KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Herbatint

Ár:   2670 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mystang96, az összetevőket feltöltötte: synerella987, Módosítva: 2018. január 4.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

A Herbatint a növények és gyógynövények, valamint a minimális mennyiségű gyógyszerészeti vegyi anyagok egyensúlyba helyezésével egyedülálló hajfestéket alkot, mely nemcsak kíméletesen festi, de táplálja és védi is a hajat. Kivételes összetevőinek köszönhetően tartós színt biztosít, a haj károsodása nélkül. Az eredmény: csodálatos hajszín, mely fantasztikus megjelenést és kellemes közérzetet biztosít. Fokozza a haj természetes fényvisszaverő hatását, egészséges csillogását.

30 féle színárnyalatban kapható.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Maze

2018. szeptember 2.

Muszáj vagyok lehúzni ezt a terméket..de nagyon. A színe a festéknek csodálatos és még az állagával is megvoltam elégedve..
Mint már azt előttem is említették a festéknek van egy olyan mellékhatása amitől borzasztóan elkezdett hullani a hajam, eddig nem értettem miért. Mindezt 3 hónap alatt. Ijesztően sok hullott ki festés után..és még mindig nem állt meg teljesen. Sosem gondoltam volna, hiszen én is azt hittem, hogy ez a növényi cucc amit a bioboltban veszek kész csoda lesz amivel jobbat tehetek a hajamnak (hiszen elég régóta festve van), mint egy átlagos ammóniás hajfesték..sajnos tévedtem. Az is igaz, hogy a termék borzasztóan szárítja a hajat..a puha fényes hajam, ami egyébként vékony szálú és borzasztóan érzékeny totálisan szárazzá tette.. Többet biztos nem kenem a fejemre :(

Maze
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. szeptember 2.

Hedör

2018. július 27.

2018 július:
Sajnos mokkalanyhoz hasonlóan nekem is újra kell értékelnem és lehúznom a terméket.
Érdekes módon nekem is a 8. hónap után jelentkeznek a káros tünetek. Hullik a hajam, nem kicsit! Így nyáron.
Kerestem az okokat...nem találtam. Az általános hiányvitaminokat is szedem, vas, cink és társai.
Már a második ember mondja, hogy biztos nem a hajfestéktől?? Mire én, ááááá, hát ez natúr cucc...
És nem mellesleg a legszebb, legtermészetesebb hajszínt érem el vele, mióta világ a világ...

Aztán ma már nem hagyott nyugodni a dolog, elkezdtem kutatni. És külföldi oldalak értékeléseiben pont ugyenez a tapasztalat. A hajhullás...
Itt tudjátok olvasni:

Néhány szösszenet ezekből:
"I was using this product for about 8 months and close to the end of the 8 months I started to realize my hair falling out"
"This product is dangerous. It says natural but as the other reviews point out- it is not. It made my hair fall out around the front hairline (forehead)."
"PLEASE avoid this product unless you want your hair to fall out! The hair all around my crown is completely bald!"
"one or two organic food stores in the town refuse to stock it, saying that it is completely unnatural."

EZEK NAGYON SÚLYOS ÉRTÉKELÉSEK!!
Az utolsó idézet szerint vannak olyan bioboltok, ahol nem hajlandók felvenni termékpalettájukra, mert teljesen természetellenes... :S

Pont múlt héten vettem egyet, ma viszem vissza... Isten veled Herbatint :(

Ha valóban ez okozta, meg kell állnia. Írni fogok róla.

2017 október:
Ez a hajfesték 6 pontot ér!
Én 6C-t (hamvas sötétszőkét) vettem. És nyoma sincs vörös pigmenteknek!!!
Rettenetesen bosszantott már jó ideje, hogy a drogériás termékek esetében fénynél állandóan vörösen csillog a hajam... Meghát ugye, hogy mindig sötétebb lesz a haj mint a képeken, de ezt meg lehett tanulni.
Na ezzel nem! Ezzel nincs vörös csillogás és nem sötétebb.
Az állaga nagyon érdekes és más mint a többi hajfestékeknél. Olyan mintha kínai csípőslevest kennél a hajadra :D Olyan kis zseléstaknyos :D:D Nyilván óvatosabban is kell vele dolgozni, folyékonyabb. Szaga sincs, natúrtermék is. És vállig érő hajamra elég volt a fél adag.
Abszolút megéri!

