Aquolina

Ár:   6000-9000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: diesel22, Módosítva: 2013. október 3.

Ár:   6000-9000 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Kategória: orientális-vaníliás

Illatjegyei: málna, vanília, szantálfa, tömjén, bőr, agarfa, mirha

kvin

2020. január 13.

Update:
Nagyon jó kedvemben lehettem, hogy megszavaztam neki 2 csillagot. Vagy az elődeire való nosztalgikus tekintettel nem akartam bántani. De így utólag visszagondolva nagyon óvatoskodtam, és igen, ez számomra sem jobb az 1-es, azaz 'teljes pénzkidobás' kategóriánál. A napokban beleszaladtam és a hányinger kerülget ettől az... illatnak nem nevezhető katyvasztól. Felfordult tőle a gyomrom. Úgy látszik, ennél a parfümnél csak a szélsőségek játszanak. Vagy bejön a vállalás és szerelem lesz vagy utálni fogod minden egyes molekuláját és átkozod a percet, amikor elcsábultál az egzotikusnak vélt fekete külcsíntől. Én az utóbbihoz tartozom.

Sajnos Hajna társnőmmel kell, hogy egyetértsek, de én nem éreztem ennyire durvának. Nem bosszantott fel, csupán csalódott voltam. GUMISZAG! Nem ám simán gumikesztyűsen műanyag, hanem autógumis, fekete bitumenes furcsaság. Mindezt tömény édességgel próbálták elfedni (de akkor minek kellett egyáltalán bele?) Húztak egy merészet, de nekem egyáltalán nem áll össze. Füstösség nincs, feketeség van, de nem a mély, titokzatos értelemben. Olyan, mintha egy szőke cicababa "naptárnő" tétlenül téblábolna egy autószerelő műhelyben mini farmersortban, összeolajozott combokkal. Nem nagyon tudom hova tenni...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 13.

Update:

szptimea

2019. január 26.

Nagyon féltem, hogy milyen lesz az illat, mert itt szinte csak a rosszat olvastam, az égetett gumiszagtól a gumikesztyűig. És nagyon örülök, hogy megrendeltem, mert nekem nagyon bejön! Nem szeretem a maszkulin illatokat, édes illatok az én illataim, de ez bejön. Édes, füstös, én semmilyen gumiszagot nem érzek.Lehet szereti a bőrömet, de ennek én csak nagyon nagyon örülök! Inkább ősztől veszem elő, tavasz kezdetéig, még tavasszal is el-elmegy. Igazi belebújós, ölelős illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 26.

Hajna

2017. december 12.

Szerettem volna egy szexi, füstös parfümöt, ami hasonlít Givenchy Hot Couture-jéhez, de kicsit édesebb és nincs benne vetivérfű. A leírása alapján ezt ilyennek gondoltam, hiszen füstös, málnás és szantálfa is van benne. Vaktában rendeltem, az összetevői alapján nem gondoltam, hogy kifejezetten rossz. Nagyot tévedtem...
Tudom, az Aquolina nem a parfümkészítés csúcsa. Sokan utálják a Pink Sugart (én sem szeretem), de azzal csupán annyi a baj, hogy túlzottan édes, lineáris és kifejezetten kislányos. Sok helyen Black Sugar-ra úgy hivatkoztak, mint a kis vattacukor illatú semmiség szexisebb nővére. Teljesen megértem, hogy miért szereti annyi kislány a Pink Sugart, az viszont számomra örök rejtély marad, hogy ezt a gusztustalan bűzt hogyan képes bárki is elviselni magán.
Amikor megérkezett, izgatottan fújtam a csuklómra... Abban a pillanatban, hogy a parfüm elhagyta az üveget és megcsapott a szaga, leírhatatlan undor és hányinger fogott el. Ez a parfümnek csúfolt lötty egész egyszerűen olyan szagot áraszt magából, mint egy égő autógumi, amire ráöntöttek egy zacskó kristálycukrot. A "füstös" jelző nem azt a kifinomult illatot jelenti, mint Givenchy esetében, egész egyszerűen csak lángoló műanyag hulladék fekete füstjét. Ezen kívül csak a tömény édesség érződik, amitől még ízléstelenebb lesz az egész összhatás.
Sírni tudnék, amiért ezért a vacakért kidobtam 7000 Ft-ot az ablakon. Tudom, olcsó húsnak híg a leve, de ennyi pénzért már legalább normális celeb parfümöt lehet kapni. Ez viszont ezerszer rosszabb, mint az 1500 Ft-os drogériás olcsó kölnik. Egész pontosan ez a leggusztustalanabb szag, amit valaha éreztem.
Egyszerűen nem tudom szavakba önteni sem a csalódottságomat, sem a felháborodásomat, amiért egy ilyen szemetet képesek pénzért eladni. A tartóssága persze átlagon felüli, bármennyire próbálom levakarni a csuklómról, nem tudom.
Bár lehetne mínusz csillagot adni, ez tényleg megérdemelné. Ezt a parfümöt be kéne tiltani és nyilvánosan megkorbácsolni a megalkotóját.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 12.

