Aromax

Ár:   1190 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: bokihugi, az összetevőket feltöltötte: hagicica20, Módosítva: 2013. május 27.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb

A termésből kinyert olaj jó idegrendszeri tonizálószer, ezért enyhe fokú depresszió, idegesség, aggódás és stressz esetén javasolják a különböző formában (aromalámpából párologtatva, fürdőben, szaunában, masszázshoz) történő használatát. Emellett légúti fertőzések idején is ajánlatos párologtatásra és inhalálószerek alkotórészeként használni a kubebaolajat, mert fontosabb alkotórészei fertőtlenítő és antimikrobiális hatással is rendelkeznek. A kubebatermések illóolaja jó bőrtonizáló és fertőtlenítő, ezért elsősorban akne és zsíros bőr kezelésére alkalmas kozmetikai készítmények előállításhoz használják, de gyakori alkotórésze szappanoknak, parfümöknek és dezodoroknak is. A kubeba illóolaj nagyon enyhén mérgező és nagyon enyhén bőrirritáló, nem bőrérzékenyítő és nem fototoxikus.

Lina14

2019. október 4.

Isteni friss illata van, nagyon szeretem párologtatni. Próbáltam házi arctonikhoz, de nekem sajnos irritált egy oicit, nagyon kevés kell csak belőle. Fürdőbe is raktam, energizáló hatása volt éss nagyon megkedveltem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 4.

paranoidcat

2017. január 2.

Hajöblítőként én is használom, sokáig benne marad a hajamban az illata. Pici fenyő illóval szoktam keverni párologtatáshoz, de magában is nagyon jó - én az eukaliptusztól rosszul vagyok, inkább ezzel fertőtlenítem a levegőt.
Még nagymamám haszálja nagyon régóta - ő fürdővízbe szokta csepegtetni, hogy a téli rosszkedvet megelőzze. Szerintem működik, nem csak télen :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 2.

hsjk

2016. március 30.

Párologtatásra szoktam használni mikor beteg vagyok. Nagyon jó, rendesen kitisztítja a légutakat :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. március 30.

kakaska

2016. február 1.

Finom, citrusos illatú. Nekem bejön, mivel a megszállottjuk vagyok. Párologtatásra, fürdéshez nagyon jó. A fürdővízbe teszek egy kanál tejszínt, amiben elkevertem 2-3 csepp olajat. Már ennyitől is csak úgy illatozik a víz. Frissít de közben segít ellazulni is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 1.

Marzia

2014. szeptember 7.

Nagyon kellemes az illata: frissítő, citromos. Azért vettem, hogy samponba keverve zsíros, korpás hajra használjam. Fertőtlenítő, antibakteriális, a teafaolajhoz hasonló hatásai vannak a bőrfelszínen alkalmazva, vagy párologtatva. Higítatlanul nem szabad használni, mert felmarja a bőrt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 7.

f.anya

2014. március 5.

Nagyon szeretem a friss, citrusos illatát. Én krémdezodort készítek vele, a családban már többen is kipróbáltuk, mindenkinek nagyon bevált. (Ha vkit érdekelne a recept: fél evőkanál shea, fél evőkanál kókuszolaj, ezeket vízgőz felett felolvasztani, bele egy evőkanál étk. keményítő, egy evőkanál szódabikarbóna és 8-10 csepp kubebaolaj).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. március 5.

Illatanyagok: Litsea Cubeba Fruit Oil