alouette

Ár:   299 Ft   Kategória:   Egyéb
Kiszerelés:   70 db   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szivoszal, Módosítva: 2013. szeptember 24.

Kiszerelés:   70 db
Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Egyéb

• extra puha kendők kamilla kivonattal a bőr különösen finom tisztítására
  • nyugtató hatású
  • bőrsemleges pH
  • alkoholmentes

Kiszerelés: 70 db

Kittyki

2019. június 17.

Könnyen szakadt az eleje, de szerettem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. június 17.

Könnyen szakadt az eleje, de szerettem.

mlexa

2019. június 16.

Van ettől sokkal jobb terméke is a márkának. Ez egynek jó volt, de nem veszem újra. Igaz, amit előttem írtak. Kicsi, szakad néha. Viszont az illatával nekem nem volt gondom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 16.

tonic

2018. december 27.

Mikor Berlinben voltam, beszaladtam a boltba, és ezt hoztam el. Ott is hagytam nekik, miután eljöttem. A hatása végül is nem volt rossz, viszont csúszott a bőrön (?), és kicsi volt... Szóval használja el vki a hotelben,aki megtalálja...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 27.

Csipetke

2018. december 12.

Az illata elmegy, de van ennél kellemesebb is. Elég nedvesek a kendők a végére se szárad ki a csomag. De valóban hajlamos a szakadásra sajnos. De ennyiért szerintem egy rossz szavam nem lehet rá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 12.

wildrose

2018. december 12.

Az illata szerintem jó, elég nedves is, de meglehetősen kicsi és hajlamos szakadni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 12.

TheGirl

2018. október 5.

Szerintem erős, és nem túl kellemes illata van. Túl kicsik, és vékonyak a kendők.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. október 5.

Nicu

2018. október 4.

Erős illata van, ami néha már zavaró. Felbontáskor az első pár darab tényleg szakad. Kicsit száraz, de olcsó, és a célnak megfelel. Lehetne kicsit nagyobb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 4.

Moni86

2018. május 26.

Szeretjük. Lehúzható a wc-ben. Nem szennyezi annyira a környezetet mint a popsitörlők! Olcsó

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 26.

Zaynab

2018. április 9.

Rövid kerülő és egy disclaimer (figyelmeztetés) mielőtt leírom a termékkel kapcsolatos véleményemet.

Évek óta kisebb-nagyobb megszakításokkal használok nedves babapopsi törlőkendőket (saját használatra). Egyszer próbáltam csak nedves toalettpapírt (az DM-es volt, meg teszteltem a Lidl-ben kapható kicsi nedves törlőkendőket is, de azok frissítő-, illetve kéztisztítókendők inkább).

A babapopsi törlőkendőnek az az előnye, hogy nem szakad (csak nagyon-nagyon ritkán), kényelmes, mert nagy és vannak finom illatos és illatmentes verziók is (meg olyan is, aminek kamillás az illata, de nincs benne külön illatanyag amúgy).
Ugyanakkor az nem húzható le a wc-ben, szóval azonnal ki kell dobni és környezetszennyező is, mert nem tudom lebomlik-e.
Persze a babás nedves kendőt több célre is fel lehet használni, pl. kezek, arc, test áttörlésére, smink letörlésére, stb.
A lényeg az, hogy ki akartam mást is próbálni, ami olcsóbb és ami környezetkímélőbb.

Itt van a disclaimer:

- az Alouette nedves toalettpapíroknak 2-3 verziójuk van. Van a mini (ami ez a 70 darabos; ennek az oldalán vagyok most), van a reguláris, ami a 60 darabos csomag, és most olvastam, hogy van elvileg egyesével csomagolt is (nem tudom hány darab van abban).
- én most a 60 darabosról fogok itt írni, mert annak nincsen itt még külön KM oldala.

Véleményem az Alouette kamillás illatú, 60 darabos, reguláris nedves toalettpapírról, előnyökkel és hátrányokkal:

Előnyei:

- könnyű beszerezni (bár a múlt héten pont alig volt már ebből és az illatmentesből is a Rossmann-ban).
- olcsó.
- gazdaságos (2-3 hétig elég egy csomag).
- lehúzható a wc-ben, mert feloldódik.
- masszívak a kendők.
- a lehúzhatóság miatt elvileg környezetkímélőbb, mint babás nedves törlőkendőket használni és ennek emiatt rossz szaga sincsen, hiszen azonnal lehúzható a wc-ben, nem kerül szemetesbe.
- illatos.
- nem okoz irritációt.
- kellően nedves.
- nem szakadnak szét a papírok (csak az elején).
- adagolós dobozzal használva kényelmesebb és könnyebb kivenni a nedves papírokat és hígiénikusabb is. (Én most dobozzal együtt 400 forintért vettem egy csomagot, vagyis a dobozt 100 forintos költségként számolták fel a Rossmann-ban.)
- tisztának érzem magam a használata után.

Hátrányok:

- az illata mű és kicsit túl erős.
- amikor még sok nedves papír van a zacskóban (új zacskó felbontásakor) valóban elszakadnak kicsit, de csak az első pár darab, nem sok.
- a mérete átlagos, én kicsinek találtam eleinte a babapopsi törlőkendők méretéhez képest.

Pont van itthon egy 70 darabos mini csomag is, de annak a csomagolása csak kicsivel kisebb ennél.
Én azt tanácsolom, hogy ezt a 60 darabosat vegye meg aki tudja, mert ez a nedves toalettpapír tényleg jó és masszív is, gazdaságos.
A korábban említett problémák a 70 darabos csomagnál vannak főleg (én is tapasztaltam párat).
Amit a többi kommentelő kifogásolt a 70 darabosnál, az a 60 darabosnál nem úgy van.
Ha jól emlékszem, akkor árban a két csomag még meg is egyezik, de nem tudom biztosan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 9.

Itt van a disclaimer:

Előnyei:

- olcsó.
- gazdaságos (2-3 hétig elég egy csomag).
- lehúzható a wc-ben, mert feloldódik.
- masszívak a kendők.
- illatos.
- nem okoz irritációt.
- kellően nedves.
- nem szakadnak szét a papírok (csak az elején).
- tisztának érzem magam a használata után.

Hátrányok:

- az illata mű és kicsit túl erős.

zdoreebaba

2018. február 18.

A családdal használtuk egy időben. Még Alouette márkás tartódobozt is vettem hozzá, amibe beleraktuk és abból könnyen lehetett adagolni. Sajnos nem igazán vált be. Olcsó húsnak bizony híg a leve. Elég száraz kendők,vagyis még kendőnek sem nevezhető, inkább enyhén átitatott vastag papír. Pedig a leírásban pontosan extra puha kendőként van feltüntetve. Illata sem volt valami gerjesztő. Egy előnye volt, hogy nem kellett vele pepecselnem és a WC-ben lehúzható. Elhasználtuk, de nem tartozik a kedvenc márkáink közé. Szerintem a Rossmann-ban kapható Facelle intim törlőkendő közelébe nem jön, vagy egy Nivea törlőkendőnek. Jó szívvel kettő pont.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. február 18.

Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Propylene Glycol