KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Lush

Ár:   3990 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: naiva, az összetevőket feltöltötte: menczobeata, Módosítva: 2018. május 10.

Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

"Hajszínező tömbjeink a legjobb minőségű perzsa hennából készülnek, melyhez tápláló kakaóvajat és mennyei illóolajakat adunk, így hajad gyönyörű és csodálatosan illatos lesz. A henna úgy vonja be a hajszálakat, mint egy lakk, ami azt jelenti, hogy saját hajszíned is érvényesül a henna alatt, teljesen egyedi árnyalatot hozva létre. A négy kapható árnyalat közül a Brun indigót és csipetnyi darált kávét is tartalmaz, így hajadat sötét csokoládészínűre festi, míg a csalánpor tonizálja és megnyugtatja a fejbőrt."

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

mokkalany

2018. július 11.

Eleinte szívtam a fogam az ára láttán, de azt kell mondanom, hogy abszolút bejön. Mivel nem akartam vöröses hajat, csak sötétbarnát, keverem a Noirral. Így ugyan két táblát kell vennem, de egy-egy kocka elég egy festéshez mindkettőből. így a 9000 forintos vásárlás gyakorlatilag egy évre elegendő festéket ad. Egy-egy festés után hetekig tart a gyönyörű szín, plusz nem bukkannak elő az ősz szálak (kicsit kiszőkülnek). Egy másik gyakran reklámozott növényi (!) hajfesték tette tönkre a hajamat, rettenetesen kiszárította, ez viszont táplálja. Úgy használom, ahogy az eladók mondták: lereszelem a két kockát (Brun+Noir) kislyukú reszelőn, alaposan összekeverem, és vízfürdő fölött oldom fel a forró vízzel, mintha olvasztott csokit készítenék tortára. Ez azért kell, hogy a kakaóvaj is szépen felolvadjon. Még melegen felkenem, főleg a tövekre, és nem teszek rá sapkát, csak ha esetleg nagyon fázik a fejem. A fekete színnél nem kell 50 fokosnak lennie, sőt elvileg 30 fok fölé nem szabadna melegíteni, hogy kifejthesse a hatását, mert különben a henna dominál, és vörösesebb lesz (csak úgy, mint sapkás letakarásnál). De ezt nehéz megoldani az olvasztásnál. A fejre kenésnél azért megvárom, hogy ne legyen túl forró. A szaggal barátkoznom kell (bár úgy 20 éve már használtam hennát, por állagút, az is ilyen volt), pár hajmosásig eléggé makacsul megmarad. Ne szépítsük, istállószag.

mokkalany
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 11.

mcsv

2018. február 9.

Én már több mint 1 éve használom ezt a hennát, vékony szálú hosszú hajam van, egy tömb 2 festésre elegendő. Azt tapasztaltam, hogy ha forró víz helyett fekete teával keverem el, akkor erőteljesebb a színe. Mivel korábban drogériás hagyomásos hajfestékkel festettem a hajam, ezért a hajam azon részén ami még nem nőtt le, ott jobban kikopik a szín egy idő után.

mcsv
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 9.

kenderesimesi

2017. december 18.

Sajnos fiatal korom ellenére vannak ősz hajszálaim, szerencsére még nem zavaró, de szerettem volna a egtermészetesebb módon megszabadulni tőlük, ezért választottam ezt a terméket. Számomra nem csak a procedura volt "megterhelő" , tekintve., hogy a legóvatosabb módon is valami tuti piszkos lesz otthon... de voltak elvárásaim a termékkel kapcsolatban,hiszen az ára dupla annyi mint egy átlagos bioboltban megvásárolható hennának. A vègeredmény 4 óra után: a hajam (eredetileg göndör) fura kócos állagú és az ősz hajszálaimat egyátalán nem fogta be! Csalódtam :(

kenderesimesi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 18.

floracska6

2017. június 12.

Na összeszedtem minden bátorságomat és felkentem!! Nekem az illata nem volt különösebben zavaró, bár az elkészítés alatt aggódtam, hogy a szomszédok kihívják rám a rendőrséget illegális marihuána termesztésért, kicsit úgy éreztem magam mintha egy amszterdami füves negyedben sétálnék...

