KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

The Ordinary

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: WorkingClassGirl, Módosítva: 2017. szeptember 10.

Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések

Vízmentes, nagy stabilitású szérum 5% új generációs retinoiddal, amely 0,5% tiszta retinol savval (all-trans retinoic acid) látja el a bőrt.

A Hydroxypinacolone Retinoate hatékonyan veszi fel a harcot a bőröregedés számos jelével, hatékonyabban, mint a Retinol, Retinyl Palmitate és majdnem minden egyéb vénynélkül kapható retinoid, irritáció nélkül.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

dzsanki

2017. szeptember 30.

Az ordinary egy új terméke, kb egy hónapja jelent meg, és azonnal megvettem. A rutinom része lett, és marad.
Sárgás színű, olajos szérum, nagyon kevés kell belőle (3-4 csepp valóban elég), szépen el lehet oszlatni, a bőr jól beszívja pár perc alatt, és puha, sima, feltöltött lesz tőle a bőr. Valóban nem irritál egyáltalán ez a formula. Azt el szeretném mondani ennél a pontnál, hogy használtam már több retinol tartalmú terméket az elmúlt egy-két évben, és nem tudtam őket naponta használni, csak heti 2x-3x, mert napi használat mellett irritáltak. Ezért örültem meg annak, amikor az ordinary oldalán 'coming soon'-ban láttam, és azt olvastam, hogy ez a formula nem irritatív. Tényleg nem az, a retinol és a squalane minden pozitív tulajdonságát egyesíti, negatív pedig nincs, csak szép bőr. Azt külön megjegyzem, hogy a squalane-t külön is meg lehetett eddig venni 30 ml-es kiszerelésben 7 euro körül, így aki eddig azt használta, az most két legyet üthet egy csapásra, mert ennek a szérumnak ez az első összetevője.
Aki eddig nem tudott retinolt használni az irritáció miatt, az most ezt bátran próbálja ki. A mennyiség kb 5 hónapra elegendő napi (esti) használat mellett, így még csak azt sem lehet mondani, hogy drága (14 euro). A többi, kevesebb retinol tartalmú, és egyébként gyakran irritáló formulák árának ez a töredéke.

dzsanki
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 30.

Gyulladáscsökkentők: Bisabolol
Vitaminok: Hydroxypinacolone Retinoate

Squalane eo 1 0

A HPR a retinoidok (A-vitamin származékok) családjának legújabb tagja, aminek a nagy ígérete, hogy a retinolhoz hasonló a hatása, de jóval gyengédebben. Az összetevő különlegessége, hogy míg a retinolnak két átalakulási lépésen is keresztül kell mennie, hogy a bőr "értelmezni tudja", addig a HPR elvileg direkten tud kommunikálni a bőrsejtekkel és azokat fiatalosabb, jobb működésre bírni. Az összetevő gyártója szerint 0.5% HPR hatása 0.5% retinolhoz hasonlítható, viszont irritáló mellékhatás nélkül. Az összetevő nagyon ígéretes, viszont még nem bizonyított. Független kutatás egyenlőre csak az ügyben van, hogy retinollal kombinálva az összetevő hasznos az aknéra hajlamos bőrre. További infó az INCIDecoderen

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!