KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Geek & Gorgeous

Ár:   7400 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)
Vedd meg online a Skinsmart.hu-n 7400 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2017. április 4.

Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)
Vedd meg online: Skinsmart.hu, 7400 Ft

6% Mandulasav + BHA hámlasztó folyadék, ami azonnal üdébbé & simábbá teszi a bőrt, hosszabb távon pedig hatékonyan segít a kombinált bőr tipikus problémái (pattanások, mitesszerek, túlzott olajtermelés) elleni küzdelemben.

[VIDEÓ] Szerkesztői kedvencek: 2017 március

Ár: 7400 Ft, Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat
KERESEM! Geek & Gorgeous Cheer Up
Ár: megegyezés szerint , Eladó: Macsek23
Állapot: -, Helyszín: Budapest, fizetés: --

pigglypig

2018. január 17.

Karácsonyi ajándékként kaptam a páromtól, megadtam neki egy listát különböző kencékről, amiknek nagyon örülnék, és tipikus férfihez híven kiválasztotta róla a 3 legtöbbe kerülőt, mert ami drága, az biztos jó :D Így nem nyúlhatott mellé, de mégis meglepi volt egy kicsit :)
Majd' egy hónapja használom a terméket, tisztességesen napi 1 alkalommal. Ez az első hámlasztóm, szóval nagy összehasonlítási alapom nincsen, de eddig nagyon tetszik az eredmény, amit amúgy már pár nap pacsmagolás után lehet látni. Az orrom és az arcom belső része, az orr mellett egy háromszög alakú területen nagyon tág pórusú, mitesszeres, ez észrevehetően szebbnek, kisimultabbnak tűnik - alig hiszem el, hogy ez a kis cucc képes erre, mivel konkrétan olyan, mintha vizet kennék fel a pofimra. Nincs színe, totál vízállagú, szaga se sok (na jó, picit savanykás, de nem durva), és pillanatok alatt beissza a bőröm. Én betartom a leírást, 5 forintosnyi mennyiséget kenek pamacs nélkül, a'la natúr a tenyeremből, bőven elegendő az arc egészére. Nem csíp, nem irritál, pedig érzékeny a bőröm, de húzódni sem húzódik.
Nagyon örülök, hogy a teljes kiszerelést kaptam meg, boldogan fogom elhasználni az utolsó cseppig. Ha ki is próbálok ezek után más hámlasztót, az csak azért lesz, mert az AHA-ra is kíváncsi vagyok, meg úgy egyáltalán, szeretek kísérletezni :) De maga a termék szerintem szuper, nagyon jól sikerült, büszke vagyok rá, hogy a hazai is van olyan jó, mintha külföldről rendeltem volna, ha a családi kasszából ilyenre költök, nincs akkora bűntudatom :P

Maga a kiszerelés is ötletes, jó, hogy szállítható, főleg, ha valaki kétlaki életmódot folytat, és nem szeretne tartani egy hámlasztót itt is, ott is. Az egyetlen negatívum, hogy lehetett volna egy kis csíkban átlátszóra hagyni ezt a "bevonatot", mert nem látom, mennyi van benne. Párszor nekem is volt szerencsém az előző véleményben említett darabkákhoz, pedig az én csomagolásom is ép, és nincsen rajta semmilyen lerakódás, vagy akár megszáradt termék a kis recékben, ami lehullhatna, stb. Isten tudja, mi lehet. No mindegy, ez már mind a kákán való csomókeresés.

pigglypig
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. január 17.

eprek

2018. január 16.

Első hámlasztónak a Geek & Gorgeous Calm down-al kezdtem, naponta 1x használtam zsíros bőröme, amig a kis kiszerelés tartott (pár hétig). Szép sima bőrt eredményezett, de csodát nem tett most folytatom a tesztelést a Cheer up-al, de valami furcsa a flakonnal. Minden egyes alkalommal 1-2 mm-es darabkák kerülnek a vattára. Elöször azt hittem beletörött a csomagolásból vmi műanyag forgács, de ép a kupak.

Lehet, vmi hatóanyag ilyen darabos???

eprek
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 16.

Lehet, vmi hatóanyag ilyen darabos???

Akara

2017. december 30.

Úgy gondolom, hogy ez is egy olyan kence, aminek a végleges hatása 1-2 hét alatt szokott látszani. Most így 1 hét használat után már látszik valami.

A bőröm textúrája finomodott, egységesedett. A korábbi hegek halványodtak, a pórusok kicsit összehúzódtak. Az apróbb (<1 mm átmérőjűek) pattanások, amik tömegesen szoktak megjelenni nálam, most nagyon megritkultak, így aztán nagyobb gyulladások is ritkábban alakulnak ki (sokszor közel 5 mm átmérőjű gyulladt cisztás gumókkal szenvedtem korábban). 1-2 azért még megjelenik, de ezeket már egész jól tudom kezelni (vannak erre akne eltávolító eszközök, gyulladáscsökkentő krémek és pattanástapaszok).
Összességében bár erősebb hatásra számítottam, elégedett vagyok az eredménnyel, és ez remélhetőleg még alakulni fog.
Semmilyen negatívumot nem tudok mondani a hatását illetően, problémákat nem okozott.