Az üzletben azt tanácsolták nekem, hogy négy kockát használjak el, váll alá érő meglehetősen dús hajam van, hát kevés lett a négy kocka. Gyorsan hozzákevertem még a maradék kettőt de így is pont hogy elég lett a mennyiség. A massza homogén állagának eléréséhez én egy villát használtam, és egy fogkefével vittem fel a masszát a hajamra, valamit a kezemmel oszlattam szét. Nem tudom ti hogy vagytok vele én nem tudtam fésűvel lapozgatni a választékokat mert annyira iszapszerű volt a massza, hogy kb. rákövült a fejemre. 2,5 óráig hagytam rajta és nem tettem rá alufóliát, mert isten mentsen a vörös beütéstől, sötétbarnát szerettem volna. és be is jött :) Nekem tetszik a szín, kb. 2 árnyalattal sötétebb a világosbarna hajamnál. tényleg szép ápolt a hajam, viszont sok hajszálat kitépett, mert teljesen belegyógyult a fejembe, szerintem ez azért lehet mert nem kevertem fel eléggé és túl sűrű maradt...

Összefoglalva most a szín nagyon tetszik, remélem pár napon belül sem fog vörösen csillogni, viszont a macera és az eldugult lefolyó miatt levonok egy csillagot (és azért 4000-ért picit drágállom, mivel nekem csak egy alkalomra volt elég)

Update: Hát a dugulás nagyon makacs, már beleöntöttem egy flakon Mr Muscle-t a kádba és még mindig semmi... :( Levonok egy csillagot, mert ennek fényében még egyszer biztosan nem veszem újra. A zuhanyfüggönyt is szépen befogta azt is cserélhetem le...nagyon sok macera van ezzel a hennával.

floracska6
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 12.

Miposhka

2017. június 11.

Nagyon nagy reményekkel fogtam neki a festegetésnek. A boltban végül a Brun mellett döntöttem, bár elsőre a Marront néztem ki. Mivel a tincspróbát meg akartam csinálni előtte lévő nap, nagyon rendes volt az eladó, és adott a Marronból is kis darab mintát. Egyik oldalra a Brunt tettem, másikra a Marront, és a Marronnal ténylegesen elértem egy vöröses árnyalatot, amit amúgy nem bánok, sőt, lenne is kedvem a vörösesbarnához. A Brun oldalán nem történt semmi. Hát, gondoltam nem baj, felkenem az egészet, beleteszem a maradék fél kocka Marront, megnézzük. A feldarabolás, felolvasztás, elkevergetés nem volt vészes (2 kockát használtam fel, plusz azt a kis negyedet a Marronból, nekem pont elégnek bizonyult). Viszont annak ellenére, hogy szerintem elegendőt vittem fel, vagy nem voltam mégse alapos, vagy egyszerűen csak nem olyan a hajam, hogy rögtön fogadja az újfajta kezelésmódot, de esküszöm semmi nem történt a hajammal a színét tekintve. Pedig úgy érzem betartottam az előírásokat. 3 órán volt fent, be is fóliáztam, még egy törölközőt is tettem a fejemre, hogy biztos legyen, és semmi. Régen vegyszeres festékkel volt festve, sötétbarnára, de utoljára 7-8 hónapja érte hajfesték, le is nőtt rendesen. A saját hajszínem seszínű de inkább barna, szóval egy idő után a lenövés nem volt valami feltűnő. Most ez a termék semmit nem csinált se a lenőtt, természetes résszel, se a régi, kémiai festékes résszel. Nagyon furcsa. Nem szeretném feladni, mert amúgy jó puha lett tőle a hajam, és hallottam, hogy a fejbőr problémákra is megoldást nyújt, és nekem néha korpásodik és viszket, főleg a tarkómnál. De a színhiány miatt csalódott vagyok és gondolkodom, mit ronthattam el. Áh, mindenesetre legközelebb az eredeti ötletemmel, a Marronnal fogok próbálkozni, és ha az is csalódás lesz, akkor ha később hennázok is, csak a hidratáló jótékony hatása miatt. Ebben az esetben viszont nem is kell akkora energiát fektetni például a tőfestésbe, hanem elég arra figyelni, hogy jó vastagon be legyen kenve. Illetve lehet, hogy még egy órát fent hagyom pluszban, még talán ez segíthet. Az illatát pedig valami csoda folytán én kifejezetten finomnak érzem. :)

Miposhka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 11.

