Avène

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Niphredil, Módosítva: 2018. október 15.

Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A gyengéd, öblítést nem igénylő arctisztító eltávolítja a szennyeződést, olajat és sminket. Könnyű tejes textúrája nyugodt és hidratált bőrt hagy maga után.

Tartósítószerek, parabének, illatanyagok nélkül.

Niphredil

2018. október 9.

Miután az Eucerin 0% arclemosójával sikerült nagyon mellé fogni, másikat kellett keresnem, lehetőleg olyat, ami ugyanúgy 'minden mentes', de ezúttal tényleg egyszerre tisztít, miközben nyugtat és ápol egy kicsit. Az Avéne termálvíz spray-vel időközben kialakult jó tapasztalataim alapján, gondoltam miért is ne, hátha beválna. Mostanra már a tubus alján járok, még kb egy heti adag van benne. Sajnos idővel a kezdetek utáni gyanakvásom egyre erősödött majd beigazolódott, miszerint ez az arctisztító is épp csak egy pindúrkát előzi meg az Eucerin társát, ez is begyullasztja a bőröm, fehér zárt mitesszereket képez, fel-felkorbácsolja a száraz foltokat az arcomon, de legalább nem csíp. Pedig nagyon szeretem a sűrű krémes állagát, a finom enyhe édeskés-tejes-krémes illatát. Az adagolójával sincs gondom, mint sok helyen olvasom, ahogy szidják. (egyszerűen fel kell tekerni a tubus végét és úgy nyomni, könnyen rá lehet érezni.) Július elején kezdtem el használni, de újra venni nem fogom, illetve néhány hete már szabálytalanul használom és konjac szivaccsal dolgozom el az arcomon, így azért valamelyest javultak a negatív hatásai. Enyhe és kellemes réteget hagy használat után a bőrön, engem nem zavar, mert legalább a szárazságot 'letakarja' az arcomon kis időre. Viszont szinte semmi egyéb hidratáló hatását nem tapasztalom. Megjegyzem, hogy csak a napi tisztításra használom, sminket nem hordok, így azt nem tudom, azzal hogyan birkózna meg. A szemet sem bántja egyáltalán, ha oda is megy belőle. A maradékot még elhasználom és áldom az eszem, hogy ezúttal a krémjét nem vettem meg hozzá, mint az Eucerin esetén. Két csillagot kap, nem többet és nem győzök sajnálkozni felette.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 9.

Avene termálvíz. Szilícium-dioxidban és nyomelemekben gazdag, nyugtató hatású termálvíz. Az Avené termékek fontos összetevője.

Squalane eo 1 0

Felületi hártya képző anyag (film forming agent).

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak