Biola

Ár:   4200 Ft   Kategória:   Testápolók
Lelőhely:   Myropolium   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: attilalakatos77, Módosítva: 2013. december 10.

Lelőhely:   Myropolium
Kategória:   Testápolók

Komplex bőrápoló, amely az aktív bőrregenerációhoz szükséges növényi kivonatokat és olajokat is biztosítja. Az allantoin, a gyulladáscsökkentő hatásáról ismert Ganoderma lucidum gomba és a cickafarkfű kivonatát tartalmazza.

A fiatalosan üde bőrállapot helyreállítását segíti elő a szabadgyökfogó és antioxidáns hatóanyagai által.

Gina007

2021. június 1.

A nevéhez hűen bőrregeneráló (és ebben jobb, mint a legtöbb krém, amit próbáltam), de hidratálásra kevésbé alkalmas, mert zsírosabb állagú - hiába folyós. Olyankor használom, ha gyógyítani kell a bőrömet, pl. ha kiütéses lett, ha megégette a Nap, mert van, hogy ez teszi a legjobbat, ettől gyógyul a leggyorsabban. Viszont előtte bevizezem, és csak úgy kenem rá. Én minden krémet így használok, mert ilyen vízhiányos a bőröm, hogy csak így esnek neki jól a kencék. Ezt egy munkavédelmi krém leírásából tanultam, azt így kellett használni, de minden kence, még a legjobb hidratáló is tartósabban hidratál, ha vizes bőrre van kenve. Pont azért, mert a bőröm vízhiányos is, bőrgyógyításhoz felváltva használom ezt a testápolót egy hidratáló jellegű krémmel. Nem megfelelő (pl. túl szódabikás) dezodor által kicsípett hónalj gyógyítására is próbáltuk már a Párommal, ám arra inkább egy sűrű, de kevésbé zsíros (vagyis pudingszerű) krém alkalmasabb.

Viszont így megtudtuk, hogy hónaljra kenve érdekes módon dezodoráló hatású! Ha nincs nagy hőség, se nagy stressz, se nagy sport, tehát egy laza, nyugis napon kiváltja a dezodorhasználatot szőrtelen vagy alig borostás hónaljon, és még jobban is ápolja a bőrt, mint bármilyen kíméletes dezodor. Viszont fehér ruhához nem ajánlom; bár mosás előtt nagyon meleg vízbe áztatva, majd megdörzsölve kijön belőle - persze nem biztos, hogy minden anyagból -, de addig viszont igénytelenül néz ki. Más krémek nem váltak be dezodorhelyettesítésre még akkor sem, ha a felmart hónaljat jobban gyógyították.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 1.

Wombatmancs

2021. február 10.

Érzékeny, így télen könnyen kiszáradó bôrömre kevés ez a hidratáló. Ha ezt használom, másnap újra be kell kennem a testem, de én olyat szerettem volna, amit elég 3 naponta használni. Viszont az ekcémás bôröm nem irritálta, könnyen kenhetö, folyékony állagú és kb. 5 percen belül beszívódik. De így nem fogom újra venni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 10.

Antioxidánsok: Linum Usitatissimum (Flax) Seed Extract
Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract
Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Glycerin

Az orvosi somkóró kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, a bőr komfortérzetét növelő, szagokat, ízeket semlegesítő hatású összetevő.

A pecsétviaszgomba kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint segít megóvni a bőrt a környezet káros hatásaitól. A Wikipédia információi alapján Kínában úgy is tekintenek rá, mint a „gyógynövények királyára” és a hagyományos kínai orvoslásban gyógygombaként alkalmazzák. Paula Begoun szerint az összetevő bár antioxidáns tulajdonsággal bír, nem készült még olyan kutatás, mely azt bizonyítaná, hogy a bőrön helyileg alkalmazva hatásos lenne.