KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Herbatint

Ár:   2670 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mystang96, az összetevőket feltöltötte: synerella987, Módosítva: 2018. január 4.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

A Herbatint a növények és gyógynövények, valamint a minimális mennyiségű gyógyszerészeti vegyi anyagok egyensúlyba helyezésével egyedülálló hajfestéket alkot, mely nemcsak kíméletesen festi, de táplálja és védi is a hajat. Kivételes összetevőinek köszönhetően tartós színt biztosít, a haj károsodása nélkül. Az eredmény: csodálatos hajszín, mely fantasztikus megjelenést és kellemes közérzetet biztosít. Fokozza a haj természetes fényvisszaverő hatását, egészséges csillogását.

30 féle színárnyalatban kapható.

Herbatint Hajfesték 3N sötét gesztenyebarna 3 doboz
Ár: 2200 , Eladó: Dév
Állapot: bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel vagy több doboz megrendelése esetén posta
Szvalex

2019. január 18.

Több, mint 2 évig használtam. Hamar lekopott teljes hosszán a hajamnak, kiszárította a hajvégeket pár héttel a festést követően. Szinte kényszeresen akarta a festést a hajam, hogy puhább legyen tőle festés után. De sajnos ördögi körbe kerültem. Erős hajhullásomat nem tudtam mire vélni. Vitaminokat szedtem, cseppeket használtam, de csak nem múlt el. Már a hajfestés sem esett jól, de nem tudtam jobb alternatívát, hisz ha ez a természetes, milyen a többi?!
Végül utánaolvastam a krémmánián az összetételének, majd a PPD-nek, és azonnal leálltam vele. Azóta találtam egy másik natúr alternatívát az alfaparfnál, amivel elégedett vagyok (egyelőre). Nem szárad ki tőle a hajam hetek múlva sem, és nem is kopik. Csak a lenövést festem szükség szerint.
Ja, és lemosás után is irtó puha a hajam..balzsam használata előtt is már! Ez a herbatinttal elképzelhetetlen volt.

Szvalex
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 18.

Zita888

2019. január 10.

Nagyon szép, természetes színei vannak (én az5N, 6N és a 7N-t próbáltam). Könnyű felvinni, és nem büdös. Tény, hogy a sampon illata kissé férfias, de én kedvelem, és a balzsam hozzá valami nagyon jó dolog, mondjuk anélkül szerintem ki sem tudnám a festés-mosást követően fésülni a hajam. Én is tapasztaltam, hogy szárít, de egyébként is minden mosáskor használok hajbalzsamot, így nem okoz gondot. 9 hónapja használom, és eddig nem vettem észre, hogy hullana tőle a hajam. A természetes színéért nagyon szeretem:)

Zita888
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 10.

fruzskai

2018. november 20.

Elég sokáig az 5M festéket használtam, csodálatos, nem kopik, egyszerű felvinni a festéket és nincs penetráns ammóniaszaga. Legutóbb 7R-t, használtam, ezzel annyi a problémám, hogy sokkal sötétebbre fogta be a hajam, mint szerettem volna, viszont a következő festésig kopott valamennyit, ami előny is meg nem is. Ennek ellenére abszolút megérdemli az 5 csillagot. Plusz, hogy a hátközépig érő dús hajamra minden más festékből legalább 2 doboz kell, ebből egy is bőven elég. (így ár-mennyiség arányban is egész jól kijön)

fruzskai
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 20.

uaim

2018. november 7.

Sajnos elkövettem azt a hibát hogy megint megvettem pedig tanulhattam volna saját régi hibámból. Megint csomóban hulló haj és -25 cm. Amikor befestem vele nincs gond aztán egy két hajmosás után elkezd iszonyat mennyiségben kijönni a hajam és nagyon nagyon száraz. Senkinek nem ajánlom.

Na szóval -25 cm haj ez az összegzésem jelenleg. Amikor festettem vele még nem volt gondom, aztán elkezdett nagyon erősen kihullani a hajam. Semmilyen vegyszert nem használtam csak a hajfesték volt új dolog amit felkentem. Jelenleg -25cm jött le kb, annyira berasztásodott és hullott a hajam. Szerintem tőle. Akinek nagyon érzékeny a fejbőre ne kenje fel.

uaim
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. november 7.

drcsalajudit

2018. november 7.

Életem első olyan hajfestéke, ami nem marta a fejbőröm, nem viszketett a fejem tőle és nem fulladtam meg a szagátol. Könnyű felvinni a hajrá és nagyon szépen befogta a hajam, tartós a szín is. Imádom

drcsalajudit
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 7.

Maze

2018. szeptember 2.

Muszáj vagyok lehúzni ezt a terméket..de nagyon. A színe a festéknek csodálatos és még az állagával is megvoltam elégedve..
Mint már azt előttem is említették a festéknek van egy olyan mellékhatása amitől borzasztóan elkezdett hullani a hajam, eddig nem értettem miért. Mindezt 3 hónap alatt. Ijesztően sok hullott ki festés után..és még mindig nem állt meg teljesen. Sosem gondoltam volna, hiszen én is azt hittem, hogy ez a növényi cucc amit a bioboltban veszek kész csoda lesz amivel jobbat tehetek a hajamnak (hiszen elég régóta festve van), mint egy átlagos ammóniás hajfesték..sajnos tévedtem. Az is igaz, hogy a termék borzasztóan szárítja a hajat..a puha fényes hajam, ami egyébként vékony szálú és borzasztóan érzékeny totálisan szárazzá tette.. Többet biztos nem kenem a fejemre :(

Maze
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. szeptember 2.

