KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Geek & Gorgeous

Ár:   7400 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)
Vedd meg online a Skinsmart.hu-n 7400 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2017. április 4.

Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)
Vedd meg online: Skinsmart.hu, 7400 Ft

6% Mandulasav + BHA hámlasztó folyadék, ami azonnal üdébbé & simábbá teszi a bőrt, hosszabb távon pedig hatékonyan segít a kombinált bőr tipikus problémái (pattanások, mitesszerek, túlzott olajtermelés) elleni küzdelemben.

[VIDEÓ] Szerkesztői kedvencek: 2017 március

Ár: 7400 Ft, Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat
Geek & Gorgeous Cheer Up-30ml
Ár: 2000ft+pkg , Eladó: 0808
Állapot: új , Helyszín: --, fizetés: banki utalás , postán maradó

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

mazloildi

2017. november 16.

A The Ordinary 2%-os retinoid emulziójával együtt használtam az arcomra esténként, de egy idő után pattanások jöttek elő az arcomon. Nem feltétlenül a hámlasztótól, inkább a kettőt együtt nem szerette az arcbőröm. Mindenesetre most mind a kettő termék használatát szüneteltetem, így a pattanások eltűntek. Ettől eltekintve nagyon szerettem használni.

mazloildi
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 16.

ErdelyiDiana

2017. november 14.

Életem első hámlasztója így lehet kicsit vicces a tökéletesen elégedett vagyok vele vélemény. 😃 De így van. A kozmetikusom is észrevette, hogy sokat javult a bőröm állapota és én is. Szeretem.

ErdelyiDiana
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 14.

steffy

2017. november 11.

Teljesen rendben van, teszi a dolgát, ár-érték arányban is szuper, de én maradok a COSRX-nél. Nem kizárt azért, hogy újra próbálkozunk :-)

steffy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 11.

ronicic

2017. november 2.

Ár-érték arányban nagyon jó terméknek tartom. Nyár óta használom, nagyon sokat segített a homlokomon lévő zárt komedók eltüntetésében, úgy érzem, az olajtermelést is visszafogta. Mivel nagyon gyengéden hámlaszt, én szinte minden este használom tonik helyett, szérum/krém előtt.

ronicic
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 2.

mizsofia

2017. november 1.

A kombinàlt, tág pórusú bőrömre vettem, hogy visszafogjam az olajtermelést, és hogy a pórusaimon, miteszereimen javítson. Nagyjàból 1,5-2 hónapja használom (kis szünettel, mivel ez volt az első hámlasztóm és sajnos sikerült az első pàr héten túlzásba vinnem) , heti 1-2X. Az olajtermelést valamelyest sikerült csökkentenie, és a pórusaimon is láttam javulást, viszont nem tapasztaltam, hogy kevesebb pattanásom lenne, igaz amik mostanàban előfordulnak sokkal kisebbek. Még ki kell kísérleteznem a hasznàlatát, de egyelőre megelőlegezek neki 4*-ot.

mizsofia
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 1.

Gallifrey

2017. október 28.

Ő volt az első hámlasztóm :) Nagyon meg vagyok vele elégedve, heti 2xi használat mellett gyönyörű bőrt eredményez, igaz különösebb problémám nincs a bőrömmel szerencsére. kopkopkop

Gallifrey
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 28.

Alizka

2017. október 22.

A kicsi kiszerelést vettem meg belőle, hogy kipróbáljam. Úgy egy hónapja használom, hetente kétszer. Eleinte egyből érezni lehetett, hogy simább, meg ragyogóbb a bőröm, azóta ezt már kevésbé veszem észre. A túlzott olajtermelést visszafogta, ez tény, és ennek örülök is. Viszont, az utóbbi héten egyre több mitesszert, pici pattanást találok a homlokomon, pedig az a terület általában "tiszta"... Nem tudom, hogy ettől van-e, de ha nem, akkor meg gyorsan rendbe kellene tennie, de nem ez történik. Más részeken is vannak még bőven mitesszerek... 3 csillagot adok neki egyelőre, és megpróbálom a gyakoribb használatot, hátha úgy jobban bejön.

Alizka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. október 22.

Kremcica

2017. október 20.

