Akamuti

Ár:   3040 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz

A krémet és az összetevőket feltöltötte: felicitas, Módosítva: 2018. szeptember 19.

Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Bőrtípus:   Száraz

Ez a gazdag és fényűző balzsam a tömjén és mirha erejét egyesíti. Ezt a két gyantát évszázadok óta nagyra értékelik kifejezetten jó frissítő tulajdonságai miatt. Aromájukat régóta használja az emberiség. A mirhának különösen ismert a keserűsége. A tömjén élénkítő, felemelő és megnyugtató. A két gyanta hasznossága és sokoldalúsága miatt az Akamuti legkedveltebb összetevői közé tartozik.

• Gazdag és intenzív arcápoló: száraz vagy érett bőrre, megfiatalítja és kitisztítja a bőrt. A pigmentfoltok és a tisztátalanságok is kezelhetők vele.
  • Aroma balzsam: a tömjén ismert nyugtató tulajdonságairól. A balzsam meditációhoz is alkalmazható.

krisztinareka

2019. június 16.

Már megrendeltem a terméket amikor észrevettem, hogy van fenn róla vélemény. Na, gondoltam sikerült újra mellényúlni ... de nem. Nekem nagyon jól bevált. Az illata számomra inkább enyhének mondható és lehetne erőteljesebb is, egyáltalán nem érzem büdinek; hasonlítani semmihez sem tudom és folyamatosan el vagyok ájulva attól, hogy mirhát és tömjént kenhetek magamra. A krém állaga elképsztően jól sikerült! Régebben én is foglalkoztam házi kencék készítésével és nem könnyű a “hagyományos bolti” krémekhez hasonló krémes állagot elérni. Sokat kell kísérletezni az arányokkal, hogy ne legyen kőkemény-csak kézben puhuló vagy híg mint egy olajos trutyi (bocsánat a kifejezésért). Nos ez a kence tényleg krémnek hívható! A beszívódása testen nálam extrém gyors, bár jelenleg nincs a bőrömön semmi szilikonos réteg ami lassíthatná vagy akadályozná. A mennyiség amit egy alkalommal beszív a bőröm elég sok, talán egy teáskanálnyi a kezeimen kb. 5 perc alatt. Összehasonlításul például a shea vajból elég ennek az ötöde-hatoda kb. Az itteni vélemény alapján arcra történő hosszútávú alkalmazásával nem igazán kísérleteztem, bár kipróbáltam és már néhány használat után pati jelent meg, ami még tinédzser koromban sem volt rám jellemző (szerencsére); de ez a terület mindenre másképp reagál nálam mint a többi. Az árát tekintve nem tartom drágának, mivel nem mindennapi használatra vettem illetve főleg a kezeimre/könyökömre használom. Valószínűleg újravevős, mivel a kezeim isszák mint szivacs a vizet.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 16.

felicitas

2018. október 18.

Nagyon száraz a bőröm, de még így is marad enyhe olajos réteg reggelre, ami már nem zavaró. Finom puha bőrt eredményez. Három hétig csak ezt használtam éjszakára, semmi szérum, semmi új kence. Csodát nem tett, az államon sajnos enyhén már látszott a mitesszerek megjelenése és nappalra még én sem tudom használni, annyira olajos lesz a bőr. A harmadik negatívum, hogy irtózatosan erős ez a gyantás illat, nem bírtam megszokni. Most testre használom és alkalmanként extrának arcra. Jó-jó, de ennyi pénzt ekkora mennyiség nem ért meg. Aki sokallja a Bioderma és társainak árát, az erre mit mond. Ráadásul egy olivás-mézes arcpakolás is megteszi ezt töredék áron. A pontok száma mindezt összevetve tükrözi, maga a kence hatása 4*.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 18.

Emolliensek: Olea Europaea (Olive) Oil, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
Illatanyagok: Boswellia Carteri (Frankincense) Oil

Tömjén illóolaj. A Cosing szerint az Illatanyagként használatos, és bőrünk tonizálására is alkalmas.