Benton

Ár:   6500 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tanomi, Módosítva: 2021. május 18.

Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Vízhiány

Ennek a tiszta, természetes szérumnak a kulcsösszetevői a zöld tea kivonat és a hialuronsav, melyek nyugtatják, táplálják és mélyen hidratálják a dehidratált bőrt.
50% zöld tea levélvizet és további 3,5% EG-zöld tea komplexet tartalmaz (kivonatok a Boseong zöld tea leveléből, gyökeréből és magjából), melyek tápanyagokkal, antioxidánsokkal és nedvességgel látják el a bőrt. Magas zöld tea tartalmának köszönhetően segít egyensúlyba hozni a bőr víz-olaj háztartását, optimalizálva ezzel a bőr faggyútermelődését.
A formulája 3 különböző molekulasúlyú hialuronsavat is tartalmaz, melyek együttesen hatékonyabban gondoskodnak a bőr vízmegtartó képességének növeléséről, valamint támogatják az egészséges védőréteg és a bőr rugalmasságának megtartását.
Olyan természetes és nyugtató hatású növényi kivonatokat láthatsz még az összetevőlistájában, mint az ázsiai gázló és a kaméleonlevél, valamint a fekete és fehér fűzfa kéreg kivonattal tovább támogatja a szérum faggyútermelés-szabályozó hatását.

Hipoallergén termék. Nem tartalmaz mesterséges szín- és illatanyagokat. Enyhén barnás színét a benne található zöld tea kivonatoknak köszönheti.

A termék pH-értéke: ~5,5

Malni22

2023. november 23.

Nyáron elhasználtam 1 üveggel, de semmi extra. Szerettem, de változást nem okozott.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. november 23.

kockasfulu

2023. január 9.

Szuper mód rendberakta a szétcsúszott barrierem, el vagyok tőle ájulva. Könnyen beszívódik, közepesen testes állaga van. Reggelre is simán mehetett hidratáló alá. Nem irritálta a bőröm, vegyes arcbőrön a száraz és a zsíros területek egyaránt szeretik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 9.

Niki1991

2022. július 28.

Hát én valahogy nem vagyok elájulva tőle. Nem látom semmi extra hatását, alig várom h elfogyjon...egyébként gyordan beszívódik, de szerintem szárít.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 28.

Ancsa6

Korcsoport: >54
2022. május 15.

Nem rossz, de visszatérek a snail-bee termékcsaládjukhoz, azt jobban szerettem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. május 15.

Nem rossz, de visszatérek a snail-bee termékcsaládjukhoz, azt jobban szerettem.

szanii

2021. november 20.

Már a másodikkal használom, nagyon jól nyugtatja a borom. Általában a geek&gorgeous c vitaminja fölé szoktam használni, de önmagában reggel / néha este is szeretem. Árban is jó, sokáig elég. Ujravevos.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 20.

Lencseee

2021. szeptember 9.

Hatarozottan erzem es latom a hatasat a masodik flakon kozepen is feltolti a bort nyugtatja, de ezt barmelyik zold teas termekrol elmondhato. Ujraveszem ismet. (Egyszeru es nagyszeru termek, az andalou naturals turmeric toner es szerum, illetve a benton zold teas tonerje es szerumja volt a ket kedvenc nyari kombom volt az iden.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. szeptember 9.

jurase87

2021. augusztus 18.

Szeretem a zöld teás termékeket. Eddig nekem a Benton Deep Green Tea termékcsalád vált be a legjobban. A lotion a kedvencem, amit már többször újra is vettem, de a szérumja is teljesen rendben van. Könnyed, géles állagú, hamar felszívódik, nem okozott semmilyen irritációt, kellemesen frissít. Nyáron kifejezetten szeretem használni. Nagy melegben hűtőben tárolom, amivel még jobban fokozni lehet a frissítő hatását.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. augusztus 18.

Antioxidánsok: Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Juice , Madecassoside, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Salix Alba (White Willow) Bark Extract, Madecassoside
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Betaine, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Biosaccharide Gum-1, Caprylyl Glycol, Propanediol
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Hialuronsav. A bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor), melynek kiváló vízmegkötő képessége van, akár saját súlyának 1000-szeresét is képes megkötni. A kozmetikumokban alkalmazva a hialuronsav képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. A kozmetikumok szempontjából fontos, hogy minél több molekulasúlyú hialuronsavat tartalmazzon a készítmény, ugyanis picit eltérő hatásfokkal dolgoznak. A nagy molekulasúlyú hialuronsavak tudják a legtöbb nedvességet megkötni, azonban ezek akkor a mérete, ami a felszívódást gátolja, ezek a típusok jellemzően a bőr felszínén maradnak. A bőr mélyebb rétegeibe a közepes és alacsony molekulasúlyú hialuronsavaknak van nagyobb esélyük bejutni. Ezek vízmegkötő képessége alacsonyabb, de még így is impresszív, a közepes molekulasúlyúakról pedig úgy gondolják, azok járulnak hozzá leginkább a bőr védőrétegének erősítéséhez.

Cellulózból (legfőbb növényi rost) előállított természetes összetevő, melyet elsősorban sűrítőanyagként és emulzió stabilizálóként használnak a kozmetikumokban.

A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak, melyből kb. 60%-nyit tartalmaz). Rendkívül jó hatással van a száraz, irritált bőrre.