Sokáig vacilláltam mit írjak és hogyan értékeljek. Kicsit kettős számomra ez a hámlasztó. A G&G termékekkel való ismerkedésem nekem is a KM boxos kaktuszos AHA-val indult. Csodás termék, imádom biztosan újra és újra fogom venni. Ebből kiindulva mikor nyár közepén elfogyott az előző PC-s hámlasztóm e mellett döntöttem. Egyrészt olcsóbb, másrészt kíváncsi is voltam mit is tud ha ennyi jó értékelése van. Elsőre nekem elég fura szaga volt, mint mikor belépünk a gyógyszertárba vagy orvosi rendelőbe. Miután a legtöbb hámlasztónak fura szaga van ez azért nem rettentett el hogy használatba vegyem. :) Több hámlasztót próbáltam már így van egy sorrendem amivel rangsorolom a bőrömre való hatás szerint a termékeket. Sajnos nekem ez nem elég erős. Napi szintű használattal sem tudtam/tudom ezzel túlhámlasztani, nagyon gyengéd ami előnye és hátránya is egyszerre. A Cosrx-et kenterbe veri és tény hogy nagyon puha lesz a használatával a bőröm. Én is azt tapasztaltam hogy a rendszeres használatával mutatja meg mit is tud, nem elég ha csak problémát akarunk kezelni. Nekem a nyár mindig húzós, a kombinált bőröm lényegében zsírossá válik és minimális portól is begyullad. Erre kevés volt. Most az őszi időben érzem azt hogy karban tartja a bőrömet, nyárra a világoskék PC-re van szükségem. Úgyhogy én azt gondolom hogy igazán problémás bőrre ez nem igazán való, inkább normál-kombináltra. Nem rossz termék, kategóriájában egész jó áron van, magyar és külön plusz hogy Apolkaé. :) De mindezek ellenére nem tudom újra fogom e venni, ha igen maximum deluxe változatban. 3 és 4 csillag között vacillálok. :S

Kremcica
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 20.

nius

2017. október 15.

Up.: Nem igazán szoktam updatelni, de ezt a terméket muszáj,ugyanis elképesztő változást hozott az arcbőröm állapotában. Eddig ugyanis hiábavaló volt a profi bőrápolási rutin, a vitaminok és vizsgálatok, az állam körüli bőr elképesztően hámlott és nagyon sok fehér comedo virított ezen a területen. Sajnos ezt semmilyen hámlasztó nem hozta helyre, eddig. Igaz, hogy kb 2 hónap folyamatos (kb heti 1-2) használattól, de ez a cucc olyan szépen helyretette a bőröm, hogy az valami csoda. Először is, már abszolút, minimális hámlás sincs (eddig nap végére cafatokban hámlott az államon a bőr), másodszor, a fehér comedókat minimálisra csökkentette. Eddig az állam telis tele volt velük, ami bár csak nagyon közelről látszott, engem mégis zavart. Most nagyítós tükörrel is elvétve látok egyet-kettőt. Abszolút szerelem ez a kis cucc.
Azt még hozzátenném, hogy bár hiperérzékeny a bőröm, és kicsit féltem is,hogy majd bántja egy idő után a relatíve magas savtartalom, de minimális irritációt sem okozott,pedig eddig minden AHA kiütötte a bőröm. Ha egy kozmetikumom lehetne csak, ez lenne az (meg persze egy tuti fényvédő :D ) Arról nem is beszélve, hogy az ára finoman szólva is baráti. A deluxe kiszerelés kb. 2 hónap aktív használat után is minimum félig van, heti 1-2 használattal.

Én eddig abban a hitben éltem, hogy az én bőröm nem bír semmiféle AHA-savat. Nem vagyok rosaceás, de bőröm úgy reagál, mintha az lennék: pirosodik, húzódik, "fáj", érzékeny az AHA után. Cosrx, Mizon, PC; az én bőrömnek mindegy volt, mindegyik hasonló hatást produkált. Arról nem beszélve, hogy heti 1 használattól is hámlott az egész fejem.
És akkor jött Apolka, meg a G&G. Úgy voltam vele, hogy ha ez a hámlasztó sem tetszik a bőrömnek, akkor nincs mese, AHA savak és én sosem leszünk jóbarátok...legnagyobb meglepetésemre ez a kis csoda a legkevésbé sem bántja az érzékeny bőrömet, nincs hámlás, sem fájdalom, nem pirosodik a bőröm..egyszerűen csak szép ,tiszta és pihe-puha :)
Gyanítom egyébként, hogy a glikolsavat és a tejsavat nem bírja a bőröm, hiszen azoktól sokkal kisebb koncentrációban is tüneteket produkált a bőröm, a mandulasavnál azonban csak a fincsiznivalóan tiszta és puha bőr maradt.:)
Ezek után mindenképpen ki kell próbálnom a többi G&G-t is, Apolkának pedig nagy pacsi!

nius
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 15.

