KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Herbatint

Ár:   2670 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mystang96, az összetevőket feltöltötte: synerella987, Módosítva: 2018. január 4.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

A Herbatint a növények és gyógynövények, valamint a minimális mennyiségű gyógyszerészeti vegyi anyagok egyensúlyba helyezésével egyedülálló hajfestéket alkot, mely nemcsak kíméletesen festi, de táplálja és védi is a hajat. Kivételes összetevőinek köszönhetően tartós színt biztosít, a haj károsodása nélkül. Az eredmény: csodálatos hajszín, mely fantasztikus megjelenést és kellemes közérzetet biztosít. Fokozza a haj természetes fényvisszaverő hatását, egészséges csillogását.

30 féle színárnyalatban kapható.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

ksnkzd

2018. június 17.

Most használtam először (6N) és hát nagyon vegyes érzelmeim voltak, vannak. Még nem döntöttem el, hogy újra veszem -e, ez majd függ a tartósságától is.
Maga a festék állaga tényleg fura, nekem csöpögősnek tűnt, gyakorolnom kell a felvitelt még. Szaga az van, nem tudtam megállapítani, mihez hasonlít, nem túl kellemes. Előttem írták, hogy vágott széna, hát inkább már jó ideje álló szénakazal...
Nos, felvitel után kaptam az első sokkot, mert tiszta zöld volt a fejem. Sebaj, gondolkodjunk pozitívan, gyógynövények, zöld levelek, stb...de azért aggódtam, hogy Shrek lesz belőlem.
Itt - ott viszketett picit, de ezt inkább az állagának tudom be, mint amikor már érezhetően megfolyik egy - egy csepp. A hatóidő végére az zöld szín izzadságszerű cseppekben tömörült a fejbőrömön, elég furán nézett ki.
Második sokk: lemosásnál nagyon sokáig jött még belőle a zöld szín, és amikor már jónak láttam, a sampon és balzsam után is eresztett még. A következő hajmosásnál még figyelem. Egy kis adag hajszál is távozott mindeközben, és a tapintása nagyon durva és gubancos volt, amit nekem a balzsam sem finomított.
Vizesen nagyon sötétnek láttam, már beletörődtem sorsomba, lesz egy közép - sötétbarna hajam...
Ám száradás után jött a csavar, a színe nagyon szép lett, olyan ami a dobozon van, nem túlzó erős műhatású csillogás, mint amit mostanában 1-2 festék csinál, hanem szép, természetközeli fény és árnyalat. Szóval a színe nekem nagyon bejön, az ősz hajszálakat is befogta.
Plusz a haj tapintása is változott, selymesebb és kifésülhetőbb lett száradás után.
Adok 4 csillagot megelőlegezve, de kritikusan személem majd, hogy ennyi pénzért milyen lesz a kopása.

ksnkzd
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 17.

mokkalany

2018. június 13.

Friss: Sajnos alaposan le kell húznom ezt a terméket, mert kb. 9 hónapnyi használat után olyan sprőddé tette a hajam, hogy képtelenség volt kifésülni, és hullott is. Pedig nekem vékonyszálú, gyorsan zsírosodó hajam van. Egyelőre nem tudom, mivel pótolom, hiszen a bio hajfestékek macerásak, és nem is fednek igazán jól... :(

Hála az Égnek ezért a festékért! (Remélem, ezen a véleményen maradok.) Az eddigi jó értékelésekhez csak annyit tudok hozzátenni, hogy szuper a keverhetősége: a gesztenyéhez hamvas szőkét kevertem, és nem lett vöröses, pont olyan csokibarna, amilyet szerettem volna. Ezt vegyi festékkel sem tudtam elérni, előfordult olyan (sima barna árnyalattal), hogy csíkokban vörös és fekete volt. Valóban védeni kell tőle a bőrt, ruhát, textilt és fürdőszobát, de ha rendszeresítjük hozzá a kellékeket, például a törölközőt is, akkor nem lesz gond. Mivel abból sem jött ki teljesen mosással, és a karomon is fenn van a bőrpróba jó régóta, nem hiszem, hogy a tartósságával baj lesz. Én a balzsammal csínján bánok, mert minden ilyesmi lelapítja, zsírosítja a hajamat, de a következő mosásnál már visszatér a régi állapota, sőt sokkal ápoltabb. Remélem, visszanőnek a vegyi festéktől kihullott hajszálaim, és nem jön vissza a fejfájásom sem.

mokkalany
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 13.