Hedör
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 27.

2018 július:

Itt tudjátok olvasni:

Néhány szösszenet ezekből:

EZEK NAGYON SÚLYOS ÉRTÉKELÉSEK!!

Pont múlt héten vettem egyet, ma viszem vissza... Isten veled Herbatint :(

Ha valóban ez okozta, meg kell állnia. Írni fogok róla.

2017 október:
Ez a hajfesték 6 pontot ér!
Én 6C-t (hamvas sötétszőkét) vettem. És nyoma sincs vörös pigmenteknek!!!
Na ezzel nem! Ezzel nincs vörös csillogás és nem sötétebb.
Abszolút megéri!

Fannitazia

2018. július 21.

Évek óta csak ezzel festek, mert annyira szép színek vannak a választékban. Nekem eleve száraz volt a hajam, és sajnos le szoktam spórolni az extra ápolást (hajpakolás), így a festés azért igénybe veszi. Tetszik, hogy nincs szúrós szaga a festéknek, egyszerű a használata, a Herbatint samponnal és balzsammal együtt a legjobb használni. Mivel 2400ft-ért veszem, ami a váll alatt érő hajamra két festésre elég, ezért azt gondolom, hogy 1200ft/hó számomra megéri ezért a hajszínért. Ami fontos: sokan a teljes hajhosszra teszik fel a festéket, és utána várják ki a hatóidőt. Ha száraz hajú vagy eleve, akkor ajánlanám csak a tőfestést, és csak lemosás előtt 5 perccel massszírozd a hajvégekbe. (Hajpakolásnak kókusz, ricinus olaj, hajmosás előtt, zuhanysapka alatt hagyd hatni.)
Amit egyébként a leginkább szeretek ebben a festékben, az az, hogy a középbarna hajamat simán megfogja a szőke árnyalat, ezt korábban semmilyen más festéknél nem tapasztaltam.

Fannitazia
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 21.

Nancika

2018. július 18.

A Herbatint az egyetlen olyan drogériákban kapható hajfesték, ami nem csak állatkísérlet-mentes (mint a Réell'e vagy a Balea ColorNique), de vegetáriánus-vegán barát is, miközben nem hennás. Mert ez a termék egyébként henna-, ammónia-, rezorcin-, parabén-, alkohol- és parfümmentes, illetve minimális peroxidot tartalmaz csak.

Hogy a honlapja alapján mit ígér ez a márka és mi az, ami igaz is rá?

1. Ígéret: 4-6 hétig tartó fedést biztosít:
Ezt teljes mértékben meg is valósítja. Itt van egy előtte utána kép arról, hogy milyen furcsa zselés állaga és színe van felkenéskor, milyen lett a szín közvetlenül a festés után, illetve egy hónappal később hogyan néz ki a hajam a 8R, rézszőke árnyalatot használva:

A szín tökéletesen megmaradt, szinte nem is kopott egy kicsit sem.

2. Ígéret: 100%-os őszfedés, kortól és az őszülés mértékétől függetlenül
Ugyan a hajam még nem őszül, de az biztos, hogy tényleg nagyon szépen, alaposan befogja ez a festék a kívánt árnyalatnál valamivel sötétebb hajamat is. Sőt, eddig egyetlen hajfesték sem tudott ennyire rézvöröset alkotni a barna alapszínemből, mint amennyire ez tette.

3. Ígéret: egyszerű a használata, így akár otthon is befestheti a haját
Teljes mértékben igaz, semmi különbség használatban eközött és a szokásos drogériás termékek között (az állaga kicsit más, "zselésebb", de ugyanolyan könnyű kezelni).