Hedör

2018. július 27.

2018 július:
Sajnos mokkalanyhoz hasonlóan nekem is újra kell értékelnem és lehúznom a terméket.
Érdekes módon nekem is a 8. hónap után jelentkeznek a káros tünetek. Hullik a hajam, nem kicsit! Így nyáron.
Kerestem az okokat...nem találtam. Az általános hiányvitaminokat is szedem, vas, cink és társai.
Már a második ember mondja, hogy biztos nem a hajfestéktől?? Mire én, ááááá, hát ez natúr cucc...
És nem mellesleg a legszebb, legtermészetesebb hajszínt érem el vele, mióta világ a világ...

Aztán ma már nem hagyott nyugodni a dolog, elkezdtem kutatni. És külföldi oldalak értékeléseiben pont ugyenez a tapasztalat. A hajhullás...
Itt tudjátok olvasni:

Néhány szösszenet ezekből:
"I was using this product for about 8 months and close to the end of the 8 months I started to realize my hair falling out"
"This product is dangerous. It says natural but as the other reviews point out- it is not. It made my hair fall out around the front hairline (forehead)."
"PLEASE avoid this product unless you want your hair to fall out! The hair all around my crown is completely bald!"
"one or two organic food stores in the town refuse to stock it, saying that it is completely unnatural."

EZEK NAGYON SÚLYOS ÉRTÉKELÉSEK!!
Az utolsó idézet szerint vannak olyan bioboltok, ahol nem hajlandók felvenni termékpalettájukra, mert teljesen természetellenes... :S

Pont múlt héten vettem egyet, ma viszem vissza... Isten veled Herbatint :(

Ha valóban ez okozta, meg kell állnia. Írni fogok róla.

2017 október:
Ez a hajfesték 6 pontot ér!
Én 6C-t (hamvas sötétszőkét) vettem. És nyoma sincs vörös pigmenteknek!!!
Rettenetesen bosszantott már jó ideje, hogy a drogériás termékek esetében fénynél állandóan vörösen csillog a hajam... Meghát ugye, hogy mindig sötétebb lesz a haj mint a képeken, de ezt meg lehett tanulni.
Na ezzel nem! Ezzel nincs vörös csillogás és nem sötétebb.
Az állaga nagyon érdekes és más mint a többi hajfestékeknél. Olyan mintha kínai csípőslevest kennél a hajadra :D Olyan kis zseléstaknyos :D:D Nyilván óvatosabban is kell vele dolgozni, folyékonyabb. Szaga sincs, natúrtermék is. És vállig érő hajamra elég volt a fél adag.
Abszolút megéri!

Hedör
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 27.

2018 július:

Itt tudjátok olvasni:

Néhány szösszenet ezekből:

EZEK NAGYON SÚLYOS ÉRTÉKELÉSEK!!

Pont múlt héten vettem egyet, ma viszem vissza... Isten veled Herbatint :(

Ha valóban ez okozta, meg kell állnia. Írni fogok róla.

2017 október:
Ez a hajfesték 6 pontot ér!
Én 6C-t (hamvas sötétszőkét) vettem. És nyoma sincs vörös pigmenteknek!!!
Na ezzel nem! Ezzel nincs vörös csillogás és nem sötétebb.
Abszolút megéri!

Fannitazia

2018. július 21.

Évek óta csak ezzel festek, mert annyira szép színek vannak a választékban. Nekem eleve száraz volt a hajam, és sajnos le szoktam spórolni az extra ápolást (hajpakolás), így a festés azért igénybe veszi. Tetszik, hogy nincs szúrós szaga a festéknek, egyszerű a használata, a Herbatint samponnal és balzsammal együtt a legjobb használni. Mivel 2400ft-ért veszem, ami a váll alatt érő hajamra két festésre elég, ezért azt gondolom, hogy 1200ft/hó számomra megéri ezért a hajszínért. Ami fontos: sokan a teljes hajhosszra teszik fel a festéket, és utána várják ki a hatóidőt. Ha száraz hajú vagy eleve, akkor ajánlanám csak a tőfestést, és csak lemosás előtt 5 perccel massszírozd a hajvégekbe. (Hajpakolásnak kókusz, ricinus olaj, hajmosás előtt, zuhanysapka alatt hagyd hatni.)
Amit egyébként a leginkább szeretek ebben a festékben, az az, hogy a középbarna hajamat simán megfogja a szőke árnyalat, ezt korábban semmilyen más festéknél nem tapasztaltam.

Fannitazia
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 21.

Nancika

2018. július 18.