DVeronika

2018. május 29.

A 3N sötétgesztenye árnyalatot használtam már harmadik alkalommal.
Pozitívum:
- szép, mély szín
- illatmentes
- nem csípi a fejbőröm, mint a többi hajfesték
- furcsa az állaga, de jól eloszlatható, nem lesz foltos a végeredmény
- végre egy bolti hajfesték, ami befogta az ősz hajszálaim (nincs még túl sok, de a sötét hajban az a kevés is nagyon látszik)

Negatívum:
- elég száraz és sprőd a hajam, tudom, hogy egy festék nem fogja rendbehozni pont a festéssel és a vasalással okozott károkat, de a legtöbb festéket úgy alkotják meg, hogy közvetlen festés után ez ne tűnjön fel és lágy, fényes, selymes legyen a haj - itt ezt nem tapasztaltam, elég száraznak és "csikorgósnak" érzem utána a hajam sajnos. Kérdés, hogy ez a festék jobban szárítja-e, mint más, vagy csak kevesebb utóápolót tettek bele?
- a balzsam tényleg kevés és ha nagyobb kiszerelés lenne sem érne sokkal többet (össze sem lehet hasonlítani pl. a Castinghoz csomagolt pakolással)

Végeredményben adok rá 4 csillagot, mert szerintem a haj rendszeres ápolása a legfontosabb (pakolások, balzsam, sampon és a belső táplálás) és minden festés kémiai beavatkozás (hennán kívül), tehát jót nem fog tenni neki, ellenben ez a festék próbálja a lehető legkevesebb irritáló anyaggal elérni a tartós színváltozást.

DVeronika
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 29.

A 3N sötétgesztenye árnyalatot használtam már harmadik alkalommal.
Pozitívum:
- szép, mély szín
- illatmentes
- nem csípi a fejbőröm, mint a többi hajfesték
- furcsa az állaga, de jól eloszlatható, nem lesz foltos a végeredmény

Negatívum:

Sika

2018. május 15.

A 10C színt vettem meg, a nagyon világos festett szőke hajamat mind egy szálig befogta. Állaga olyan amilyen, lehet zavaró a gélesebb formula, de egy ritka fogú fésűvel ezt sokkal könnyebb szétfésülni a hajamon, mint az átlag hajfestéket, amiben akadozik a fésű. A színe pontosan olyan lett, mint a doboz-fotón. Számomra plusz pont, hogy közvetlenül festés után nem éreztem se zsírosabbnak, se "festett állagúnak" a hajamat, inkább mintha egy hajpakolást tettem volna fel. A tartósságáról még nem tudok nyilatkozni, egy hajmosáson vagyok túl... de nagyon meg vagyok elégedve a termékkel. Aki tudja, hogyan viselkedik a haja, s ennek megfelelő színt választ, nem foghat mellé ezzel a termékkel.
A hozzá adott samponnal nekem nem volt kellemes hajat mosni, száraz, sprőd érzés volt... de végül is a festék a lényeg :)

Sika
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 15.

szmtunde

2018. április 20.

Ma próbáltam először, de lehet utoljára is. Fura állaga van a festéknek (kb olyan mint a kínai édes savanyú leves :D), ami amúgy nem baj, könnyebben eloszlattam így a festéket a hajamon. Viszont a színe nekem köszönőviszonyban sincs se a dobozon mutatott képpel (amiről persze tudom, hogy az alapján nem szabad választani, mert nem nagyon hasonlít rá), se a neten talált "bemutató" képpel. Bár, a páromnak tetszik a szín, szóval annyira nem vagyok elkeseredve. Nekem sajnos nagyon kiszárította a hajam, a balzsam pedig semmit nem ért amit adtak hozzá. Miután lemostam még egy kis pluszt kellett adnom a saját hajpakolásommal. Ja, és a sampon szaga borzasztó, férfi tusfürdő "illata" van. :/

Összességében így első próbálásra ennyi pénzért bánom, hogy megvettem, de figyelem majd mennyire kopik a színe, aztán az alapján újragondolom a véleményem róla, de nem hiszem, hogy újraveszem.

Update: Eltelt egy hónap.. a festék színe úgy kikopott, mint egy 1000Ft-os SE. Biztos nem veszem újra, nekem egyáltalán nem jött be. (-1 *)

szmtunde
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 20.

Monna78

2018. április 13.