4. Ígéret: kíméletes, gyengéden festi, nem károsítja a hajat
És ez az a pont, ahol elbukott ez a termék, mert ugyan nem töri annyira a hajamat, mint a Kallos tette, de kifejezetten szárítja, és sokkal kellemetlenebb azóta a tapintása, hogy ezzel festettem (legutóbb már második alkalommal használtam). A festékkel együtt kapott samponnal és balzsammal ezt az első mosáskor nem lehet érzékelni, de a következő hajmosáskor szabályosan szárazabb a haj. Sőt, mióta ezzel festem a hajam, lassabban is nő - legalábbis régen ennyi idő után kétszer ekkora volt a lenövésem, három hét után már csúnya volt a hajam, most a negyedik héten sem zavaró még az eredeti hajam színe a hajtöveknél. Nem tudom, lehet a hajam állapotának romlása miatt van így, de nagyon feltűnő a különbség. (Vagy csak ezt az érzetet adja, mert ez elég természetes vörösre festi a hajam ahhoz, hogy ne legyen nagy a különbség a hajam és a festék között.)

Biztos, ami biztos, én minden héten egyszer csodapakolásokkal és olajokkal ápolgatom a hajam, hogy ne roncsolja a festés, és meg tudjam őrizni a jó állapotát.

5. Ígéret: természetes, jótékony hatású gyógynövényekkel
A fentiek miatt ezt nem igazán tapasztaltam, akkor sem, ha igaz.

Ami ennek ellenére hatalmas plusz pontot jelent és mégis újra és újra megvettem: a színskálája nagyon jó, szép árnyalatai vannak, vegán, nem csak szalonokban festik, hanem boltban is kapható és könnyen beszerezhető, használható. (Ugyan nem minden Rossmannban kapható, de a nagyobb üzletekben és a webshopban elérhető.)

De azért ezen az áron (3000 Ft/doboz) elvárnám, hogy ne szárítsa a hajam. De egyelőre maradok ennél, a piacon elérhető vegánbarát, állatkísérlet-mentes réz szőke festékek közül még mindig ez az egyetlen viselhető, jó, drogériás opció.

Nancika
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 18.

Hogy a honlapja alapján mit ígér ez a márka és mi az, ami igaz is rá?

1. Ígéret: 4-6 hétig tartó fedést biztosít:

A szín tökéletesen megmaradt, szinte nem is kopott egy kicsit sem.

2. Ígéret: 100%-os őszfedés, kortól és az őszülés mértékétől függetlenül

3. Ígéret: egyszerű a használata, így akár otthon is befestheti a haját

4. Ígéret: kíméletes, gyengéden festi, nem károsítja a hajat

5. Ígéret: természetes, jótékony hatású gyógynövényekkel
A fentiek miatt ezt nem igazán tapasztaltam, akkor sem, ha igaz.

dio14

2018. július 1.

Az elején nagyon tetszett, 2 dobozt használtam el, ami 4 alkalomra volt elég. A 2N árnyalatot használtam. A szín nagyon tetszett, természetes barna, vöröses beütés nélkül. Az állaga is tetszett, könnyen tudtam vele dolgozni. Ami nem tetszett, hogy már a második hajmosásnál előkandikáltak az ősz hajszálak, illetve nagyon kiszárította a hajam. Elég későn kapcsoltam, hogy valószínű ettől. Úgyhogy sajnos tovább kell keresgéljek:(

dio14
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 1.

ksnkzd

2018. június 17.