MormiOrsi

2017. október 13.

Eljött az értékelés ideje, miután már többszöri kísérletezgetésen vagyok túl. Hirtelen felindulásból egyből a nagy kiszerelést vettem meg, amit azóta már kicsit megbántam, mert nekem nem lesz újravevős sajnos. Tök jó, hogy magyar termék és én nagyon hálás vagyok Juditnak a PC megismertetéséért meg az egész krémmániáért, de ez a hámlasztó számomra csak közepes. Elmondom, miért:

Amikor az arcom szép tiszta és nem háborgatják a pattanások, akkor nem veszek észre sok változást a használatától, konkrétan semmit, ha nagyon bele akarom magyarázni, akkor talán az orromon kissé összébb húzta a pórusokat. Viszont, ha napi szinten használom, akkor nagyon kiszárítja a bőröm és hámlik tőle, ezért ezzel leálltam :(

Ha éppen a hormonális aknétól szenvedek, akkor sem látom sok hasznát, sőt! A pattanásokat nem húzza le (max fertőtlenítésre jó lehet nyomkodás után, amit ugye nem szabad :). Egy ilyen pattanásos héten bevetettem egymás után 3 nap, de sajnos nekem még rontott is az összképen a használata, ugyanis a ragyák mellé hámló bőr társult miatta, hát... azt hiszem el tudjátok képzelni a látványt. Siralmas. Egy ilyen bőrkép után gyorsan a TBS Himalájás maszkját hívtam segítségül, mert az ugyan a hormonális aknékkal szintén nem tud sokat kezdeni, viszont a hámló részeket szépen rendbe tette, így legalább az összképen javított.

Összegzés: megpróbálok túladni rajta, vagy elhasználgatom heti 1-2x, és közben itt is arra gondolok (mint az ordinary retinolos szérumánál), hogy láthatatlan biztosan nagyon jót tesz a bőrömnek, de újabb 7000 forintot nem fogok kiadni érte.
Hogy jót is írjak, nem értem azokat, akiknek kifolyik a tenyeréből (?), nem tudja felkenni, stb. Javaslom megnézni Judit egyik videóját, ami kifejezetten erről szól (azt hiszem a termék honlapján található). Én mindig úgy vittem fel és egy csepp hámlasztó sem ment kárba.

MormiOrsi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 13.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Propanediol, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Butylene Glycol, Glucose
Kémiai hámlasztók: Mandelic Acid, Salicylic Acid

Keserű mandulából származó gyengédnek számító alfa-hidroxi sav (AHA) féle, ami a többi AHA savhoz hasonlóan gyengéden hámalsztja a bőr felszínét, így hatásosan kezeli a pattanások visszamaradó nyomait, és segít elhalványítani a bőrön ottmaradó sötét foltokat. Az AHA-k közötti különleges tulajdonsága, hogy antibakteriális hatása is van, és 5% és 10%-os mennyiségben is hatásos lehet a pattanások kezelésében (forás). Jó tudni még azt is, hogy a mandulasav fényérzékeny, így csak nem átlátszó csomagolásban lévő kozmetikumban van hatása.

A szarkozin (N-metilglicin) a glicin aminosav metilált változata. Ez a molekula képes utánozni a glicin aminosav receptor-aktiváló hatását. Paula Begoun szerint az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van.

A sarcosine a MAT XS nevű hatóanyag aktív komponense, ami képes a zsíros bőr számos tünetét csökkenteni (feszesebb pórusok, mérsékeltebb faggyútermelés, egyenletesebb bőrfelszín) 28 nap alatt. A gyártó szokatalanul nagy (90 fős) tesztjében a részvevők 96%-a érezte úgy 4 hét után, hogy bőre kevésbé zsíros.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.