Borotalco

Ár:   1099 Ft   Kategória:   Dezodorok
Lelőhely:   Spar, DM, Auchan   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2022. június 20.

Lelőhely:   Spar, DM, Auchan

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Kremcica

2022. november 24.

Nyáron nem használtam, de ősszel télbe menőleg igen. Az izzadást nem gátolja teljesen, de nem is feladata. Büdös nem leszek a használata mellett, már csak azért sem mert magának a dezodornak van túlontúl erőteljes illata amit egész nap érezni lehet. Szó szerint csak nagy levegőt véve tudom befújni magam különben kiszédülök a fürdőszobából. És még csak nem is kellemes, régi púder és még valami szúrós talán a szúnyogriasztó spray-nek volt ilyen illata anno. Lehet elteszem a nyári időszakra (hátha beválik a szúnyogok ellen :D) mert most nem bírom elviselni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. november 24.

Eperke

2022. szeptember 4.

Sajnos nekem nem vàlt be… olyan volt mintha be sem fújtam volna magam…😕

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 4.

Sajnos nekem nem vàlt be… olyan volt mintha be sem fújtam volna magam…😕

nicolebunny

2022. augusztus 9.

Annyit életemben összesen nem izzadtam még, mint ezen a nyáron, és semmi, de szó szerint semmi nem használt ellene. Már csak fekete felsőket hordtam, hogy ne látszódjon, ha megizzadok. Aztán megláttam a reklámot, gondoltam, egy próbát megér - két napja használom, szaladtam a busz után, álltam a 30 fokos melegben a napon, és a hónaljam száraz, és kellemes púderes illatú. Egyelőre úgy néz ki, beválik. A közérzetem is sokkal jobb, hogy legalább azon nem kell görcsölnöm, hogy 2 liter víz ömlik ki a stressztől belőlem minden nap.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. augusztus 9.

Chamana

2022. augusztus 6.

Nem találtam a kedvenc dezodorom, ezért erre esett a választásom. Rájöttem, hogy volt is már nekem ilyen, csak valahogy elfelejtettem. Tulajdonképpen egész jó, azt nem mondom, hogy kiváló, de teszi a dolgát. Az illata kellemes, púderes, pézsmás, tartós is, így gyakorlatilag csak hasonló, pézsmás illatú parfümöt tudnék csak mellé viselni, de ebben a rekkenő hőségben most semmit nem kívánok, így a napi 3-4 gyors zuhany után elég is ez, önmagában. Sokat és folyamatosan mozgok, sportolok is, így iszonyat, mennyit izzadok ezen a nyáron, így nekem alap, hogy egy dezodor komfortos érzést is adjon és hatékony legyen. Nem rugózok túl sokat az összetevőkön, nekem semmi bajom az aluminium származékokkal, inkább ez a kis mennyiség legyen, de sem izzadt, büdös nem akarok lenni, sem pedig locsogó, foltos hónaljjal mutatkozni. Ilyen kánikulában azért nyilván nem lehet megakadályozni, de ez a deo jól teljesített.
Kis finom hintőpor illatával igazi klasszikus, kényelmes, tiszta érzés. Elbír a nagyobb fizikai megterheléssel is.
Azt, hogy újravevős lesz-e, még nem tudom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. augusztus 6.

Azt, hogy újravevős lesz-e, még nem tudom.

Irudi

2022. július 5.

KM beauty boxban jutottam hozzá a termékhez, a képen látható fajtához.

Még nem teljesen döntöttem el, hogy hányadán is állok ezzel a termékkel.
Először kuncogtam magamban, hogy "na, majd pont egy ilyen kis fújóstól fog fordulni körülöttem a világ...", de egészen pozitívan csalódtam benne.

A felvitele sajnos egy rémálom, legszívesebben szabad téren használnám. Olyan fojtogató ködöt hagy maga után, hogy alig kapok mellette levegőt. És persze abban a helységben, ahol használom, minden teljesen Borotalco szagú lesz.
Az illata meg, hát nem is tudom... gumicukor? vattacukor? Mindenesetre valami, ami nagyon édes, és nagyon erős.

Első alkalommal, amikor terveztem kipróbálni, egy 60 km-es biciklitúrára mentünk. Gondoltam, lássuk, hogyan teljesít ilyen extrém körülmények között.
Az izzadást nem gátolta meg teljesen, de bizony 60 km után is gumicukor illatot árasztottam magamból. Ja, és nem hagy foltot, ami nagyon tetszik benne!

A múltkor 37 fokban volt szaladgálós-intézős napom, akkor is nagyon jól teljesített. Egyáltalán nem voltam büdös a nap végén sem.

Hogy újraveszem-e? Még nem tudom. A fullasztó köd, meg az erős illat... Gondolkozom még rajta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 5.

KM beauty boxban jutottam hozzá a termékhez, a képen látható fajtához.

Még nem teljesen döntöttem el, hogy hányadán is állok ezzel a termékkel.

SzilAnn

2022. július 5.

Sajnos nem jött be, az illata nagyon erős és púderes, retro. Nekem éppenhogy elfedte a szagokat, az izzadáson nem segített.
Nem ajánlom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 5.

Nem ajánlom.

kivike

Korcsoport: >54
2022. június 29.

Szeretem az illatát, kellemes púderes, nekem nem hivalkodó. Izzadásgátló hatása nincs (szerencsére), de a kellemetlen szagokat elfedi. Jobban örülnék alumínium-mentes változatnak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. június 29.

magszi

2022. június 23.

Nagyon erős illata van, ami tetszik is, de a termék önmagában nem jobb mint az előző Rexonáim.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. június 23.

Uzel

2021. december 25.

Meglepően jó izzadásgátló hatása van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. december 25.

Meglepően jó izzadásgátló hatása van.

KJuliska

2021. november 14.

Talán egy fél fokkal jobb, mint az előző dezodorom (sima dove), de ez sem állítja meg az izzadást vagy veszi el a szagot, cserébe számomra nagyon-nagyon büdös. Hiába fújok közvetlenül utána parfümöt, átüt. Biztos, hogy nem veszem újra, és szerintem ezt a dobozt se használom el.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. november 14.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.