Borza Szappan Manufaktúra

Ár:   990 Ft   Kategória:   Szappanok
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   Bio-barát bioboltok, online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: M.Kira84, az összetevőket feltöltötte: Mesi13, Módosítva: 2019. június 18.

Lelőhely:   Bio-barát bioboltok, online
Kategória:   Szappanok
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az extra szűz olívaolaj az egyik legkiválóbb kozmetikum és a hajhagymákat is táplálja.

A csalánban rejlő hatóanyagok erősítik, fényessé teszik a megviselt hajat. Méltán lett az egyik legtöbbet használt természetes hajkondicionáló.

A kókuszolaj gombaellenes tulajdonsága miatt hatékonyan csökkenti a korpaképződést, táplálja a fejbőrt.

A szappanba ricinusolaj azért került, mert ez az olaj, úgy tisztítja a fejbőrt, hogy közben a legkevésbé szárít. A ricinusolaj természetes lágyító, hidratálja, táplálja a fejbőrt.

A körömvirágból készült főzet is került a szappanba, azon felül, hogy szép sárga színt adott a felső résznek, felelős a haj ragyogásáért és könnyen kezelhetővé teszi a hajat.

A zöld agyag méregtelenít, valamint ásványi anyagai erősítik a hajszálakat, mert táplálják is a fejbőrt.

Az illatról, kiváló minőségű teafa illóolaj gondoskodik. A teafa olaja az egyik leghatékonyabb korpa elleni szer. Ennek az ausztrál növénynek természetes antiszeptikus hatású az olaja, amit kiválóan megakadályozza a baktériumok és gombák szaporodását.

Samponszappan ajánlott:

• Korpás, viszkető, száraz, hámló fejbőr esetén
  • Ha érzékeny vagy a mesterséges illat, színező és egyéb adalék anyagokra.
  • Ha természetes tisztító megoldást keresel a hajad számára.
  • Hajat, valamint a fejbőrt alaposan, mégis kíméletesen tisztítja
  • Ez a sampon szappan kíméletesen távolítja el a fejbőrt eltömítő piszkot, csökkenti a korpát okozó baktériumok elszaporodását, helyreállítja a fejbőr természetes egyensúlyát, regenerálja a hajhagymákat.

vaszter

2020. november 22.

Korpás, viszkető száraz fejemre kerestem valamit ami még ha nem is tökéletes de segít. Két szappant használtam el. Mivel nem túl rendszeres most a hajmosási szokásom így nem is használ 100%osan ugyanúgy korpásodik bár kevésbé. Viszont akár egy használás után is kevésbé viszket és a fejbőröm is sokkal tisztább tőle. Rendszeres használattal lehet hogy a világomat is megváltaná :D 5 csillagot csak azért nem kapja mert szükséges valamilyen öblítés utána és hát nekem egyik se vált be így szükséges másfajta samponszappan használata is (ami nem igényel ilyet) .

Összegzés: imádom az illatát, hatásos, és talán még a hajnövekedésben is segít egy picit. Viszont szükséges valamilyen alternatíva hajmosás lezárása végett (öblítés/másfajta szappan)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 22.

LizzC

2019. július 18.

Eredetileg samponszappannak vásároltam, de sajnos nem vált be. Korpásodott tőle a fejbőröm, ecetes öblítés után is furcsa tapintású, ragacsos maradt a hajam. Kézmosáshoz használtuk el végül, de annak sem volt az igazi, nyúlós, ragadós állaga miatt néha mindenhová került, csak a kezünkre nem :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 18.

TRMoni78

2019. január 12.

Tusolásnál használjuk, hajmosásra nem. Nagyon frissítő, tiszta érzés, mégsem szárítja a bőrt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 12.

annabanana

2018. május 4.

Samponnak használom, néha arctisztításra, mert szeretem a teafaolajat. A hajmosásnál elengedhetetlen az almaecetes öblítés, ez nagyon fontos, és én utána még kondicionálót is használok, így a kényes, gyenge hajam mégis puha és szép lesz. Eddig is nagyon tetszettek a Borza termékek, biztos kipróbálok még többet.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 4.

