KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Carmex

Ár:   970 Ft   Kategória:   Ajakápolók
Kiszerelés:   7,5 g (itthon, drogériákban kapható), 10 g (amerikai változat/ sárga alap fekete betűk)   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: guccigirl, az összetevőket feltöltötte: Picijenci, Módosítva: 2015. január 28.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Ajakápolók

Az aktív mentolnak köszönhetően azonnali hűs érzéssel csillapítja a kipirosodott ajkakat, vagy orrcimpákat.
Kezdődő herpesz, és egyéb fertőzés kialakulását is gátolja (eredetileg herpeszre fejlesztették ki)
Hatóanyagok:

• enyhíti a fájdalmat.
  • elpusztítja a baktériumokat és enyhíti a kellemetlen érzést, amit a kicserepesedés okoz.
  • finoman ápolja az ajkakat és eltávolítja az elhalt hámsejteket.

mincson

2017. január 18.

Nekem elég száraz a szám, főleg télen. De ez mindig segít rajta. Kedvenc ajakápolóm! 🙂
Mindig újraveszem.

mincson
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 18.

Mindig újraveszem.

kisritus

2017. január 17.

Nagyon-nagyon sokáig nem értettem, mi ez a hatalmas "hype" körülötte, a párom hozott haza Angliából egy tégelyes verziót, mert ő kint ezt használta, és esküszik rá. Nekem az illata sem tetszett, mentolos-szerű, szóval egy jó ideig nem is nyúltam hozzá.
Aztán egyszer este "ráfanyalodtam", és ugyan a mentolos íze is érezhető volt erősen, de mellé társult valami szuper vaníliás-szerű. Ez fogott meg először (meg az Isteni cuki tégely, imádom az ilyeneket).
Aztán reggel éreztem a hatását is...Hát szuper volt! Viszlát száraz, kirepedezett ajak,egyszerűen imádom!!
Nem csoda, hogy a sminkesek is ezt használják, mert reggel is szoktam használni sminkelés előtt "ajak primerként", és gyorsan beszívódik, és szinte azonnali hatása van. Azonnal hat a száraz ajakra, nagyon szuper érzés, mintha még teltebbek is lennének az ajkaim tőle.
Biztos, hogy fogok venni stiftes verziót is, a tégelyest otthon használjuk, nyilván tiszta kézzel. Herpeszre is ki fogom próbálni, mert néha előfordul nálam, kíváncsi leszek a hatására.

kisritus
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 17.

SzandraNails1990

2017. január 16.

Berni88 Igazad van valóban hámlaszt. Mert az elhalt hámrétegeket hamarabb ledobja a bőr,gyorsítja kicsit a regenerálódást. Én is észre vettem. :)

SzandraNails1990
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. január 16.

orsayyy

2017. január 16.

A tökéletesen praktikátlan kiszerelésével együtt is imádom! Még akkor kezdtem el használni mikor itthon nem lehetett kapni, aztán nagyon megörültem, hogy már milyen könnyen hozzá lehet jutni. Imádom a bizsergető érzést amit hagy, és szerintem sokkal hatásosabb, mint a most még trendibb Eos-ok.

orsayyy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 16.

Sophieka

2017. január 16.

A kis csavaros verziója van és azt nagyon szeretem és azt preferálom, nem szeretek belenyúlkálni a tégelybe. Kiszerelése is praktikusabb a kicsi csavarosnak. :) Nagyon szuper termék!

Sophieka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 16.

dori1204

2017. január 12.

Sajnos a tégelyes megoldás nem a leghigiénikusabb, de maga a termék egy csoda! Szuperül hidratál, gyorsan rendbe teszi a kiszáradt ajkakat!

dori1204
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 12.

mafalda

2017. január 12.

Eddig egyszer próbáltam, nagyon kellemesen bizsergette a számat, viszont nem vettem észre jobb hatást mint bármi más általam használt ajakbalzsamok esetén. Lehet azért mert nekem alapból nem nagyon repedezik, szárad ki a szám és herpeszem sem volt soha...ugyhogy nem vitatom hogy puhít. Mindenképpen jó kis termék már csak a kellemes érzésért is na meg az ára is kedvező.

mafalda
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 12.

Firenzisz

2017. január 8.

A jelenleg használt ajakápolókkal nagyon meggyűlt a bajom a hideg idő közeledtével, így beszereztem egy tégellyel ebből. Egyből hidratálta az ajkaimat. A mentolos "bizsergető" érzést nem érzem indokoltnak, bár nem zavar. Nekem a kiszerelése is szimpatikus.

Firenzisz
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 8.

timicsoki

2017. január 8.

Először a cseresznyés tubusos változatot vettem meg, de nemrég beújítottam ezt a tégelyes verziót is belőle. Főként azt itt olvasott értékelések hatására. Azóta elég sokat használtam, a sminkelés elején kenek egy keveset a számra, és rúzsozás előtt a felesleges mennyiséget leitatom, így a matt rúzsok is kevésbé szárítanak. Szerencsére herpeszem még sosem volt, így arról még nem tudok nyilatkozni, de a barátom küzd a problémával, és vettem neki egy stiftet, meglátjuk hogy használ-e.
Én amúgy úgy használom a tégelyest, hogy nem nyúlok bele kézzel, csak belecsücsörítek, így higiénikusabb :) Nyárra biztos veszek egy tubusos vagy stiftes verziót, mert azok 15-ös fényvédelemmel is rendelkeznek, ezzel ellentétben.

timicsoki
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 8.

KataMayaNagy

2017. január 6.

a legjobb ajakápoló. Ápol, szeretem az illatát, és télen muszáj valami kicsit zsírosabbat használnom. A kis tégely nagyon sokáig elég!

KataMayaNagy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 6.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Lanolin
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid

Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban.