KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Guerlain

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Luna1024, az összetevőket feltöltötte: maybeshesamaybelline, Módosítva: 2017. április 28.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák

A Guerlain-ház 2017 márciusában megjelenő illata, melynek arca Angelina Jolie. Jacques Guerlain azt mondta: "az általunk csodált nőknek készítjük illatainkat". A parfümőr Thierry Wasser, akit a "női jellemzők" inspiráltak az illat megalkotásakor - avagy "a döntések, érzelmek és álmok, amelyeket a modern nőiesség testesít meg".

Fejjegyek: levendula

Szívjegyek: sambac jázmin

Alapjegyek: tahiti vanília, ausztrál szantálfa

Guerlain Mon Guerlain 5ml

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Timi27

2017. november 11.

Első fújásra nagyon megtetszett, meg is vettem. Finom illata van, de nekem egy kicsit édesebb mint amilyen illatokat mostanában szeretek.. Hidegebb időben jobban érvényesül.

Timi27
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 11.

Ildiko9

2017. november 6.

Update:
Kb. 1 hete megint rám jött a "vásárolhatnék" - így beszereztem a rég vágyott másik illatomat...és e mellé ismét kaptam egy kis mintát a mon guerlainből, immár másodszor. Most, hogy "lehűlt" az idő, úgy nagyjából 24 fok környékén van nálunk, gondoltam kipróbálom újra. Wow...amit utálok aza vanilia...a frászba lehet kergetni vele, pedig hát ugye ez az illat vaniliás.
Olálálá...magamra fújtam és a vanilia "eltűnt" a bőrömön. Maradt az isteni levendula és a jázmin csodás illata. Hurrá-hurrá...még egy fújás, és szombat este irány a parfüméria, ahol megvásároltam egy 30ml-ereset. Éjszakára is kipróbáltam, szigorúan egy fújás. Tudjátok mit? Tömény nyugalom. Semmi édes illat, csak isteni aromás-nyugalom. Boldogan nyugtázom, hogy most már ő is az egyre jobban növekvő gyűjteményem tagja :)
Kiváncsi voltam erre a megosztó parfümre, hiszen vagy imádják vagy utálják. Vagy az egekig megy vagy a sárba döngölik :). De persze így van ez jól, hiszen ha egy illat megosztó szerintem az a tökéletes. Ahogy mi sem vagyunk egyformák, a bőrünk kémiája is más, nyilván másképp viselkednek az illatok. Szerintem ez is így jó. Ma próbáltam a pafüm-túrám során, melyet elég gyakran megteszek ...(...).
Szóval ez nekem a nyugalom illata. Az állandóságé. Nekem az kell, hogy egy illat érzéseket ébresszen fel, akár vad, akár érzéki, de kiváltson valamit. Ez nekem a nyugalmat adta, és ez sokszor több a mai rohanó életben, mint amit elvárnánk. Mint hajnalban a teraszon a friss capuccino szürcsölése, miközben nézem a napfelkeltét és boldog vagyok, hogy egy mediterrán szigeten élhetek a Földközi tenger szívében már sok-sok éve. Ezeket az érzéseket keltette bennem fel. A levendula mindenképp fantasztikus összetevője, s bár nagyon szeretném a "kis" gyűjteményemben látni - és fogom is, most mások következnek :). Ő azonban listás élmény lett. Szép és állandó. Szolíd és megnyugtató. Gyönyörű a maga egyszerűségében. 5 órája van rajtam, de még mindig intenzív :). Úgyhogy beállok a rajongók táborába, és bizony megy az 5 csillag :)

Ildiko9
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 6.

Update:

anidek

2017. november 1.

Az itt olvasott megosztó véleményeket látva kíváncsian léptem oda hozzá az üzletben. Nekem szerelem volt első szaglásra! Levendulás, vaníliás, nekem nincs vattacukor érzetem tőle, este kifejezetten pihentetően kellemes, ami a bőrömön marad. Másnap azonnal megvettem, és a kettőnk kapcsolata azóta is kiegyensúlyozott. Nagyon szeretem. :)

anidek
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 1.

hvera

2017. október 31.

Nekem nagyon tetszik ez az illat, először mikor megéreztem egy nagyon régen használt (15 évvel ezelőtt) parfümömet, a Bruno Banani Time to play-t jutatta eszembe, aminek tényleg nagyon hasonlóak az alapjegyei. Azt a parfümöt kevésbé szerettem, túl erős éreztem magamon, így hirtelen ezt is leírtam magamban, hogy mekkora csalódás és nem vettem meg. Viszont egy bő fél óra múlva elmúlt a vaníliás ködfelhő és előtérbe került a levendulás jázmin. Valami isteni illat! Így beszereztem egyet. Azóta sok pozitív visszajelzést kaptam mikor viseltem ezt az illatot :)

hvera
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 31.

Evee88

2017. október 30.

Első fújáskor nem éreztem magaménak, viszont valamiért mindig eszembe jutott!
Lehet a csodaszép üvege, a benne lévő parfüm színével a hívogató!?.. megfogadtam, ha lesz alkalmam vele ismét találkozni, újra megpróbálkozom vele.. és ez így is történt!
Fújósként szereztem be kb 1 hónapja, és azóta mindennap őt viselem :) Rajtam tartós, nem tolakodó, lágy, de mégis intenzív, kissé púderes, kissé vaniliás.. nagyon bújós illat :)
Mindenképpen tervezem az üveges beszerzését:)

Evee88
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 30.

Első fújáskor nem éreztem magaménak, viszont valamiért mindig eszembe jutott!
Mindenképpen tervezem az üveges beszerzését:)

Csirip74

2017. október 29.

Kíváncsian próbáltam ki a müllerben. Nagyon vaníliás sütis rajtam, édes, sajnos a levendula nem érezhető. Nem szeretnék sütiillatú lenni. Nem tetszik.

Csirip74
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 29.

emb1p3

2017. október 26.

Update: az történt, hogy a Maybe néven futó másolatát végül megvettem karácsonyi szobaillatosítónak. Ezt közepes méretű eretnekségnek érzem magam is, dehát ha egyszer levendulás-vaníliás süti illata van, és az évnek ennek a szakában én szívesen heverészek sütiillatú párnák között? Ezennel adok neki egy plusz csillagot, és egyúttal elhatárolódom magamtól.

Nem kifejezetten bántó ez az illat, de azért elég indokolatlan, lássuk be. Tavasszal el lehet fújkálni, de arra ott vannak mondjuk a drogériás Tesori-illatok 1700 Ft-ért, ezt a minőséget/kreativitást bőven hozzák. Olyan kis mandulás finomság, a beharangozott levendulás frissességet én nem tudom detektálni. (Ha már levendula meleg kontraszttal, akkor ott az Eisenberg J'ose, 1-2 ezressel drágább, ha egyáltalán...). Eddig, ha a Guerlain-polcon valami újdonságot láttam, akkor azonnal meg kellett szagolnom, de az elmúlt években két vonal volt: a jellegtelen vaníliás-gyümis Petite robe noire flankerek (ide számolom a Mon Guerlaint is, elférne a sorban), vagy a baltával faragott, számomra brutális orientál vonal (Santal noir, Ambre éternel), úgyhogy a vadászösztönöm már alig pislákol.

Továbbá - bár gondolom senki sem kíváncsi a sopánkodásomra, de - elég igazságtalannak érzem, hogy mivel a mainstreamre pozicionált, semmirekellő parfümjeiket is veszik literszámra, aranyáron, a Guerlain nyilvánvalóan csak a sztratoszférába felárazott exkluzív vonalánál veszi a fáradságot, hogy megkíséreljen megfelelni a ~100 év alatt felépített művészi reputációjának, így aztán a diszkrét polgári nívón élő, hétköznapi fogyasztó (pl. én :D) kerül ki vesztesen az ördögi körből. Úgyhogy szavazzunk a pénztárcánkkal, és hagyjuk a polcon ezt a mandulás macaront.

emb1p3
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 26.

iloveyoued

2017. október 24.

Nekem kedvencem lett. Kedvenc virágom a levendula,a vanília pedig minden parfümben megfog a jázminnal együtt. Rajtam nagyon tartós, finom, édes, mégis kellemes illat, a levendula kellemesen érezhető benne. Imádom:)

iloveyoued
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 24.

SzLili17

2017. október 22.

Imádom! Csodálatos édes az illata, és szuper tartós!

SzLili17
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 22.

Imádom! Csodálatos édes az illata, és szuper tartós!

Erynnis

2017. október 20.

Az az érzésem, hogy mostanában nem tudnak tisztességes, többfélé ízlésnek megfelelő parfümöket készíteni. Legalábbis a nagy márkák ( Chanel, Lancome, Guerlain, YSL) . Mind egyforma, édes, cukros lötty. Megkülönböztetni sem lehet őket. Ez a parfüm is ilyen. Finom, jó szaglászni a csuklómon, de akár lehetne akarmelyik illat a fent említettek újdonságai közül. Ha ajándékba kapnám, elhasználnám, de pénzt nem adnék érte.

Erynnis
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 20.

Antioxidánsok: Tocopherol

Más néven Uvinul A. Kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak (max. 354 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Lila színű.

Színező anyag. (Piros)