Yolanda38

Regisztráció dátuma: 2019. május 28.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2019. május 28.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Alverde Sensitive BB-Krém

Alverde Sensitive BB-Krém
2023. május 23.

Sok BB-krémmel kísérleteztem már, mert a legtöbb alapozót nem tolerálja a bőröm (vagy isszonyatosan szárít vagy eltömíti a pórusaimat). Az Alverde BB- és CC- krémjei voltak eddig a legkímélőbbek, gondoltam kipróbálom tavaszra-nyár elejére (amíg elég világos a bőröm) az érzékeny bőrre valót. Nagyon szépen fed, nem szárítja a bőröm, de sajnos a választott 'Hell' túl világos lett. Kevés ilyen BB krémet találtam eddig ami tényleg hidratál, nem csak a leírás szerint . Leírás szerint sárgás altónussal, barátnőm szerint a neutrális altónussal is szépen működik. Szóval jól együttműködik a bőrrel, kár hogy csak 2 árnyalatban elérhető.

Sundance Sensitiv Ajakápoló SPF50

Sundance Sensitiv Ajakápoló SPF50
2023. május 18.

Nem hidratál, de a meglévő hidratáltságot jól bezárja. Könnyen kenhető, de nem olvad fel melegben táskában sem. Használtam mindenféle állagú ajakápolót, de ez tökéletes. Nem egy csodaszer, mert kissé szárít ez is, de a Libelláknál jobb. :)
Kellemes az illata is. Egy apróság, hogy a védelem miatt érdemes többször újrakenni.

Aromax Hyaluron Szérum Aloe Verával

Aromax Hyaluron Szérum Aloe Verával
2023. április 28.
(!)

Tesztelésre kaptam a szérumot, nagyon köszönöm!
Fél évvel a tesztelés előtt tértem át a szérumok világába, és a kipróbálás előtt fogyott el a használt C-vitamin szérumom, így nem tudtam teljesen "szakszerűen" kipróbálni ( : nem változtatva a rutin többi elemén, ugye).
Nagyon szép összetevői vannak. Az állaga tökéletes, picit ragacsos, de könnyen felvihető, nem csöppen le, gyorsan beszívódik. A használat alatt nem nagyon láttam a feszesítő hatást a fentiek miatt, de az összetevők hidratáló-bőrnyugtató hatása rendben van; tavasztól-őszig szuper. Az árát picit sokallom, viszont előnye hogy hazai, ez fontos tényező lehet. :)

Avon Perceive Cashmere EDP

Avon Perceive Cashmere EDP
2023. április 24.

Tanácsadónő ajánlotta, helyben illatolva nagyon finom nőies illatnak tűnt elsőre, teszterrel másodikra is. De itthon valahogy mégsem éreztem, hogy az az illat "én vagyok". A gardénia isteni, de a barackos jegy jobban kijön a bőrömön - amivel nem vagyok kibékülve. Rábíznám valakire, akihez jobban illik ez a finomság.;) Sajnálom, mert az üvege is iszonyatosan tetszik, ritkán látok tetszetőset, ez gyönyörű!

Naturol Jázmin Illóolaj

Naturol Jázmin Illóolaj
2023. április 24.

A legfinomabb illóolajok egyike! Főként mosáshoz használom, így puha leírhatatlan csábos illatú ruhák ugranak a szekrénybe. :D Egyet sajnálok: hogy csak ilyen kis kiszerelésben kaphatók az illók.

Mivolis Ausztrál Teafaolaj

Mivolis Ausztrál Teafaolaj
2023. április 24.

Igazi sokoldalú bőrápoló, nekem nagyon szépen bevált. Hígítva pl. gyulladt pattanásokra, lábápolásra pakolásba, néha a mosogatószerhez is teszek pár cseppet.
Takarításhoz, mosáshoz is használom. Töményen elég ütős illata van, én narancs/citrom illóolajjal kombózva szoktam felmosóvízbe tenni, úgy tiszta, friss illatot ad. Sokkal olcsóbb ez, mint más márkák 10 ml-s kiszerelése (egységárra vetítve). Viszont hajlamos ereszteni a csepegtetőnél, ha erre figyelünk, nagyon sokáig elég.

Alverde Perfekter Teint CC-krém viaszvirág kivonattal és FF6 UV-védelemmel

Alverde Perfekter Teint CC-krém viaszvirág kivonattal és FF6 UV-védelemmel
2023. március 6.

Egy régi, se veled-se nélküled kapcsolatom van evvel a CC- krémmel. Kétszer vettem eddig, elsőre nyáron próbáltam ki; kerestem valami könnyebbet nyárra. Érdekes módon, nem "engedi" a közvetlen alá hidratálást, szétkukacosodik felvitelnél, de ha elég idő telik el nappali krém/szérum és e felvitele között, nincs probléma. Elég sűrű az állaga, de nedves sminkszivaccsal szépen elkenhető. Nagyon szépen egységesít, viszont túl sokat ígér: hegeket, pattikat alig fed, nem hidratál sokat. Annak ajánlanám, akinek alapozó nélkül is elég szép az arcbőre. Az öszetevőkben lehet változott valami, keresnem kell mást. Időnként nekem komedogén hatást mutat (érzékeny erre a bőröm, sajnos a shea vajtól is kipattog fejem).

Nivea Sun UV Face Shine Control Mattító Napozó Krém az Arcra SPF30

Nivea Sun UV Face Shine Control Mattító Napozó Krém az Arcra SPF30
2022. december 30.

Kíváncsiságból választottam nyár elején, nem találtam eddig megfelelő fényvédőt. Az eredmény: tényleg mattít, gyorsan beszívódik, bár sokáig tartó erős naptej illat, aminek nem örültem. Eleinte nagyon tetszett, C-vitaminos szérum, hidratálás után felment simán, akartam szeretni.
Viszont bő két hét után éreztem, hogy brutálisan szárít, dupla aláhidratálással is feszült az arcom - már látom, valsz. a 2.helyen álló alkohol a felelős -, és kis gyulladt pattik is lettek tőle az arcomon és a nyakamon (utóbbin sose volt még). Ami megmaradt, elhasználom, és sajnálattal keresek tovább valami hasonló, szerényebb árú fényvédőt. Tökéletes fényvédő lenne: kevesebb alkohol- és parfümtartalommal.

Nivea Invisible for Black & White Fresh Golyós Deo

Nivea Invisible for Black & White Fresh Golyós Deo
2022. október 12.

Kellemes illatú kis deo, nekem bejöttek a black&white-os termékek. Nyári nagy hőségben változó, hogy meddig bírja, de tavaszi-őszi deónak teljesen jó. Ez tényleg nem hagy nyomot a ruhán, más hasonlónak kikiáltott társaival szemben.

Nivea Men Sensitive Cooling After Shave Balm

Nivea Men Sensitive Cooling After Shave Balm
2022. szeptember 28.

A párom régóta használja a márka alap aftershave-jét. Tavaly vettem egyet, hogy próbáljuk ki nyárra, hátha jobb az érzékeny bőrére, hűsít is, tetszettek az összetevők. Persze 1 üveg sokáig elég, több mint 1 éve használja és van még belőle. Nem okozott pattikat, sőt, a máshol előbukkanókat is ezzel kezeli. :) Kellemes, nem túl erős az illata is - sok másiktól kifordulnék a világból -, ami meg ugye nekem jó. ;)