Most használtam először (6N) és hát nagyon vegyes érzelmeim voltak, vannak. Még nem döntöttem el, hogy újra veszem -e, ez majd függ a tartósságától is.
Maga a festék állaga tényleg fura, nekem csöpögősnek tűnt, gyakorolnom kell a felvitelt még. Szaga az van, nem tudtam megállapítani, mihez hasonlít, nem túl kellemes. Előttem írták, hogy vágott széna, hát inkább már jó ideje álló szénakazal...
Nos, felvitel után kaptam az első sokkot, mert tiszta zöld volt a fejem. Sebaj, gondolkodjunk pozitívan, gyógynövények, zöld levelek, stb...de azért aggódtam, hogy Shrek lesz belőlem.
Itt - ott viszketett picit, de ezt inkább az állagának tudom be, mint amikor már érezhetően megfolyik egy - egy csepp. A hatóidő végére az zöld szín izzadságszerű cseppekben tömörült a fejbőrömön, elég furán nézett ki.
Második sokk: lemosásnál nagyon sokáig jött még belőle a zöld szín, és amikor már jónak láttam, a sampon és balzsam után is eresztett még. A következő hajmosásnál még figyelem. Egy kis adag hajszál is távozott mindeközben, és a tapintása nagyon durva és gubancos volt, amit nekem a balzsam sem finomított.
Vizesen nagyon sötétnek láttam, már beletörődtem sorsomba, lesz egy közép - sötétbarna hajam...
Ám száradás után jött a csavar, a színe nagyon szép lett, olyan ami a dobozon van, nem túlzó erős műhatású csillogás, mint amit mostanában 1-2 festék csinál, hanem szép, természetközeli fény és árnyalat. Szóval a színe nekem nagyon bejön, az ősz hajszálakat is befogta.
Plusz a haj tapintása is változott, selymesebb és kifésülhetőbb lett száradás után.
Adok 4 csillagot megelőlegezve, de kritikusan személem majd, hogy ennyi pénzért milyen lesz a kopása.

ksnkzd
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 17.

mokkalany

2018. június 13.

Friss: Sajnos alaposan le kell húznom ezt a terméket, mert kb. 9 hónapnyi használat után olyan sprőddé tette a hajam, hogy képtelenség volt kifésülni, és hullott is. Pedig nekem vékonyszálú, gyorsan zsírosodó hajam van. Egyelőre nem tudom, mivel pótolom, hiszen a bio hajfestékek macerásak, és nem is fednek igazán jól... :(

Hála az Égnek ezért a festékért! (Remélem, ezen a véleményen maradok.) Az eddigi jó értékelésekhez csak annyit tudok hozzátenni, hogy szuper a keverhetősége: a gesztenyéhez hamvas szőkét kevertem, és nem lett vöröses, pont olyan csokibarna, amilyet szerettem volna. Ezt vegyi festékkel sem tudtam elérni, előfordult olyan (sima barna árnyalattal), hogy csíkokban vörös és fekete volt. Valóban védeni kell tőle a bőrt, ruhát, textilt és fürdőszobát, de ha rendszeresítjük hozzá a kellékeket, például a törölközőt is, akkor nem lesz gond. Mivel abból sem jött ki teljesen mosással, és a karomon is fenn van a bőrpróba jó régóta, nem hiszem, hogy a tartósságával baj lesz. Én a balzsammal csínján bánok, mert minden ilyesmi lelapítja, zsírosítja a hajamat, de a következő mosásnál már visszatér a régi állapota, sőt sokkal ápoltabb. Remélem, visszanőnek a vegyi festéktől kihullott hajszálaim, és nem jön vissza a fejfájásom sem.

mokkalany
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 13.

DVeronika

2018. május 29.