Eddig 2x festettem vele, 4N szilvával keverve. Hát... Nem is tudom. Az biztos, hogy szagtalan. A balzsam nekem gyenge, és kevés. A hajamat a festékek mindig rendbe tették, ez nem annyira, nem lett tőle az a friss érzés, nem simultak ki a hajszálak, nem fénylik annyira a frissen festett haj, remélem, érthető. Egy elbaltázott világosítási kísérlet következtében fél éve világosabb átnyalatú tincsek vannak a hajamban, amik minden festéket ledobnak. (Sárgás árnyalatúak lesznek pár hajmosás után, bármit csinálok, szóval szörnyű) Sajnos ezen ez a festék sem segített. Egyébként eddig ez a festék szárította ki legjobban a hajamat, nem győzöm kenni hajpakolással. Még 1x megpróbálom, mert ez a (majdnem) minden káros anyagtól mentesség nagyon szimpatikus, és valóban nem viszket a fejem festés után, de őszintén szólva ennyi pénzért jobbra számítottam. A csillagokat az összetevők kapják.

Monna78
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 13.

mzs

2018. március 22.

Sajnos nem túl jók a tapasztalataim a festékkel, pedig igazán próbálkoztam vele, 4 dobozzal "fogyasztottam" el (egy kisebb vagyon), de nem lettünk barátok. Előszőr a 7-es hamvas szőkéjét próbáltam és az őszfedése botrányosan gyenge volt. Kértem tanácsot a forgalmazótól aki javasolta a natúr 7-essel való fele-fele arányú keverést a megfelelő ősztakarás érdekében. Az sikerült is, viszont egy hét után (az első mosás előtt!!!) már előbukkantak az esüstös kis szálak, amúgy meg a színe valami rettenet lett, sötét narancs/rókavörös színben pompázott, még összekötve is extra kínszenvedés volt átvészelni az egy hónapot, hogy válthassak egy másik festékre. Lehet nekem nagyok az elvárásaim, hiszen ez egy mindenmentes növényi alapú hajfesték, de a hamvas árnyalat ne legyen már rezes! A három csillag az összetevőkre, a csomagolásra és a balzsamjára azért ment.

mzs
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 22.

Dodo2017

2018. március 5.

Sötétszőke árnyalatot próbáltam ki. Tényleg fura először a nagyon híg állaga. A szaga nem nagyon rossz, de egyértelműen érezni, hogy kemikáliák vannak benne, és kicsit csípett is. Ezért valódi természetes hajfestésre vágyóknak nem ajánlom. Ugyanakkor gyönyörűen befogta az ősz hajamat is, szép, természetes lett a színe. Most már kezd lekopni, és látszik, hogy nem fokozatosan kopik, mint a henna, hanem lenő. Én azt hiszem, visszatérek a természetes, hennás feskékhez.

Dodo2017
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. március 5.

nikfekete

2017. november 28.

Fodrászom ajánlására vettem meg. Régóta kerestem egy natúr, de nem henna festéket.
Nagyon szépen befogta a hajam 5M árnyalatot vettem, és a mosások során egyáltalán nem kopott.
A göndör alapból is száraz hajam nagyon szereti, puha és fényes lesz tőle.

nikfekete
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 28.

A göndör alapból is száraz hajam nagyon szereti, puha és fényes lesz tőle.

tatramania

2017. november 22.

Fantasztikus festék!. A tündéri fodrászom vállalta, hogy felkeni nekem. Kicsit hígnak találta, de szinte ugyanannyi idő alatt felvitte, mint az eddigieket. Végre valami, ami nem csíp, nem folyt a könnyem a szagától, ami annyira minimális és tényleg nem büdös. Nem viszketett tőle a fejem, az előzőek után napokig, sajnos. Két hete volt a festés, semmit nem változott a színe, nincs lenövés, pedig 2-3 naponta mosom a hajam. Szintén a Biosampon-tól vásárolt HC+ samponnal. Erről csak annyit, hogy úgy tűnik, megállt a hajhullásom! Az biztos, hogy lényegesen kevesebbet szedek össze magam után. Nyáron végig a Helia-D hajhullás elleni elixírjét és samponját használtam, nem kevés pénzért, de nem hozott eredményt.

tatramania
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 22.

Antioxidánsok: Sodium Metabisulfite
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Extract
Hidratálók: Propylene Glycol, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract

Hajfestékekben gyakran használt hajszínező összetevő.