Akoma Skincare

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: bokihugi, Módosítva: 2012. június 11.

Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Szappanok
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A fekete szappan egy közepesen kemény növényi illatú szappan, melynek színe az egészen világosbarnától a feketéig változhat. Magas olaj és zsírtartalmú növények leveléből, vagy terméséből főzik.
Az afrikai fekete szappan Közép-, és Nyugat-Afrikában készül. A legfőbb termelő országok Ghana és Nigéria, ahol évszázadok óta készítik és használják. Az előállítás módja és összetevők aránya régiónként némileg eltérhet, de a fő alkotók ugyanazok: pálma olaj, pálma mag olaj, kakaóvaj, shea vaj, banán levél és utilapu levél.
A fekete szappant hasonlóan a shea vajhoz nők készítik, receptje generációról generációra száll. Az összetevők közül, a szárított leveleket, magokat és azok héját egy nagy üstben elégetik. A keletkezett hamut vízzel elegyítik, majd megszűrik. Ezt követően adják hozzá az olajféléket, mint a pálma olaj, a pálma mag olaj, a shea vaj, vagy a kakaó vaj. Az így keletkezett masszát legalább egy napig keverik, majd hosszabb ideig állni hagyják. Az afrikai fekete szappan pontos receptjét persze mindenhol családi titokként őrzik.
A legtöbb bőrtípusra kiválóan alkalmazható szappanféle. A fekete szappan nagy előnye, hogy bőrbarát, nem szárítja a bőrt, így korlátozás nélkül alkalmazható, akár az arcon is. Csecsemők, kisgyermekek mosdatásához is kiválóan alkalmas. Mélytisztító hatása révén nyugtatja a gyulladt bőrt, segít a pattanások kezelésében. A fekete szappan alkalmas hajmosásra is; megszappanozott kézzel a hajat megdörzsölve dús hab keletkezik, amely kímélően tisztítja a hajat.
Ha bőrápolásról van szó, a fekete szappan a shea vaj ideális kiegészítője.

derienart

2015. március 28.

Nagyon jó kis termék. Szépen tisztít és szárít, nem szárítja ki az arcot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 28.

Nagyon jó kis termék. Szépen tisztít és szárít, nem szárítja ki az arcot.

Maeve

Korcsoport: >54
2014. június 14.

Nagyon jó arclemosó, talán a legjobb azok közül, amiket használtam. A legfontosabb, hogy tényleg nem szárít. Magam is csodálkoztam, amikor arcmosás után nem tapasztaltam azt az ismerős, feszülő, viszkető érzést. Sheavajat használok éjszakára, és ha nem sminkelek aznap, akkor nappalra is. A szappannal tökéletes páros, jobb bármilyen méregdrága kencénél.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2014. június 14.

Yndre

2012. augusztus 20.

Kesernyés illatú, kissé bizarr kinézetű szappan. Eleinte furcsa volt használni, a barnás hab miatt és benne lévő levélkék itt-ott karcolnak, de nem vészes. Alapvetően tetszik, mert egyáltalán nem szárítja a bőröm, de még most is csak barátkozunk, eddig mindenesetre bevált. Úgyhogy megelőlegezem neki az 5-öst.

Update: sajnos le kell, hogy pontozzam ezt a szappant mert hosszútávon mégsem lettünk országos cimborák... pozitívuma, hogy nagyon szépen leszedi a sminket, jó hatással van a pattanásokra, de közben az arcomat iszonyúan szárítja. A testem többi részén nem vettem észre, hogy szárítana vagy viszketne, mígnem a ma reggeli zuhanyzáskor megláttam, hogy fehér pikkelyekben hámlik a bőröm a lábam szárán. Szerintem már besokallt a rendszeres használatától, úgyhogy a továbbiakban nem fogom mindennap használni csak 2-3 alkalommal egy héten. Az állagát és illatát még most sem szeretem, és rettentő gyorsan fogy. Nem valószínű, hogy újra fogom rendelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. augusztus 20.

bokihugi

2012. június 12.

Sokkal jobban szeretem, mint a folyékony változatát. Felváltva használom még a detox -, shea-argán -, zöldfűszeres szappant, mikor melyikhez van kedvem.
Bár a fekete szappan mintha kicsit szárítana, de én vagy shea vajat, vagy kókuszolajat használok utána. Sosem volt még ilyen pihe-puha bőröm. Szinte alig jön ki a hátamon/mellkasomon mitesszer vagy pati (mert am hajlamos rá a bőröm).
Nem hiszem, hogy fogok még tusfürdőt venni... bár soha nem mondom, hogy soha... :P

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. június 12.

Emolliensek: Cocos Nucifera (Coconut) Oil