Akoma Skincare

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Testápolás
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: bokihugi, Módosítva: 2012. június 11.

Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Testápolás

A mangóvaj a kakaóvajhoz és a shea vajhoz igen hasonló, bár zsírsav-összetétele némiképp különbözik. Telített és telítetlen zsírsav aránya közel egyenlő, jelentős mennyiségben tartalmaz antioxidánsokat, vitaminokat, valamint esszenciális zsírsavakat.  A mangóvaj használatával rugalmasabbá, egészségesebbé válik a bőr. Álatalános testápolásra, illetve a száraz bőr okozta kellemetlen, viszkető tünetek enyhítésére javasoljuk. A shea vajhoz hasonlóan ekcéma és pikkelysömör kezelésére jól használható. Kisebb sebek gyógyítására, bőrkeményedések puhítására szintén javasolt. A shea vajnál kevésbé zsíros tapintású, homogénebb, lágyabb zsiradék, felszívódása is gyorsabb. A mangó a latexre érzékenyeknél enyhe allergiás tüneteket okozhat.

Endless

2018. augusztus 27.

Sokkal hatékonyabb mint a shea vaj, de az is nagyon jó, és együtt csodákra képesek.

Hosszabb használat után kiütéses lettem tőle. Ráadásul ahogy a kezdeti lelkesedésem eltűnt az irányába, a morzsálódós fura állaga is zavaróvá vált.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 27.

Maeve

Korcsoport: >54
2016. április 19.

Gyorsan beszívódik, nem komedogén, és tényleg szép lesz tőle a bőröm. Éjszakai krémként használom, szinte minden este ezt kenem fel.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. április 19.

agica10

2013. szeptember 17.

Kipróbáltam, és elégedett vagyok vele. Írtátok, hogy grízes állagú kicsit, én a tenyerembe veszek egy kis darabot, és addig dörzsölgetem össze a kezeimet, amíg a melegtől feloldódik (ezt csinálom a sheavajjal is). Így azért könnyű vele dolgozni :) Könnyebben beszívódik, mint a sheavaj, így én nappalra is tudom használni a mangóvajat. Szépen kisimítja a bőröm, nem is hiányzik a "rendes" arckrém. Vizes bőrbe kicsit nehezebb bedolgozni, de úgy talán még hatásosabb - amikor így csinálom, egybekötöm a Tanaka arcmasszázzsal (youtube-on találtok videót erről). Azért, hogy még jobban felturbózzam az eredményeket, ki fogom próbálni, hogy összekeverem sheavajjal, csipkebogyó olajjal és a kedvenc illóolajommal. Bár magában is jól működik, pikkelysömörnek igazi áldás (felváltva használom sheavajjal, így nem tudom megmondani, melyik segít rajta jobban :) )

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. szeptember 17.

bokihugi

2012. augusztus 16.

A várva várt mangóvajam megérkezett. :)
Gyorsan kipróbáltam, elsőre kicsit csalódottnak éreztem magam, mert nem is jobb az állaga mint a shea vajnak...
Olyan grízes, és darabos mikor felkenem. Illata mintha nem is lenne, ami nekem tetszik.
Csak egy hete használom, de kezdem megszokni, Később értékelem, nem hamarkodom el. :)

Szerk.: Nem szerettem, meg. Persze elfogom fogyasztani, de nem hiszem, hogy újra venném. Arcra valamivel jobb, mint a shea vaj. De az, hogy "morzsálódik" a bőrömön valahogy nem olyan jóérzés. Vajon tényleg ilyennek kell lenni az állagának, vagy én kaptam romlottat? :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. augusztus 16.

A várva várt mangóvajam megérkezett. :)