Bijan

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, Módosítva: 2012. május 29.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatjegyei: aldehidek, írisz, fehér csokoládé, pézsma, orgona, rózsa, vetiver, ylang-ylang, gyöngyvirág, virginiai cédrus

Bijan Nude EDT 90 ml
Ár: 9.800 Ft + posta , Eladó: kundus
Állapot: Új, dobozos , Helyszín: --, fizetés: Előre utalás után postázom

kvin

2020. október 15.

Már egy ideje megvan ez az illat, fel is fújtam párszor, de valahogy sosem véleményeztem még, most itt az ideje. Egyúttal kis emlékeztető magamnak, hogy mit is várjak tőle, miért nem szerettem meg igazán.
Értékelem, amikor véleményezők veszik a fáradságot, és utánanéznek, ezáltal másoknak is betekintést engednek a parfüm hátterébe, mint ahogy azt lentebb egyboszorka is tette. Gondolok itt pl. arra, hogy ez az illat 2007-es, holott én is régebbinek gondolnám. Sokkal inkább '90-es évek eleje, csak annyira Nude, mint az a korszak.
Bijan Pakzad és gyerekkori jóbarátja, Dar Mahboubi a '70-es évek elején emigrált az USA-ba, és pár éven belül a Beverly Hills-i Rodeo Drive-on nyitották meg a saját luxus szalonjukat, ami akkoriban a világ legdrágább üzletének számított! Azért gondoljunk csak bele, nem semmi teljesítmény ez egy 30-as évei elején járó iráninak (á nem, biztos nem volt hátszél...) Hamar bedarálta a gépezet és az egész élete a luxusról, csillogásról szólt: drága sportautókkal menőzni a "ház" előtt, modell-szeretők, feleségek, hírességek, elnök-kuncsaftok. A topok topja.
Mindezt csak azért írtam le, mert segít megfejteni az illatot. A közel-keleti eredeztethetőség abszolút jelen van, és pontosan ugyanilyen erőszakosnak és feltűnőnek érzem, mint amit ez az ember képviselt. Minél drágább, minél puccossabb, minél vakítóbb, annál jobb. Parasztvakítás, csinnadratta, nincsenek mélységek. Nagyon nem az én világom.
Mondjuk virágos könnyedséget én sem vártam - pomme-hez hasonlóan én sem szeretem a virágos illatokat -, de egy fújás, és két pulóver + kabáton keresztül is átüt. Ha én ennyire érzem magamon, mit érezhet más?
Sok ez nekem.
Előttem részleteiben leírták, én a magamról részéről csak ebből szemezgetve összegeznék. Erőteljes és harsány, a csokoládé minden egzotikumát nélkülöző, pusztán édes fehércsokis tömény pézsmaszappan. Amolyan arab-módi.
És mindez csak annyira szokatlan, mint egy perzsaszőnyeg-árus Európában.

A beérése már egész kellemes, simogatóbb, - igazából csak ebben a szakaszában használnám rá óvatosan a "nude" jelzőt -, de akkor is van benne valami, ami zavar. Ha valaki nem irtózik ennyire attól a világtól, mint én, akkor őt nem fogja taszítani, ráadásul a szilázsa, tartóssága is megérdemel +1 csillagot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 15.

Sok ez nekem.
És mindez csak annyira szokatlan, mint egy perzsaszőnyeg-árus Európában.

pomme

2020. március 25.

Egyboszorka leírása alapján kicsit megrettentem :D de aztán meg is nyugodtam. Szerintem egyáltalán nem vészes, és nude-nak is nude. Nekem egy nude illat nem feltétlenül virágos (talán mert nem szeretem a virágokat :D), ez sem teljesen az. Én íriszt szinte nem is érzek (valami picit talán), csak fehércsokit, "napsütést tiszta levegővel" :D meg orgonát pézsmával. A pézsma visz bele egy jó adag tisztaságillatot, én meglettem volna nélküle, de nem rossz így sem. Az én "nude" illatom inkább több fehércsokival operált volna és megállt volna az első 3 legerősebb illatjegynél. A napsütésem elvileg aldehid lenne, de nem igazán vagyok benne biztos, mert rajtam az összes aldehides illat nyanyás, ez meg csak tiszta és friss, szóval nemtom... csak olyan 25%ban mondanám retrósnak, ez inkább olyan "modern klasszikus" az én orromnak. Tetszik, hogy szépen elkrémesedik az illat egy idő után, de a pézsmát sajnos nem sikerül teljesen "ellapítani". Nekem nem karakán nős illat, rajtuk valami agresszív fűszeres dolgot tudok elképzelni, ez meg inkább olyan, mint egy frissen fürdött balerina bézs ruhában.

Up: most olvasom Fragin, hogy "szappanba mártott fehércsoki" illata van :D Röviden így is lehet mondani, nagyon találó :)))

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 25.