Mesi13

2016. november 4.

Június óta használom, szóval megérett az értékelésre.
HAJRA: elsősorban samponnak vettem, és elsőre furcsa volt, hogy csikorgósan tisztává varázsolta a hajam, de hozzászoktam. Általában 3 naponta kell hajat mosnom, ezzel ki lett tolva 4-re, és még akkor se igazán lapult zsírosan a fejemre a hajam, adott neki egy kis tartást. A korpásodást megszüntette. Ami kevésbé tetszett, hogy a majdnem derékig érő hajam közepe táján tincsekbe ragadt, fésülhettem akármennyit, rövid idő alatt összeállt, ettől igénytelennek tűnhetett. Valamint a fésűmön fura fehér cucc kezdett összegyűlni, hát erre gyanakszom, pedig rendesen kiöblítem minden alkalommal. Ma már csak második mosásra használom a samponszappant, először rendes samponnal tisztítok, és ügyelek, hogy csak a tövén habzzon.
BŐRRE: az én problémás, gyulladt, pattanásos bőröm kifejezetten szereti. Néhol száraz is, úgyhogy sokszor bajban vagyok, milyen bőrtípusra valót használjak arcra. Ez abszolút nem szárított, de jól tisztít, használata után finoman húzódik a bőröm, de kellemesen puha az arcom. Testre is bevált, a vállamon lévő pattanásokat is levitte, meglepően selymes utána a bőröm.
Nekem hosszútávon is bevált, merem ajánlani. Jótékony hatással van, bárhogy is használjuk, ráadásul természetesek az összetevői, és még sokáig elég is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 4.

Június óta használom, szóval megérett az értékelésre.

Seabiscuit

2016. október 9.

Elsősorban samponszappannak vettem zsíros, vékony szálú hajra. Ajánlott bőrtipus: "normál, zsíros, gyulladásra hajlamos, problémás bőr" Illatát szeretem, bár bőrön nem érződik. Nagyon jól habzik, fűrdéshez hablabdával jól használható. Sajnos a hajamat ugyan olyan gyakran, 2-3 naponta kell mosnom, mint samponnal, de természetes összetevői miatt maradok a kézműves termékeknél.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 9.

Gyevocska

2016. május 18.

Már több mint egy éve vagyok Borza-fan. nagyon szeretem a szappanjaikat, szeretek velük kisérletezni.
Most ezen a szappanon van a sor. Miután több sampon-szappant kipróbáltam, amik között igazából egyet sem találtam tökéletesnek.
Van abban valami perverzió, hogy egyre másra próbálgatom ezeket, és lassan, igencsak csökkenő lendülettel kezdek használni egy ilyen szappant.
Szóval, teafás. Hm. Annyira nem a kedvenc illatom, de most ez nem érdekelt! Nagyon finom, krémes habja van, teljesen jó használni. Könnyű kiöblíteni. Ecetes vizet nem kihagyni! Aztán még egy sima kis vizes öblítés, csak hogy ne érezzem az ecet (almaecet) szagát.
Namármost. Az Én hajam 2 részből áll. Kb. a hajtőtől vállig a normál, saját hajam, onnantól hátam közepéig pedig egy megtört, 2 éve dauerolt, festett rész éli mindennapi életét.
Ez így önmagában szörnyen hangzik. De meg kell mondjam, rohadtul nem érdekel, hogy 2 színben pompázik a koronám, ráadásul a sajátban ott kandikálnak az ősz hajszálak. Muszáj valamivel premizálnom a hajam az évekig tartó kínzás után. És azt hiszem, ez a szappan most JÓ választás volt.
A saját rész nagyon jól viseli a szappant: fényes, nem ragacsos, selymes! A többi picit száraz, de nem jobban, mint a sampontól!
Ezt egyenlőre persze 2 mosás után mondom. Majd jövök, ha elhasználtam 1 db-ot. Eddig tökéletes!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 18.

Emolliensek: Cocos Nucifera (Coconut) Oil
Emulgeálószerek: Sodium Olivate