Avène

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: Trixi, az összetevőket feltöltötte: gigi, Módosítva: 2014. január 7.

Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Nyugtató pakolás érzékeny, értágulatra hajlamos bőrre.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Trixi

Korcsoport: >54
2012. november 9.

Vele éltem túl a nyarat. Napozás után bekentem vele az arcom vastagon, rajtahagytam vagy 20 percet (ezalatt nagyrész be is szívta a bőröm), kellemesen hűsített, nyugtatott, a maradékot lemostam vízzel, és befújtam az arcom Avene spray-vel. Nem is éreztem meg, hogy napoztam, a rosaceáim nem lobbantak be, mint tavaly nyáron.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2012. november 9.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Cyclomethicone, Glycerin, PEG-4
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Avene termálvíz. Szilícium-dioxidban és nyomelemekben gazdag, nyugtató hatású termálvíz. Az Avené termékek fontos összetevője.

Különféle illékony szilikonfélék keveréke. Az egyik leggyakrabban használt szilikonfajta. A többi szilikonhoz hasonlóan bársonyos, selymes érzetet hagy a bőrön. A cyclomethicone ún. módosítatlan szilikon viszonylag nagy molekulamérettel, így a bőrbe nem szívódik fel, viszont segíti a bőr felső rétegébe juttatni a hatóanyagokat. Segíthet abban is, hogy a hidratáló krémek kevésbé legyenek zsírosak. Gyorsan elpárolog, emiatt nagyon kényelmes bőrérzetű szilikon. Ezen kívül könnyen kenhetővé teszi a formulákat és kellemes bőrpuhító tulajdonságokkal is rendelkezik.

A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) anyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló, nagy molekulatömegű szilikon elasztomer, mely selymesen sima tapintást biztosít más szilikonokkal (például dimethicone-val) keverve.

Szúrós csodabogyó kivonat. Szájon át bevéve hatásos lehet ödéma ellen. A bőrön alkalmazva talán gyulladáscsökkentő hatása van.