Biola

Ár:   3690 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: jooildi, Módosítva: 2017. december 14.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Fényvédők

Orvosi somkóró fényvédő krém SPF 10 fényvédő faktorral. Biokozmetikum 82 %-ban ökológiai eredetű mezőgazdasági alkotóval.

Érzékeny bőrre. Dermatológialiag tesztelten hipoallregén, az érzékeny arcbőr és test védelmére is alkalmas hidratáló és bőrtápláló anyagokat tartalmaz.

A gyulladáscsökkentő orvosi somkóró, körömvirág és cickafarkfű kivonata az érzékeny bőrt védi a fény okozta másodlagos károsodástól. A paradicsom- és sárgarépalé és a homoktövis olajos kivonata kiegészíti a fényvédő pigmentek bőrvédő hatását. Értékes bőrtápláló olajai, pl. a kakaóvaj és jojobaolaj, valamint szezámolaj segítik a zsíroldékony hámregeneráló hatóanyagok bőrbe juttatását, és óvják bőrt a környezeti ártalmaktól.

Eszter0101

2019. július 25.

Mindig ezt használom, ha strandra megyünk, mert megvédi a bőröm az UV-tól és mindeközben ápolja is. Egyszerűen csodálatos!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. július 25.

Penge

2019. május 27.

Magát a krémet nagyon szereti a bőröm, de a színe! olyan szürke beütésű , hogy az már árnyékot képez az amúgy is leplezendő barázdákba , amit frankón kiemel..szóval tesz rám vagy 5 évet. Az illatára rákattantam, olyan különleges igyedi növényi, de tuti megosztó. A kenhetősége megfelelő, átzsírosodás a kombinált bőröm esetében kb. 10 óra után mutatkozik. Minél vastagabban viszem fel, annál durvábban szürkül. Amúgy fehérbőrű vagyok. Ha jobb színt kreálnának hozzá, vevő maradnék rá. Így per pill keverem egy sápadt árnyalattal, míg elfogy.
Update: Levontam 2 csillagot... Férjem minde alkalommal kiszúrja, ha ez a BB van rajtam és megjegyzi, hogy ma nem sikerült túl üdére a smink... és valóban van benne valami , olyan öreges bőrárnyalatot csinál, hülyén hangzik, de olyan kis koszoszkás foltos...+ beleül a ráncokba is. Sajna...mert amúgy le sem égek alatta és nem is bártja a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 27.

agica81

2018. december 18.

Kiadós és a tavaszi/nyári időszakban nagyon gyakran használt családi napkrémünk ez a termék. Illata jó, hatékonysága már bizonyított nálunk (rendszeres kenés, barnulsz nem égsz le- pirosodást, ha tapasztalsz is, másnapra barna vagy!) és mivel többek között fizikai fényvédőt tartalmaz, ezért színezett, ami ugyan hátrány a ruhák mosását tekintve, de a tényleges haszna mellett, elhanyagolható. Nedves kézzel könnyű az eloszlatása.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 18.

CherryCoke

2018. augusztus 4.

Nagyon szerettem volna mindennap használni de számomra nedves arcra, vékonyan felhelyezve is túl sok, nem bírom elviselni az arcomon. Sajnálom nagyon, megy a 4 csilag

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 4.

Kvegh

2016. január 21.

A régi összetételűt nagyon szerettem, mert egy ránctalanítóval kevert szinezett naptej volt. Az új összetétel nem nyerte el a tetszésemet, elég maszkszerű amikor felkenem. Száradás után persze már nem látszik, de nincs az a feszesítő hatása.
A napvédelme nagyon jó, strandon is jól bírja, nem jöttek elő a barna foltjaim.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 21.

A napvédelme nagyon jó, strandon is jól bírja, nem jöttek elő a barna foltjaim.

Akvamarin

2015. július 12.

Tökéletes BB krém fényvédő hatással és bio összetevőkkel. :) Szépen terül, és egyenletes bőrfelszínt eredményez, a színe viszonylag jól alkalmazkodik a bőr színéhez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 12.

hopihe11

2015. július 5.

Szárít, a színe nem illeszkedik a világos bőrömhöz. Általában nagyon szeretem a Biola termékeit, de ez a fényvédő is csalódás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 5.

repülő mókus

2015. április 23.

Nagyon vegyes érzelmeim vannak ezzel a fényvédővel kapcsolatban. A régebbi típusát, ami nekem 100 ml-es kiszerelésben volt meg imádtam, gyakorlatilag minden nap használtam, a világos árnyalat tökéletesen illeszkedett a bőröm színéhez és az őszi-téli-tavasz eleji fényvédelme nekem éppen elég is volt. A problémát csak a tubus kialakítása jelentette, mert a végét egyszerűen nem tudtam kinyerni. Aztán láttam, hogy új kiszerelésben kapható, ami tubus és megörültem, hogy ebben végre nem marad egy csepp sem. Igen ám, de mikor elkentem az arcomon, láttam, hogy valami baj van. Rettentően szürkés árnyalatú, és az illata konkrétan szag, amit a mai napig nem bírok megszokni. A színe valamelyest alkalmazkodik, ha nem kenek fel túl sokat, bár akkor lehet a fényvédelem látja kárát a dolognak. Úgyhogy az újítások nem igazán jöttek be, amiért szomorú vagyok, nagy kedvencem volt a krém. Ezért kap egy 3-ast.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 23.

Effendigirl

2015. április 17.

Még csak pár napja használom, igazán tetszik. Főleg az összetevői (Ilyen természetes krémet nem gyakran lát az ember) és a fényvédő hatása miatt vettem meg. Eddig se alapozót, se BB-krémet nem használtam. Az arcbőröm eléggé világos, úgyhogy örültem, hogy a többi ilyen célú termékkel ellentétben jól illeszkedik az arcom színéhez. Csak az a baj, hogy kijött pár nagyobb pattanás, mióta használom, bár nem tudom, hogy ez ennek a krémnek, vagy pedig a tejes-túrós-mézes arclemosónak (amit otthon állítottam össze) tulajdonítható. Amíg ki nem derül. egyelőre négy csillag. Pedig ezen kívül minden szempontból jó lenne:)!

Hát, sajnos, pár használat után nagyon valószínűvé vált, hogy ez a krém okozza a pattanásokat, az államon és a szám környékén. Erősen gyulladt, piros, kicsit göbszerű pattanások voltak(blah...), eddig ilyenek még sosem jöttek elő, és amint pár napig nem használtam ezt a fényvédőt, akkor sem. Szóval...kár hogy ilyen hatással volt, pedig nagyon jó lett volna, az összetevői és a színe, mindene jó, csak hát ez a 'mellékhatás'...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 17.

Macsek23

2014. március 20.

Nagyon jó krém, fényvédő. Alapozó helyett is kiváló. Most felturbóztam egy kicsit a világos változatot, mert télen a sötétet még nem lehetett nagyon kapni. Tettem bele kurkuma port, piros ásványi pigmentet, orvosi szenet s szerintem nagyon jó lett. :-) Ki-ki kedve szerint sötétítheti, ha nem illik az arcához a szín. A krém természetesen 5-ös

update: kurkuma nem kell bele, mert sárgára szinezi az arcot, szóval óvatosan a szinezéssel. Nekem is túl sötét lett...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. március 20.

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

Az orvosi somkóró kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, a bőr komfortérzetét növelő, szagokat, ízeket semlegesítő hatású összetevő.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Az eukaliptusz olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérült vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.