A használata már kicsit árnyaltabb. Az elején 3-4 cseppenként kentem fel 2-3 részletben, hogy nagyjából mindenhová jusson (én tokára, a nyak felső részére is használom, mert az arcél környéke is érintett a problémában). Hát, bele kell jönni a használatba. Most már bátran öntöm a tenyerembe, és annyit kenek fel, hogy mindenhol nedves legyen tőle az arcom. Igen, géles, krémes állagban praktikusabb lenne, de ez is megtanulható. A honlapon videóban bemutatott módszerrel viszem fel, vattakorongot nem használok.
Maga a flakon a csavarós kupakkal, és a behajtható fülecskével szintén ötletes, praktikus megoldás. Nem is értem, más folyós termékeknél miért nem alkalmazzák, így megelőzhetőek a balesetek.
Egyébként naponta használom, esténként. Annak ellenére, hogy nagyon érzékeny és kifejezetten száraz, de nagyon pattanásos, begyulladós a bőröm, ez nem szárít és semmi rondaságot nem okoz.

Ár-érték arányban már régóta nem gondolkozom, ami működik, azt megtartom, ha nagyon drága, akkor is. Itt azért kicsit levert a víz, amikor megláttam, hogy milyen kicsi adag jött cca. 3000 Ft-ért. Szerintem fajlagos árban ez a legdrágább kencém jelenleg. De igazából ez a 30 ml-es adag nagyon sokáig elég, szóval nem kell aggódni, megéri az árát (mivel nekem működik). Mindenképpen újra fogom venni, még gondolkozom, hogy a nagyot, vagy a kicsit, mert ez a kicsike nagyon praktikus, lehet vinni mindenfelé, míg a 100 ml-es már azért nagyobbacska.

Akara
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 30.

lupelupe

2017. december 30.

Tinédzser gyerekeimnek vettem, tökéletesen bevált a pattanásos bőrükre.

lupelupe
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 30.

Tinédzser gyerekeimnek vettem, tökéletesen bevált a pattanásos bőrükre.

VBr

2017. december 26.

Nekem nagyon tetszik, a tág pórusaim alig látszódnak, olyan szinten összementek, pedig csak kétszer használtam! Sokkal simább a bőröm. Megvettem a másik kis termékét, a calm down-t is!

VBr
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 26.

hixux

2017. december 23.

Judit hát ez egy csoda termék!! Sok ilyen minőségűt álmodj még meg :).
Most használom a második nagy üveggel, egyszerűen imádnivaló ez a termék. Kevesebb pattanásom van mióta használom (jó alapból nincs sok, de ha van akkor az gyulladt :(), a bőrképem is csodálatos tőle, a Hilamyde termékekek pedig ha ez után használom sokkal jobban hatnak. Én 1000%ig elégedett vagyok vele, mindenkinek ajánlom. Napi szinten használom ismét és se most se az első üveg alatt nem szárította a bőröm. Az üvegét is imádom, mindig a kezemre locsolom, az amúgy szokott hámlani tőle, mert kézkrémet valamiért sosem használtam. Egy szó mint 100, alapdarab!

hixux
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 23.

Judit hát ez egy csoda termék!! Sok ilyen minőségűt álmodj még meg :).

kesha420

2017. december 19.

Pár hónapja próbálgatom, előtte a Cosrx BHA hámlasztóját nyúztam, ami nekem nem sokat ért, így váltottam. Úgy néz ki elég vastag bőr van a képemen, mert nagyon bírja a hámlasztást, sőt minimum 2 naponta igénye is van rá, különben olyan, mintha semmit nem csináltam volna. Ha bekenem vele este az arcom reggelre összehúzza a pórusaim, kisimult lesz az arcbőröm és puha, de ha nem használom, akkor olyan, mintha még életemben nem használtam volna hámlasztót. Pattanásaim nincsenek, nem is voltak már egy ideje viszont a mitesszerektől még nem sikerült megszabadulnom és ez lenne a cél. Nem rossz termék, de azért nem is dobtam el tőle az agyam.

kesha420
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 19.

Dorotien

2017. december 17.

Kb. 3 hónapja használom a terméket. Ez a harmadik fajta hámlasztó folyadék, amit kipróbáltam. Sajnos nem vettem észre látványos javulást a bőrömön, pedig jó ideje már 1-2 naponta használom. Valahogy nem tisztul ki a bőröm, a kis mély puklik is megmaradnak, pedig a korábban használt BHA hámlasztók kisimították a bőröm és a mitesszereim is jobban kitisztultak. Vettem egy teljes és egy kis kiszerelést is, ezeket most már elhasználom (a kifolyás-mentes kupak nagyon jó ötlet!), de újravenni valószínűleg nem fogom, maradok egy erősebb hámlasztónál. 3 csillag, mivel magyar és az árfekvése ideális.