Dormir

2015. október 20.

Nagyon finom! Ultra édes és erős rajtam. Cukros, gyümis, szinte érzem a számban. Nekem erőteljesebb, mint a Pink Sugar, de komplikáltabb, parfümösebb is egyben. Az oud dominál, de nem uralja az illatot. Aki nem ismeri az oudot, ne féljen tőle. Füstös, mély, dögös lesz tőle. Nem felnőtt és csábító, mert ahhoz túl édes, benne az ártatlanság, a gondtalanság. De nem bugyuta cuki.
Nekem különösen kedves, mert nagyon illik a kedvenc időszakomhoz a Halloweenhez és a komor, titokzatos, misztikus őszhöz. Ködös, nedves, sötét éjjelt megszépíti, felmelegíti. A templomos tömjénes atmoszférát is idézi.
Összességében egy békés, meleg szoba, ahonnan a kinti melankólia, a szemerkélő eső megszépül, izgalmas lesz, az éjszaka teli titkokkal, mi pedig ellenállhatatlanok vagyunk, körülvéve finomságokkal.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. október 20.

Málni

2015. szeptember 24.

Háá mi a...van ezzel!?:D
Ma érkezett meg a Black sugarom, mnfélét olvastam már róla, erős, intenzív, gumis, oudos...komolyan mondom én alig érzem a bőrömön, erőtlen, gyenge!
Szintetikus édesség és visszafogottság mindenek felett!:D
Olyan az illata mint a letompított égetett cukros Blue sugarnak, amihez sok-sok vaníliát kevertek és füstös illatanyagokkal szórták meg, de csak visszafogottan. Az oudot nem érezni, elnyomja a szintetikus vanília, a bőr meg gumiként viselkedik. Midnight in Paris bőr-gumi illat féleség, persze nem olyan igényes kivitelben, de annál kicsit sötétebb érzetű, mely Pink sugaros édességbe megy át. Szerintem nem rossz az illata, egészen jó próbálkozás az orientális illatok világába, viszont ahhoz meg kevés benne a bőr-füstölő-oud.
Szerencsére nem engedik a füstös-bőrös jegyek, hogy túl édes-cukorkás legyen (így is túl sok benne a vanília), még éppen viselhető számomra is, mégsem mondanám rá egyértelműen, hogy unisex, mert ahhoz elég édes, a Blue sugar karamellizáltabb-kesernyésebb. Tehát aki egy füstös, oudos, sötét, keleti parfümöt vár, csalódni fog, ez még mindig inkább az édeskés, vaníliás, pink sugar, egy kevéske füstölővel átitatva, hát ez van...
Az viszont kiborít, hogy alig érzem magamon v régi tesztert küldtek, fogalmam sincs mi lehet a gond, hűvösebb időben azért még próbálkozok vele...elégedetlen vagyok, eddig pénzkidobásnak bizonyult
Az illata 5/4, intenzitása 5/1
ui: amikor kifújtam belőle, anyám azt mondta kürtöskalács illat van:D
Na megint én:) Hűvösebbre fordult az idő, így kicsit jobban érződik, viszont égetett cukis még mindig, mégis hol a bánatban van a bőr és az oud, jól elrejtették...
Na, holnap letesztelem emberek között:D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. szeptember 24.

Háá mi a...van ezzel!?:D
Szintetikus édesség és visszafogottság mindenek felett!:D
Az illata 5/4, intenzitása 5/1
ui: amikor kifújtam belőle, anyám azt mondta kürtöskalács illat van:D
Na, holnap letesztelem emberek között:D

Doll66

2015. szeptember 19.

Nagyon szégyenlem, de nekem bejön az összes sugár...Kivéve ezt.Az utálkozók mindenképpen szagolják meg, nekik talán tetszhet. Rettentő fütös, nagyon bőrös, nagyon oudos. Minimális vaníliával. Picit a Dior Addict-ra emlékeztet, de az ehhez képest halovány tini illat. Szerintem inkább uniszex, mint női.Néhányszor már megfogadtam, hogy nem rendelek vakon parfümöt, hát most sem kellett volna.
Update: Időközben megkedveltem, így kap még néhány csillagot :))

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. szeptember 19.

Update: Időközben megkedveltem, így kap még néhány csillagot :))