Bionsen

Ár:   1300 Ft   Kategória:   Dezodorok
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: csoki, az összetevőket feltöltötte: akascha, Módosítva: 2011. szeptember 24.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Dezodorok

Bearbunny

2019. március 7.

Erős izzadásra vettem elkeseredésemben, mert szinte semmi sem használ számomra. Én nem értem azokat, akik lepontozzák, mert fel kell rázni ÉS még rá kell tenni a kupakot használat után, és aztán még újra is kell tölteni néha, s nem tudják fejben tartani, hogy hányszor kell. Ha már valaki kezébe veszi a dezodort, nem mindegy, hogy kétszer ráz-e egyet rajta, vagy sem? Valamint ha valamilyen termék kupakkal jön, arra nem teszik vissza a kupakot használat után? (bármilyen termék legyen is az) A hátuljára tisztán rá van írva, hogy fel kell rázni mindig, vissza is kell tenni a kupakot és, hogy ötször lehet újratölteni, és még jelölni is lehet a dezodoron, hogy hányszor töltötted már újra - ami szerintem egy szuper ötlet!
A hatását tekintve: Az izzadást nem csökkentette, ellenben a szagokat igen. Nem büdösödtem be, mire beértem munkába, és nem kellett újrafújkálnom magam óránként, ami sok másik dezodorral megtörtént már. El fogom használni, s mivel ötször újra lehet tölteni, rengeteg ideig elég lesz, majd a végén elválik, hogy újraveszem-e, vagy tesztelgetek más termékeket. 4 csillagot adok neki, mert húzósabb napon sajnos átüt az izzadságszag, ellenben a felrázás, a kupak és az újratöltés miatt én nem vonok le pontot.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 7.

cserepeskaktusz

2018. március 25.

Nem rossz termék de nem vagyok tőle elájulva. Macerás a használata és drága. Fel kell rázni mindig, kupakot kell tá tenni, nem lehet este tusolni vele hanem csak reggel, minden szőrt le kell folyton szedni, hogy jól működjön. Összességében 3 csillagot kap. :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 25.

francais

2018. január 14.

Ajándékba kaptam anno, már akkor tudtam, hogy nem fogok emlékezni arra, hogy hányszor kell utána tölteni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 14.

Aprilla

2017. szeptember 12.

1600ft-ért vettem a Rossmann-ban. Figyelem! Szerintem minden használat előtt érdemes felrázni,mert mikor felráztam,akkor működött,mikor viszont nem ráztam fel,akkor pedig nem.Teljes mértékben ellátja a funkcióját, a 40+ fokos melegben teszteltem a napokban. Az összetevője is nagyon jó. Foltot nem hagy nekem eddig,habár kényes ruhákon még nem próbáltam. Kár,hogy ilyen drágán árulják :/

Update: Le kell vonnom 2 csillagot,mert kiszámíthatatlannak bizonyult. Hol kibírja a 40 fokos melegben is, hol pedig nem bírja a 32 fokot sem itthon ülve. Itt most nem izzadásgátlásra gondolok, mert azt nem is ígérte+ bio dezodoroktól azt nem is lehet elvárni. Illetve nagyon gyorsan fogy és,ha kevesebbszer alkalmaznám,akkor se lenne ez másként (mert akkor meg a kristályok olvadnának el még az 5. feltöltés előtt). Tehát pénzügyileg egyáltalán nem gazdaságos. Maga az ötlet miatt- hogy mi lenne,ha nem csak tömb kiszerelésben árulnának ilyet,hanem fújósban is- adok neki 2 csillagot.