Dorotien
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 17.

im

2017. december 13.

Ha egész további életemben csak egyetlen hámlasztót használhatnék, az a Geek & Gorgeous Cheer Up lenne.
A Cheer Upot szeptember eleje óta használom rendszeresen az esti rutinban, a kémiai hámlasztókkal nem tegnap kezdtem ismerkedni. Röviden összefoglalva: elfogadtam, hogy nem a naponkénti hámlasztástól lesz szebb a bőröm, elfogadtam, hogy az AHA-ra és a BHA-ra is szüksége van a bőrömnek, elfogadtam, hogy minden nap kenni kell a fényvédőt.

Pozitívumok:
- A rutinba illesztés azért nagyon egyszerű, mert vízszerű folyadékról van szó: nálam arctisztítás (és a december elején beszerzett Balea Men szemkörnyékápoló) után most ez az első lépés. Aztán a Pyunkang Yul esszenciát használom, hiszen ez jóval sűrűbb, majd jöhet a The Ordinary Matrixyl és a Klairs hidratáló. (Azzal kapcsolatban, kell-e várni a hámlasztó fölkenése után vagy sem, továbbra sincsenek egyértelmű információim. Azt mindig megvárom, hogy teljesen beszívja a bőröm, néha várok 15-20 percet a következő réteggel, néha nem. Különbséget nem látok a hatásban. Ömlengés lejjebb.)
- Nálam instant hatása volt már az első használatnak is: fölkentem, és reggel kisebb pórusú, egyenletesebb, szebb volt a bőröm. Mostanában már kevésbé látványos a másnap reggeli változás, mert a bőröm folyamatosan szép, vagyis látszik a kémiai hámlasztás hosszú távú, pozitív hatása. A COSRX BHA hatása ennek a közelében sem járt, a Paula’s Choice 2%-os BHA pedig nekem kezdőként túl sok volt.
- Praktikus dolgok: nincs illata, a deluxe kiszerelésnek a csöpögtetős szűkítőjét felpattintható zár védi a kupak alatt. Teljesen utazásbarát. (Csak ritkán utaztatom, de eddig semmilyen baleset sem történt.)

Összességében:
Sokat vártam, sokat is kaptam. Heti egy használattal indítottam, mellé heti egyszer kentem a Geek & Gorgeous 12%-os AHA-hámlasztóját, a Smooth Outot. Mostanában, vagyis egész novemberben és decemberben inkább kéthetente egyszer kerítek sort a Smooth Outra, mert úgy érzem, a Cheer Up majdnem minden problémámat (egyenetlen bőrfelszínt, tág pórusokat, időnként megjelenő pattanásokat, fölösleges zsírt) kezeli, nagyon kíméletesen. (És nem elfelejtendő, hogy retinol is van a rutinomban.) Nem hiszem, hogy tovább kellene kísérleteznem e téren.

im
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 13.

Pozitívumok:

Összességében:

anna21

2017. december 11.

Nekem nagyon bejött ez a hámlasztó. Leírásához hűen tényleg üdébb arcbőrt eredményez, és hosszabb távon a mitesszerek, pattanások ellen is nagyon hatásos. Azt vettem észre, hogy a kémiai hámlasztóknál kell 1-2 hónap, mire látványos eredményt el tudunk vele érni. 2 hónapja használom és a pórusaim nagyon szépen kitisztultak, pattanásaim sokkal kevésbé vannak. Azt ajánlom, hogy adjatok időt ezeknek a termékeknek, tényleg hosszabb távon hatásos! Csak ajánlani tudom!

anna21
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 11.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Propanediol, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Butylene Glycol, Glucose
Kémiai hámlasztók: Mandelic Acid, Salicylic Acid

Keserű mandulából származó gyengédnek számító alfa-hidroxi sav (AHA) féle, ami a többi AHA savhoz hasonlóan gyengéden hámalsztja a bőr felszínét, így hatásosan kezeli a pattanások visszamaradó nyomait, és segít elhalványítani a bőrön ottmaradó sötét foltokat. Az AHA-k közötti különleges tulajdonsága, hogy antibakteriális hatása is van, és 5% és 10%-os mennyiségben is hatásos lehet a pattanások kezelésében (forás). Jó tudni még azt is, hogy a mandulasav fényérzékeny, így csak nem átlátszó csomagolásban lévő kozmetikumban van hatása.

A szarkozin (N-metilglicin) a glicin aminosav metilált változata. Ez a molekula képes utánozni a glicin aminosav receptor-aktiváló hatását. Paula Begoun szerint az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van.

A sarcosine a MAT XS nevű hatóanyag aktív komponense, ami képes a zsíros bőr számos tünetét csökkenteni (feszesebb pórusok, mérsékeltebb faggyútermelés, egyenletesebb bőrfelszín) 28 nap alatt. A gyártó szokatalanul nagy (90 fős) tesztjében a részvevők 96%-a érezte úgy 4 hét után, hogy bőre kevésbé zsíros.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.