A Herbatint az egyetlen olyan drogériákban kapható hajfesték, ami nem csak állatkísérlet-mentes (mint a Réell'e vagy a Balea ColorNique), de vegetáriánus-vegán barát is, miközben nem hennás. Mert ez a termék egyébként henna-, ammónia-, rezorcin-, parabén-, alkohol- és parfümmentes, illetve minimális peroxidot tartalmaz csak.

Hogy a honlapja alapján mit ígér ez a márka és mi az, ami igaz is rá?

1. Ígéret: 4-6 hétig tartó fedést biztosít:
Ezt teljes mértékben meg is valósítja. Itt van egy előtte utána kép arról, hogy milyen furcsa zselés állaga és színe van felkenéskor, milyen lett a szín közvetlenül a festés után, illetve egy hónappal később hogyan néz ki a hajam a 8R, rézszőke árnyalatot használva:

A szín tökéletesen megmaradt, szinte nem is kopott egy kicsit sem.

2. Ígéret: 100%-os őszfedés, kortól és az őszülés mértékétől függetlenül
Ugyan a hajam még nem őszül, de az biztos, hogy tényleg nagyon szépen, alaposan befogja ez a festék a kívánt árnyalatnál valamivel sötétebb hajamat is. Sőt, eddig egyetlen hajfesték sem tudott ennyire rézvöröset alkotni a barna alapszínemből, mint amennyire ez tette.

3. Ígéret: egyszerű a használata, így akár otthon is befestheti a haját
Teljes mértékben igaz, semmi különbség használatban eközött és a szokásos drogériás termékek között (az állaga kicsit más, "zselésebb", de ugyanolyan könnyű kezelni).

4. Ígéret: kíméletes, gyengéden festi, nem károsítja a hajat
És ez az a pont, ahol elbukott ez a termék, mert ugyan nem töri annyira a hajamat, mint a Kallos tette, de kifejezetten szárítja, és sokkal kellemetlenebb azóta a tapintása, hogy ezzel festettem (legutóbb már második alkalommal használtam). A festékkel együtt kapott samponnal és balzsammal ezt az első mosáskor nem lehet érzékelni, de a következő hajmosáskor szabályosan szárazabb a haj. Sőt, mióta ezzel festem a hajam, lassabban is nő - legalábbis régen ennyi idő után kétszer ekkora volt a lenövésem, három hét után már csúnya volt a hajam, most a negyedik héten sem zavaró még az eredeti hajam színe a hajtöveknél. Nem tudom, lehet a hajam állapotának romlása miatt van így, de nagyon feltűnő a különbség. (Vagy csak ezt az érzetet adja, mert ez elég természetes vörösre festi a hajam ahhoz, hogy ne legyen nagy a különbség a hajam és a festék között.)

Biztos, ami biztos, én minden héten egyszer csodapakolásokkal és olajokkal ápolgatom a hajam, hogy ne roncsolja a festés, és meg tudjam őrizni a jó állapotát.

5. Ígéret: természetes, jótékony hatású gyógynövényekkel
A fentiek miatt ezt nem igazán tapasztaltam, akkor sem, ha igaz.

Ami ennek ellenére hatalmas plusz pontot jelent és mégis újra és újra megvettem: a színskálája nagyon jó, szép árnyalatai vannak, vegán, nem csak szalonokban festik, hanem boltban is kapható és könnyen beszerezhető, használható. (Ugyan nem minden Rossmannban kapható, de a nagyobb üzletekben és a webshopban elérhető.)

De azért ezen az áron (3000 Ft/doboz) elvárnám, hogy ne szárítsa a hajam. De egyelőre maradok ennél, a piacon elérhető vegánbarát, állatkísérlet-mentes réz szőke festékek közül még mindig ez az egyetlen viselhető, jó, drogériás opció.

Nancika
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 18.

Hogy a honlapja alapján mit ígér ez a márka és mi az, ami igaz is rá?

1. Ígéret: 4-6 hétig tartó fedést biztosít:

A szín tökéletesen megmaradt, szinte nem is kopott egy kicsit sem.

2. Ígéret: 100%-os őszfedés, kortól és az őszülés mértékétől függetlenül

3. Ígéret: egyszerű a használata, így akár otthon is befestheti a haját

4. Ígéret: kíméletes, gyengéden festi, nem károsítja a hajat

5. Ígéret: természetes, jótékony hatású gyógynövényekkel
A fentiek miatt ezt nem igazán tapasztaltam, akkor sem, ha igaz.

dio14

2018. július 1.

Az elején nagyon tetszett, 2 dobozt használtam el, ami 4 alkalomra volt elég. A 2N árnyalatot használtam. A szín nagyon tetszett, természetes barna, vöröses beütés nélkül. Az állaga is tetszett, könnyen tudtam vele dolgozni. Ami nem tetszett, hogy már a második hajmosásnál előkandikáltak az ősz hajszálak, illetve nagyon kiszárította a hajam. Elég későn kapcsoltam, hogy valószínű ettől. Úgyhogy sajnos tovább kell keresgéljek:(

dio14
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 1.

Antioxidánsok: Sodium Metabisulfite
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Extract
Hidratálók: Propylene Glycol, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract

Hajfestékekben gyakran használt hajszínező összetevő.