Avène

Ár:   5200 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makkancs, Módosítva: 2016. szeptember 22.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Hidratáló és bőrnyugtató termék, könnyű textúrával, ami megfelelő a normál és kombinált bőrűek számára. Megőrzi a bőr egyensúlyát. Ajánlott érzékeny bőrűeknek, akik biztonságos ápolásra vágynak, és hiperszenzitív bőrűeknek, akiknek akut szüksége van egy bőrnyugtató hatású termékre (allergia, akut irritáció, kisebb dermatológiai kezelések után). Csak a legszükségesebb összetevőket tartalmazza.

vgeorgina

2020. június 26.

Nem gondoltam volna, hogy valaha lecserélem a TO hidratálóját, de beigazolódott, hogy gomba okozta pattanásaim vannak, amire rengeteg helyen ajánlják ezt a krémet (ellentétben az előbbivel, mert az táplálja ezeket a pattanásokat). Vettem is gyorsan itt a Krémmánián, mostanra használtam el az első tubust, és egyszerűen imádom. Sokkal jobban hidratál, mint eddig bármi, amit próbáltam, tényleg nem bántotta az érzékeny bőröm, teljesen eltüntette a száraz foltjaimat, egyéb termékekkel kiegészítve a pattanások is eltűntek, ő nem okozott többet, mitesszereket sem stb. 5* egyértelműen, és mostantól bizony ez a kedvenc hidratálóm. Külön plusz a steril adagoló (az elején és a végén kicsit küzdős, de szerencsére, akitől vettem szólt előre, hogy inkább oldalasan nyomjam, így nem fog ömleni belőle a krém, a végén meg hát igen, ki kell préselni, de cserébe valóban steril, ellentétben más adagolókkal :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 26.

Sophie H

2020. június 25.

Nagyon kellemes használni ezt a minimál összetevős krémet. A legelején rajongtam érte, de mivel a kombinált mellett vízhiányos is a bőröm, egy idő után nekem ez kevés volt, nem hidratált eléggé. Ettől függetlenül nappalra szerintem akár annak is elég lehet aki érzékeny bőrű.
Engem egyedül az adagolója idegesít, mert a vége felé küszködni kell a krém kipréselésével.
Alapvetően egy nagyon jó kis könnyed, gyorsan beszívódó bázis krém, akár alapozó/smink alá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 25.

endzsiaj

2020. március 24.

Jó krém, de szerintem nem éri meg az árát. Tényleg csak annak ajánlom akinek minden, de tényleg minden kikezdi a bőrét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 24.

ankapanka000

2019. szeptember 10.

Franciaországban vettem, a nyári forróságban, amikor a száraz, de pattanásokra hajlamos bőrömön minden más hidratáló apró pattanásokat okozott, vagy túl kevés volt. Ez a hidratáló az arany középút. Minimális összetevő lista, de tökéletesen el van találva. Bármilyen szérummal, boosterrel vagy lotionnel működik, én hyaluronsavas lotion/szérum fölé használom. Sajnos a kevés összetevő ellenére drága, de illatanyagra érzékeny, pattanásra hajlamos, száraz bőrre eddig nem találtam jobbat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. szeptember 10.

Telihold

Korcsoport: >54
2019. július 22.

Most ismerkedem a márka készítményeivel. Ez az emulzió könnyű, jól hidratál, kevés is elég belőle. Nincsen telipakolva mindenféle csodákkal, de túlérzékeny bőrre éppen megfelelő egy rövid és egyszerű INCI. Bőrállapottól függően kiegészíthető, jól keverhető boosterekkel, nem veszik össze velük.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. július 22.

KatalinKelemen

2017. május 8.

Ez a krém megmentette a viszkető, száraz, allergiás bőröm. Mivel a Physiogelre allergiás lettem, a patikában az eladó adott egy maréknyi mintát, hogy próbálkozzak. Nappalra fényvédő alá (ugyancsak Avene), éjszakára jojoba olaj alá szoktam használni, és komolyan sírni tudnék az örömtől, hogy végre nem viszket az arcom a szárazságtól vagy az allergiától. Plusz pont a steril csomagolás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 8.

Orsolya13

2017. április 26.

Update: Még mindig a legjobb hidratálóm ami eddig volt.Remélem még egy hónapot kibír, mert vészesen fogy :/ Tényleg légmentesen zár a flakon, nem kerül semmi szennyeződés vagy baktérium a krém belsejébe és nem irritál. Amikor rosszabb állapotban van az arcom és estére bekenem vele, reggelre csökkenti a pirosságot. A szemem alatt időnként valamilyen allergia (olyan mintha ekcéma lenne) megjelenik, amitől érzékeny és száraz lesz a bőröm és a sokféle krém közül amiket próbáltam rá, ez tudott segíteni rajta. Nekem csodaszer és nagyon sajnálom, hogy itthon nem kapni.

Már nagyon vártam, hogy kipróbálhassam. Barátnőm hozta Németországból, az ára 16,40 Euró volt. Sokféle "mindenmentes" vagy érzékeny bőrre való krémet próbáltam már, de sajnos nekem semmi nem vált be, mert mindentől pikkelyesen kiszáradt vagy kipattogott vagy kipirosodott a bőröm. 4 napja használom eddig és jár neki az 5 csillag. A száraz részeket az arcomon szépen hidratálja, annak ellenére, hogy "vizes" állaga van (ami nekem nem zavaró), valamint hamar beszívódik. Ami a legértékelendőbb, hogy nem irritálta eddig a bőröm. Smink alá is jó kis alap és nem lépett semmilyen reakcióba az alapozómmal. Ha maradnak a jó tulajdonságai akkor mindenképpen be fogom szerezni legközelebb is. Kár, hogy már nem kapható itthon Avene termék, mert régen is nagyon szerettem és most is jónak tűnik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 26.

Antioxidánsok: Squalene

Avene termálvíz. Szilícium-dioxidban és nyomelemekben gazdag, nyugtató hatású termálvíz. Az Avené termékek fontos összetevője.

Felületi hártya képző anyag (film forming agent).