét (pl ha vendégek jönnek, vagy mondjuk akár strandra, akár munkahelyen megbeszélésre indulok) és ilyen alkalmakra tökéletes, még tükör se szükséges hozzá, két-három vonás és már mehetek is. Egyszer már kérdeztek is rá, hogy milyen rúzs van a számon, szóval nem csak nekem nyerte el a tetszésemet :)
Teljes áron eszembe nem jutott volna megvenni őket, de így 1000 Ft körüli áron nagyon megérte.

Dolce & Gabbana Pour Femme (régi)

Dolce & Gabbana Pour Femme (régi)
2020. augusztus 8.

Fúú, nekem ez a fajta erőszakos, púderes szappanszag nagyon nem jön be. Persze lehet az is volt a gond, hogy többet fújtam belőle a kelleténél, ez az a fajta parfüm lehet amiből szigorúan 1 fújást szabad csak használni, különben teljesen elszabadul és világuralomra tör :D A Chanel 5-höz hasonló stílus, ez talán egy fél fokkal kevésbé nagymamás. Egyébként én nem érzem különösebben nőiesnek, uniszex jellegű szerintem.

Madonna Truth Or Dare Naked

Madonna Truth Or Dare Naked
2020. augusztus 7.

Nagyon kellemes kis komfortillat, az eleje tényleg tiszta likőrös bonbon, utána kicsit virágosabb lesz, de a háttérben végig határozottan kiérezni a kakaós-csokis-vaníliás alapot. Én mintha jázmint éreznék benne, pedig az nincs az illatjegyek közt. Korábbi vélemény említett gesztenyepürét, az illat valóban emlékeztet a This is Her-re, vagy a No Rules változatára. Nem ugyanolyan, de hasonló jellegű. Nyugalmat, melegséget sugároz, tökéletes választás ősszel-télen bekuckózáshoz puha takaróba burkolózva, egy bögre rumos forró csokit, vagy tejszínhabos kakaót kortyolgatva...mmm nyamiii 😋

Roberto Cavalli Gemma di Paradiso EDP

Roberto Cavalli Gemma di Paradiso EDP
2020. augusztus 6.

Én imádom, bár annak feleseges megvenni akinek megvan a Good Girl bármelyik változata, mivel kísértetiesen hasonlít rá. Vicces, de a leszáradása pedig a férfi Pure XS-re hasonlít, de mivel az egy nagyon édes, vanílás kóla illat, ami nekem nagyon tetszik, így számomra ez abszolút pozitívum :)
Nagyon kitartóan és agresszív intenzitással illatozik, szóval aki nem szereti az efféle parfümöket, az inkább ki se próbálja.
Őszintén szólva nem igazán értem miért kizárólag nyári illatként jellemzik itt sokan, véleményem szerint ez egy bármilyen évszakban használható esti, 'kiöltözős' illat. Feltűnő, szexi, nem az a nagyon kifinomult, elegáns, emiatt nappalra, munkahelyre nem való, ez amolyan iszogatós, bulizós, pasizós cucc :)
Annak ellenére sem tudok rá haragudni, hogy már-már pofátlanul koppintja az említett 2 illatot, mert tényleg nagyon finom és még jóval olcsóbb is a Good Girl-nél, így megkapja az ötös alát :)

Chanel Coco Mademoiselle EDP

Chanel Coco Mademoiselle EDP
2020. augusztus 4.

Hát nem is tudom, nem mondom, hogy rossz illat, de szerintem semmiképp sem a non plus ultra...azért vannak ennél jobbak, nőiesebbek. Ráadásul iszonyatosan drága, és ez leginkább azért van így, mert rá van írva, hogy Coco, meg Chanel és hát az minden pénzt megér..ugyebár..az nem baj, hogy minden 2. nőnek ilyen van..hol itt a probléma.. ?

Zara Ebony Wood EDP

Zara Ebony Wood EDP
2020. július 27.

Gyönyörű illat, szerintem ez a legjobb a Jo Malone kollekcióból. Teljesen uniszex szerintem. Igazi luxus illat, a szó szoros értelmében: nekem a luxust, a jólétet jutattja eszembe. A H&M Santalum még hasonló kategória számomra, azért is teljesen odavagyok ugyanezen oknál fogva. Van párhuzam az SJP Stash-sel is, hiszen az is egy fás illat, viszont az nekem sajnos csalódás volt, azt hittem, ilyesmi lesz az is, de az nekem túl pasis és kevésbé 'parfümszerű'. De ahhoz majd külön véleményt tervezek írni, ahol bővebben kifejtem a benyomásaimat.