BlindedByLipstick

2017. május 28.

Tegnap festettünk először, és ha figyelmen kívül hagyjuk a szagát, akkor nagyszerű termék. Nekem a picivel váll alá érő, vékony és (sajnos az utóbbi időben eléggé) megritkult hajamra 2 kocka pont elég volt, tehát 3 festésre lesz elég egy tömb. Anyát előre felkészítettem, hogy maszatos munka lesz, de tévedtem: a konyhában csak az asztalon volt egy kis por, ahol elvágtuk a tömböt, a fürdőszobában pedig csak annyi dolgunk volt, hogy összeseperjük a lepotyogott darabokat, de ebből sem volt sok. Persze lehet, hogy ha egyedül csináltam volna, akkor máshogy alakul. :D A hajvonalra ecsettel, utána kézzel vittük fel a hennát, aztán zuhanysapka fel, és hajrá. 2,5 órát maradt rajta, lemosni nem volt olyan vészes, bár eleinte elborzadva néztem, mi jön ki a hajamból. :D Szerencsére nem fogta meg a kádat sem. :D Este már látszódott, hogy picit sötétebb lett az amúgy seszínű barna hajam, ma reggelre pedig már a vöröses árnyalat is megjelent. Az ősz hajszálaimat is befogta (22 évesen tele vagyok kis ezüst szálakkal). Megvárom a 24 órát, hogy hogyan alakul a szín napközben, de estére tervben van mégegy festés, és ezúttal fóliába is fogjuk csomagolni. A hajam állapotáról annyit, hogy imádom, teljesen más, mint melírozás után (legutoljára egy éve volt, ezzel nem volt baj), puha és fényes lett, nem olyan száraz és semmilyen, mint a vegyi festéktől. Rövidre zárva, szerintem nagyszerű termék, én elégedett vagyok vele, nekem 5*-os. :)
UP: Gyönyörű barna színe lett a hajamnak, a napfényben megjelenik a vörös is, puha és fényes, szerintem évek óta nem volt ilyen jó állapotban a hajam, mint a hennázás óta. Az ismerőseim is megjegyezték, hogy mennyire szép. :) Az illata most már csak a vizes hajamon érződik hajmosáskor, a színét nem ereszti. A fejbőröm korábban száraz volt és rettenetesen viszketett, de tegnap rájöttem, hogy a henna még ezt is rendbe hozta. Én csak ajánlani tudom, szerintem megéri az árát, és sokkal természetesebb a végeredmény, mint vegyi festékkel, amihez soha többet nem fogok nyúlni, abszolút a henna mellett állok. :)
UP2: Lassan másfél éve használom ezt a tömböt hajfestésre, és nem tudom megunni. 1-2 tömböt veszek egyszerre, ami 6 festésre (2 kocka/festés) és majdnem egy teljes évre elég: általában egy hétvégét rászánok arra, hogy felépítsem a színt, ami aztán kb. fél évig gyönyörűen megmarad a hajamon, minimálisan kopik, és a lenövések sem olyan feltűnőek, mint vegyi festésnél. A legjobban úgy fogja be és marad a hajamon a henna, ha pár órával előtte megmosom, és még aznap be is festem. Soha nem volt még ilyen gyönyörűen fényes a hajam, és a színe is meseszép, a legjobban a szűrt fény hozza ki a vörösességet, de dicséreteket napfényben is kapok. ;) Nehezen veszi rá magát az ember, de a végeredmény mindenért kárpótol.

BlindedByLipstick
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 28.

marryjane

2016. szeptember 13.

Sajnos nem fogta be a hajam. Adok neki még egy esélyt a marron árnyalattal.

marryjane
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 13.

Sajnos nem fogta be a hajam. Adok neki még egy esélyt a marron árnyalattal.

angie97

2016. augusztus 18.

