Borza Szappan Manufaktúra

Ár:   990 Ft   Kategória:   Dezodorok
Kiszerelés:   45 ml   Bőrtípus:   Normál
Lelőhely:   Bio-barát bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: dbrownie, Módosítva: 2021. február 15.

Lelőhely:   Bio-barát bioboltok, online
Kategória:   Dezodorok
Bőrtípus:   Normál

A dezodor egyik fő alkotóeleme a háztartásban is használt igazi csodaszer, a szódabikarbóna. Megannyi előnyős tulajdonsága mellett a szódabikarbóna természetesen csökkenti az izzadást és megakadályozza a kellemetlen szagokért felelős baktériumok elszaporodását. Melegben, testmozgás közben vagy  ha idegesek vagyunk, nincs mit tenni, szervezetünk izzadni kezd, lehűti testünket, rugalmassá teszi a bőrünket és erősíti az immunrendszerünket. Az izzadás egészséges, de senki nem szeretne kellemetlen szagot a természetességért cserébe.

dbrownie

2021. február 18.

Kedvezőbb áru szódabikarbónás megoldást kerestem, mivel egy 3x drágább márka krémdeói jól beváltak. Mivel az összetevői kb. azonosak, gondoltam jó lesz ez is.

Tévedtem, egyrészt nekem túl folyékony (valószínűleg az olívaolaj tartalma miatt), nem tud megszáradni. A szódabikarbóna nem elég finomszemcsés benne, kikezdi a bőröm, felvitelkor és utána is. A citromfű illóolajat nagyon szeretem - párologtatni - de rá kellett jönnöm, deóban nem ideális, felerősíti az izzadtságszagot. Merthogy sajnos a hatása is elmaradt, pedig már hozzá van szokva a szervezetem a szódabikarbónás deókhoz.

Akinek bejött az, amilyet otthon is tud magának keverni, annak viszont szerintem nem lesz akkora csalódás (bár az valószínűleg továbbra is otthon készíti :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 18.

Antioxidánsok: Tocopherol

Citromfű olaj, mely hatásos szúnyogriasztó szer. A benne lévő illatanyagok (citral és limonene) potenciális bőrirritálók.