Avène

Ár:   $28   Kategória:   Arcápolók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2020. május 13.

Ár:   $28
Kategória:   Arcápolók

SPF 50-es ásványi fényvédő (11,4 % titánium dioxid és 14,6 % cink oxid) E vitaminnal.

• UVA és UVB sugárzástól is védi a bőrt
  • intenzíven hidratál
  • vízálló készítmény

Sephira

2021. január 2.

Nekem a transparent fluid változat volt meg, a színezettnek a kupakja barackszínű ha jól emlékszem, ennek pedig fehér (mielőtt rátaláltam a számomra ideális fényvédőre). Eleinte haboztam, megvegyem vagy ne, mi van ha nem válik be. De mivel az volt ráírva, hogy átlátszó, gondoltam talán nem fog annyira meglátszani rajtam ahhoz képest, hogy fizikai fényvédő, és talán könnyed is nyárra.

Azzal nyugtattam magam, hogy ''csak'' 40 ml-es, ha nem válik be legalább hamarabb elfogy.

Nos hát, teljes pénzkidobás volt. Életem egyik legrosszabb fényvédője volt, alig vártam elfogyjon, nekem ez most teljesen jól jött hogy ilyen kevés van benne.

Mikor kinyomtam is fehér volt, mikor felkentem minden volt, csak éppen átlátszó nem. Rajtam borzasztó fehér, híg állagú trutymó volt, nagyon folyékony. Nem volt olyan vastag fehér rétegű mint az Uriage mineral, annál hígabb, olajosabb.

Azóta rájöttem az összetevői alapján, hogy a napraforgó olaj okozza az olajos, zsíros érzetet. Érdekes, hogy mikor az arcomon volt, össze-vissza folyt rólam (hiába próbáltam egyenletesen felkenni), csillogott, fényes volt, utcára pláne nem mentem volna így emberek közé. Mégis szárított.

Egyik szabadnapomon próbáltam (szerencse nem munkában), rögtön levontam azt a következtetést, erre lehetetlenség lenne normálisan rásminkelni, csúszkálna rajta alapozó és folyna.

Ezt nem tudom, hogy tudták összehozni, hogy egyszerre zsírosítsa az arcom mintha folyna rólam a víz, mégis szárítson.

Először úgy voltam vele, otthonra elhasználom. Utána már azt sem, otthoniak előtt se akartam így megjelenni fehér, olajos-zsíros arccal.

Nem beszélve arról, tönkre vágta bőrömet, és pattanásokat is okozott. Holott én nagyon ritkán szoktam kipattogni bármitől is, nem a pattanások tartoznak a fő bőrproblémáim közé.

Utána nyakamra elhasználtam paraffinos krém fölé télen, a dekoltázsomra is raktam. Oda is kár volt, a dekoltázsomon is megjelentek nagy, piros, gyulladt (igaz nem sok, egy vagy kettő max. három) pattanások. Én gyanítom a napraforgó olajat nem bírja a bőröm.

Utána már csak nyakamra, ott nem tett kárt.

Alig vártam végre elfogyjon és kidobjam, úgy nem akartam kidobni hogy még van benne, mégis csak pénzbe került.

De kár volt bármennyit is kiadni érte, ingyen se kellene.

Soha, de soha többet nem veszem újra, Rémálom volt használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 2.

Utána már csak nyakamra, ott nem tett kárt.

De kár volt bármennyit is kiadni érte, ingyen se kellene.

Soha, de soha többet nem veszem újra, Rémálom volt használni.

Paloma

2020. július 9.

Én a tinted/színezett verziót vettem, és tényleg kicsit bb krém feelingje van így, viszont egy kicsit nehéz viselet, alapozó alá nem ajánlanám. Púder biztos jót tenne rá. Én szeretem nagyon, amíg nem kell alapozót hordanom, addig nyárra szerintem nagyon jó:) Aki a színezett verziót veszi figyeljen, mert elég sötét, neutrális szín
védeni biztos véd, én nem igazán tudok leégni, szóval csak bízom benne, hogy megvéd a káros UV sugárzástól és idő előtti öregedési jelektől:D
csak azért veszek le 1 csillagot, mert a neten népszerű mindennapi smink alá fényvédőként beszélnek róla, és ahhoz szerintem túl zsíros.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 9.

Antioxidánsok: Tocopherol

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Gliceridek és behensav keveréke. Bőrpuhító (emollient) és emulgáló szer.

Bőrpuhító (emollient).

A CosIng besorolás szerint bőrpuhító (emollient) és bőrjavító szer. Kutatások szerint szájon át alkalmazva antiallergén és gyulladáscsökkentő hatása van. Hogy a bőrön alkalmazva is van-e ilyen tulajdonsága arról nincs információ.