Az ammonium alum.-ról pedig annyit, hogy vitatták, hogy káros-e. Mindenesetre én bizonytalan vagyok vele kapcsolatban, mert nem vagyok elég képzett ilyen téren és nekem nem elegendőek az általam talált információk (elég sokat kutattam utána) ahhoz,hogy elhiggyem bármelyik opciót is. Mindenesetre az gyanús, hogy ezen az oldalon úgy írják le, hogy "A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint izzadásgátló". Ugyanis a legtöbb/ mindegyik (nem tudom,mert nem ismerek minden izzadásgátló dezodort) izzadásgátló úgy működik, hogy eltömíti a pórusokat. Az pedig nem tesz jót több dolog miatt is az embernek.
Véleményem zárásaként pedig egy poén: az egyik márka úgy hirdeti az ammónium alum. tartalmú termékénél, hogy az ammónium alum. nem káros, hiszen a természetes timsó a természetben előforduló harmadik leggyakoribb elem. Igen, de, ha valaki utána néz az alumíniumnak a wikipédián, akkor látja, hogy majdnem ugyanezt írták arról is :DDD (csak más kontextusban, mert ott a földkéreg harmadik leggyakoribb elemének nevezik), mégis van káros hatása. Illetve azt is írják, hogy a timsót nem szabad összekeverni a káros (mesterséges) alumíniummal. Elmondom, hogy a timsónak is van egy mesterséges fajtája. Az alumínium-kálium-szulfát.

Update: ezt találtam az összetevőjéről a wikipédián: "Aluminium sulfate, closely related to ammonium alum, is nontoxic with an LD50 of 6207 mg/kg. No human or ecological (for reduced concentrations) toxicity registered."
Azaz, még nem találták mérgezőnek kisebb koncentrációban.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. szeptember 12.

Azaz, még nem találták mérgezőnek kisebb koncentrációban.

Fgreta1

2017. február 10.

Most töltöttem másodjára fel, de igazából ahoz képest, hogy 1600 ft-ért vettem többet vártam volna tőle. Igazából akkor használ ha naponta többször (kb. 2 óránként) használom, de sajnos folyik össze vissza szóval nem tudom magammal hordani. Viszont nekem még egyszer sem tömődött el a fújóka.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. február 10.

redrick

2016. december 10.

A só folyton kicsapódott a menetre, plusz eltömítette a fújófejet, a táskámban csorgott mindenfelé, amikor eldőlt. Otthon szekrényen kellett tartani, a reggeli fújás napközben sok kiegészítésre szorult, vettem mellé egy Baleás kristálydeót és a kettő együtt ért egyet. Ez kb. két éve történt, azóta nem vásároltam újra, valószínűleg nem is fogom, meg vagyok elégedve az Alverdével.
Azért kap két csillagot, mert az utántöltések száma a hátoldalon korrekt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 10.

Azért kap két csillagot, mert az utántöltések száma a hátoldalon korrekt.

Cicus01

2016. augusztus 22.

Nagyon bőrbarát termék és a hatása is viszonylag jó, nekem nyáron is elég volt, de egy igazán izzadós, mondjuk sportolós napon nem biztos, hogy maximális védelmet nyújt. Én ezzel együtt nagyon szeretem, mert csak a húzós napokra kell "durvább" dezodort használnom, a többi napon óvhatom a bőrömet a káros összetevőktől.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 22.

Zalvin

2016. június 21.

Sajnáltam, hogy pár használat után valami történt a fújókával... bárhogy nyomkodtam, nem tudtam kipréselni belőle a cuccot. Ameddig működött, addig nem volt vele gondom, igaz, izzadtam, de nem volt bűz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 21.

nikolett

2016. május 30.

Na igen, az eltömődött fújóka... én emiatt egyszer mérgemben kidobtam. Nem volt jobb egy átlagos deónál, csak annyiban, hogy natúr.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 30.

lujzimuszka

2016. április 27.

Imádom, egész nyáron hű társam volt. Semlegesíti a szagokat, illatmentes, mindenmentes. Szuper termék, az egyedüli gond a fújókája, ami nekem hetente eltömődött, plusz néhány hónapig nem használtam és dobhattam is ki a kukába mert sehogy sem tudtam kitisztítani. Ha ezzel nem lenne probléma, akkor csillagos 5-öst, kapna de így csak a 4 csillag jár.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. április 27.

Szervetlen vegyület, a timsók közé tartozik. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint izzadásgátló és összehúzó hatású összetevő.  A timsó alapú ásványi sókból készült dezodorokra a nagyméretű ammóniumtimsó-molekulák jellemzők, melyek a bőrön keresztül nem szívódnak fel, így nem kerülnek a véráramba.