Elkövettem azt a hibát hogy hallgattam az eladóra és megvettem két tömböt(!!!), hogy egy festésre szerinte annyi kell. Végül a vastagszálú, rengeteg, fenékig érő hajamra három kocka elég volt. (Tipp kezdőknek: kérdezzetek rá fodrásznál hogy ő mennyi festéket használna a hajatokra, dl-ben mérve, és minden decihez nagyjából egy kocka megfelelő állagot ad, illetve egy kevés kristálycukor ragacsossá teszi a masszát és nem fog folyni sehol)
Végül is felkentem, nem volt túl maszatos meló, főleg hogy a kád fölé hajolva csak egy öblítésre vlt szükség és tisztaság volt. Három órát hagytam fenn, a valaha-volt, kopott vörös ombremnak (kémiailag volt festve évekig) meseszép egységes (na egységes színre tényleg nem számítottam) barna váltotta fel. a 24 óra leteltével megjelent a vöröses fény is, a végeredmény pedig meseszép, a hajam állapota csak minimálisan változott, de szerencsére pozitív irányban, az illatát is szeretem, összességében megérdemi az 5 csillagot

angie97
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. augusztus 18.

Donna

2016. augusztus 2.

Párszor használtam, de többet nem fogom. Az előző hozzászóló írja, 'ha figyelmen kívül hagyjuk a szagát'. Hát ez az amit sajnos én nem tudtam megtenni. Az első használatkor annyira megfájdult a fejem, hogy gyógyszert kellett bevennem. A szag minden hajmosáskor előjön, néha màskor is érzem. Mostanra trlítődtem vele, és nem tudom tovább használni. A hatása sem dobott hanyatt, az ősz hajszálakat ùgy ahogy beszínezi, persze világosabbak lesznek mint a haj többi része. Nekem nem éri meg a macera sem.

Donna
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 2.

Nessy

2015. december 19.

Két és fél év világosbarna Khadi por használat után váltottam a Lush tömbre.
Még nem tudom, hogy jó döntés volt-e vagy sem, de íme a tapasztalat és összehasonlítás:
Az előkészítése némileg bonyolultabb mint a Khadinak és két órát hagytam a hajamon a szokásos egy helyett, viszont a hajam puhább lett, sötétebb és kevésbé vöröses.
A legjobb megoldás szerintem ha úgy készítjük elő a tömböt mintha csokoládét olvasztanánk, akkor biztos nem lesz csomós, sima meleg víztől hiába várjuk a csodát, nem fog elolvadni (tapasztalat). Szerintem nem szükséges lereszelni.
A fürdőm nem lett katasztrófa sújtotta övezet, minden a szokásos mederben folyt, az illata kicsit jobb mint a Khadinak, bár nekem azzal sem volt bajom, megszoktam.
Csak az ősz hajszálaim miatt festem a hajam, azok most arany-világosbarna-szőke színűek lettek, a Khadi vörösre színezte őket, nekem ezzel sincs bajom, a természetes hajszín is ilyen, nem minden szál teljesen egyforma. Az eddig vöröses-középbarna hajamat szépen sötétítette, és a vörös szálacskákat is nagyjából eltüntette. Így amire vágytam, teljesült. Egyedüli kérdés már csak az, hogy mennyire fog egy hónap alatt kikopni, az ősz hajszálaimmal mi lesz. Reméljük a legjobbakat!
A vállig érő hajamra két kockát használtam el, bőven elég volt, így az ára sem vészes.
Nem váltanék már vissza vegyi festékre, számomra már a hennázás a természetes, viszont fontosnak tartom azt, hogy egy előre elkészített, nagyjából sztenderdizált terméket használjak, ne olyat amit magamnak kell kutyulni, napokig áztatni és egyszer fekete leszek, máskor vörös (erős sarkítás).
Most négy csillagot adok, mert a Khadi egyszerűbb volt, de ha elhasználtam az egész tömböt, visszatérek.:)

Nessy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 19.

Két és fél év világosbarna Khadi por használat után váltottam a Lush tömbre.

Emolliensek: Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter
Illatanyagok: Citral, Eugenol, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool, Parfum / Fragrance

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!