Berber Beauty

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajfestékek

A krémet feltöltötte: wishes, Módosítva: 2014. január 14.

Kategória:   Hajfestékek

A hennát már ötezer évvel ezelőtt is testfestésre használták Délkelet-Ázsiában, Indiában, a Közép-Keleten és Észak-Afrikában. Az összezúzott hennalevelekből készített hennapépet az indiaiak hívják mehndi-nek. Indiai szereplése során részévé vált a gazdagon díszített szertartásoknak, legfőképpen az esküvőknek.

A henna egy cserje, mely eredetileg Egyiptomból származik, és jól viseli a száraz, forró éghajlatot. Indiában, Szudánban, Észak-Afrikában és a Közel-Keleten is termesztik, de legjobban a trópusi klímát szereti. 4-4,5 méteresre is megnőne a növény, de a gyakorlat szerint 2,5-3 méteres korában kell learatni, évente háromszor.

A henna hűsítő hatására Rádzsasztán, Pandzsáb, Gudzsarát sivatagi népei jöttek rá elsőként. A megőrőlt pépbe mártották kéz- és lábfejüket, 's így könnyebben elviselték a pusztító hőséget. Azt is észrevették, hogy a pép eltávolítása után a hűsítő hatás mindaddig megmarad, amíg a szín kitart.

A hennát gyógyító célokra is használják ! Indiában és Észak-Afrikában a hennát bőrbetegségek kezelésére alkalmazzák nagy előszeretettel. Fertőtlenítő- és szövetösszehúzó hatása is van, ezért gyakran használják kisebb karcolások ellátására, égési sérülések és ekcéma kezelésére. Ezenkívül pozitív hatást gyakorol húzódásokra, reumás fájdalmakra, és ízületi gyulladásokra. Lábfejre kenve hatásos lábgombásodás, tyúkszem, vízhólyag ellen, ecettel keverve pedig fejfájásra. Európában is közismert néhány jótékony hatása, remek hajkondícionáló, jól használható korpásodás ellen, megállítja a hajhullást.

agica81

2018. december 18.

A hennázást tanulni kell! Nem olyan mint a kémiai hajfesték és szerintem nagyon meg kell nézni, hogy hol veszel hennaport, azaz ezt a természetest kell keresni, nem az ilyen-olyan kémiai anyagokkal kevert kozmetikai termékként piacra dobott allergizáló anyagot is tartalmazó henna hajfestéket. Nekem a rövid és vékony szálú hajamhoz hozzátett mind színben, mind tartásban, de van néhány praktika, ami nélkül nem érdemes belevágni: tilos kémiai festékkel festett hajra felvinni, amíg az teljesen le nem nőtt, ha nem akarsz élénk vörös lenni, akkor érdemes bekeverni különböző növényi porokkal (indigó stb.), kitapasztalni az arányokat. Én magáról a hennáról csak jót tudok mondani, igaz körülményesebb a használata mint a bolti hajfestékeké, de egészséges és szép hajat varázsol az ember lánya fejére és ez csak egy használati lehetőség a sok közül.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 18.

ildi79

2016. október 24.

Előre bocsátom, hogy nem használtam másmilyen hennát ez előtt. Nekem nagyon tetszik, nagyon szép fényes a hajam tőle, mindig dícséretet kapok, miután befestettem vele a hajam. Kicsit nehéz dolgozni vele, vagy még nem jöttem rá, hogy hogyan kell elkészíteni, de megéri. Egyedül mondjuk nem tudom magamnak festeni a hajam vele, de mindig van, aki szívesen segít! Én nagyon szeretem! Az illatát nem tudom megszokni, ez az egyetlen problémám vele, de gondolom, hogy ez henna tulajdonság. Engem a zöld teára emlékeztet, és napokig nem megy ki az orromból.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 24.