Bybi

Ár:   4650 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   15 ml   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rrituss, Módosítva: 2020. július 1.

Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

100 mg kannabidiol (CBD) kenderolajban. A CBD Booster egy mindennapos stresszmentesítőnek szánt booster termék, amely nagyszerű hatással van az aknéra hajlamos bőrre, amely érzékeny, irritált és egy kissé feszül. A CBD jótékony hatása nem csupán több mint puszta hype: A CBD olaj előnyei közé tartozik a bőr nyugtatása, tisztulásának elősegítése és a bőrpír csökkentése.

csaktimi

2020. július 6.

A kenderolaj valami földöntúli csoda! Mindenkinek szívből ajánlom aki aknéval küzd, már egy este alatt lehúzza a gyulladást, amire semmi más nem volt gyógyír, pedig én aztán már sok mindent kipróbáltam. Olaj lévén nem szívódik be teljesen, én kb egy félórát szoktam a bőrömön hagyni mielőtt felviszem a hidratálót és reggelre öröm tükörbenézni. Az egyetlen hátránya a mennyisége, ez a 15 ml ugyanis baromi gyorsan fogy majdnem mindennapos használattal. Mostmár két üvegcsét rendelek egyszerre.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 6.

Antioxidánsok: Cannabidiol (CBD)

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondicionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begoun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (például, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

A Cannabidiol (rövidítése: CBD) a kender növény egyik, nem pszichoaktív hatóanyaga. A CBD-t por formájában vonják ki, viszont sokszor utána növényi olajjal keverik össze - mint például olíva-, kender- vagy kókuszolaj - innen származik a „CBD olaj” név. Bár még nem készült az összetevő bőrre gyakorolt hatásáról túl sok tanulmány, viszont azok elég ígéretesek: a CBD igazoltan gyulladáscsökkentő és bőrnyugtató képességekkel bír, így segíti az aknés, gyulladt bőr kezelését, valamint a túlzott faggyútermelést is segít normalizálni.