A 3N sötétgesztenye árnyalatot használtam már harmadik alkalommal.
Pozitívum:
- szép, mély szín
- illatmentes
- nem csípi a fejbőröm, mint a többi hajfesték
- furcsa az állaga, de jól eloszlatható, nem lesz foltos a végeredmény
- végre egy bolti hajfesték, ami befogta az ősz hajszálaim (nincs még túl sok, de a sötét hajban az a kevés is nagyon látszik)

Negatívum:
- elég száraz és sprőd a hajam, tudom, hogy egy festék nem fogja rendbehozni pont a festéssel és a vasalással okozott károkat, de a legtöbb festéket úgy alkotják meg, hogy közvetlen festés után ez ne tűnjön fel és lágy, fényes, selymes legyen a haj - itt ezt nem tapasztaltam, elég száraznak és "csikorgósnak" érzem utána a hajam sajnos. Kérdés, hogy ez a festék jobban szárítja-e, mint más, vagy csak kevesebb utóápolót tettek bele?
- a balzsam tényleg kevés és ha nagyobb kiszerelés lenne sem érne sokkal többet (össze sem lehet hasonlítani pl. a Castinghoz csomagolt pakolással)

Végeredményben adok rá 4 csillagot, mert szerintem a haj rendszeres ápolása a legfontosabb (pakolások, balzsam, sampon és a belső táplálás) és minden festés kémiai beavatkozás (hennán kívül), tehát jót nem fog tenni neki, ellenben ez a festék próbálja a lehető legkevesebb irritáló anyaggal elérni a tartós színváltozást.

DVeronika
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 29.

A 3N sötétgesztenye árnyalatot használtam már harmadik alkalommal.
Pozitívum:
- szép, mély szín
- illatmentes
- nem csípi a fejbőröm, mint a többi hajfesték
- furcsa az állaga, de jól eloszlatható, nem lesz foltos a végeredmény

Negatívum:

Sika

2018. május 15.

A 10C színt vettem meg, a nagyon világos festett szőke hajamat mind egy szálig befogta. Állaga olyan amilyen, lehet zavaró a gélesebb formula, de egy ritka fogú fésűvel ezt sokkal könnyebb szétfésülni a hajamon, mint az átlag hajfestéket, amiben akadozik a fésű. A színe pontosan olyan lett, mint a doboz-fotón. Számomra plusz pont, hogy közvetlenül festés után nem éreztem se zsírosabbnak, se "festett állagúnak" a hajamat, inkább mintha egy hajpakolást tettem volna fel. A tartósságáról még nem tudok nyilatkozni, egy hajmosáson vagyok túl... de nagyon meg vagyok elégedve a termékkel. Aki tudja, hogyan viselkedik a haja, s ennek megfelelő színt választ, nem foghat mellé ezzel a termékkel.
A hozzá adott samponnal nekem nem volt kellemes hajat mosni, száraz, sprőd érzés volt... de végül is a festék a lényeg :)

Sika
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 15.

szmtunde

2018. április 20.

Ma próbáltam először, de lehet utoljára is. Fura állaga van a festéknek (kb olyan mint a kínai édes savanyú leves :D), ami amúgy nem baj, könnyebben eloszlattam így a festéket a hajamon. Viszont a színe nekem köszönőviszonyban sincs se a dobozon mutatott képpel (amiről persze tudom, hogy az alapján nem szabad választani, mert nem nagyon hasonlít rá), se a neten talált "bemutató" képpel. Bár, a páromnak tetszik a szín, szóval annyira nem vagyok elkeseredve. Nekem sajnos nagyon kiszárította a hajam, a balzsam pedig semmit nem ért amit adtak hozzá. Miután lemostam még egy kis pluszt kellett adnom a saját hajpakolásommal. Ja, és a sampon szaga borzasztó, férfi tusfürdő "illata" van. :/

Összességében így első próbálásra ennyi pénzért bánom, hogy megvettem, de figyelem majd mennyire kopik a színe, aztán az alapján újragondolom a véleményem róla, de nem hiszem, hogy újraveszem.

Update: Eltelt egy hónap.. a festék színe úgy kikopott, mint egy 1000Ft-os SE. Biztos nem veszem újra, nekem egyáltalán nem jött be. (-1 *)

szmtunde
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 20.

Antioxidánsok: Sodium Metabisulfite
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Extract
Hidratálók: Propylene Glycol, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract

Hajfestékekben gyakran használt hajszínező összetevő.