Carven

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Marionnaud, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: andrea.horvath79, az összetevőket feltöltötte: sephora, Módosítva: 2014. szeptember 2.

Lelőhely:   Marionnaud, parfümériák

Illatösszetevők: gardénia, zsálya, jázmin, rózsa, ylang-ylang, vetiver, tölgymoha, fahéj, benzoin, ámbra, ciprus

Ár: 1499 , Eladó: Moncsaka

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

kisko

2021. április 16.

Nem vagyok sem vintage, sem chypre szekértő, kíváncsiságból beszereztem egy kicsi régi öntős üvegcsét (nem tudom melyik év, milyen reformuláció, de régi)
Régimódi, hát persze, de nem öreges. Biztosan mindenkinek van egy nagymamája, idős rokona, aki hasonló illatot hordott, így a mi generációnknak a nagy chypre-k nosztalgikus illatok, nem tudom elválasztani. De ennél a parfümnél ezt jó értelemben írom, mert időtálló! Idős hölgyek retikülje, ruháinak illata, mégis valahogy jólesik ez az aldehides, tölgymohás komplexitás. Nekem a tölgymoha lutri, vannak fejfájítós és meggyugtató tapasztalataim is, a Ma Griffe az utóbbi. Száraz, de nem torokkaparó, ott van a régi púderek illata a halovány virágoktól. Nem üti ki a ház falát, de érezni viseléskor.

Kicsit aromaterápiának használom, ha megnyugtató, nosztalgikus hangulatra vágyom. Szerintem kevesen tudják jellegéből fakadóan "igazi" parfümként viselni fiatalok. Viszont a régi illatokkal kapcsolatban fontos, hogy próbálgatni kell, mert az agy először egy új illatot valami régihez köt, és gyakorolni kell, hogy az új illatot különbözőként ismerjük fel. Igazság szerint még gyakorlom a leszáradását az illatnak, az egy kicsit erős nekem még mindig.

Nagyon tetszik a lTörőcsik Mariról szóló bejegyzés lentebb, azóta mindig eszembe jut a mosolygós bájossága, mikor viselem, és nagyon passzol az illat hangulatához.

Update: ma érkezett a hír, hogy elhunyt Törőcsik Mari, nekem pedig a táskám zsebében lapul a kis mintám hetek óta, így nem is volt kérdés, hogy ma ezt kell hordanom, bármit is gondoljon a környezetem erről az egyértelműen vintage illatról. Próbálok bízni benne, hogy egy olyan világ felé tartunk, ahol a menopauza utáni nők több megbecsülést és odafigyelést kapnak, nem csak akkor, ha a nemzet legnagyobb színésznői. Mint ahogy a Ma Griffe-re is lehet azt mondani, hogy öregasszonyos, és azt is, hogy a maga korához illő különlegesség, és van mit tanulni tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 16.

nikolett00

2015. augusztus 14.

Borzalmas!
Nagyon nem tetszik az illata, sem a börömöm, sem az üvegből... nem ez az én illatom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. augusztus 14.

Borzalmas!

Kodi

2015. július 16.

A minap ismételték a Lehetetlen egy régi adását, amelyben Vámos Miklós beszélgetett Törőcsik Marival. A Művésznő szokásos bájával beszélt az elveszített fontos dolgokról, és szokatlan intim módon megemlítette, hogy ez a kedvenc parfümje, amit az 1957-es cannes-i filmfesztivál óta használ, mikor is ajándékba kapott egy nagy üveggel a francia kultúrattasétól. Kíváncsi lettem erre a parfümre. Meglepetésemre az első Douglasban bele is botlottam az új verziójába persze. Szép illat: hihetetlenül erős, zöld aldehides nyitány után, virágos harmónia következik, véleményem szerint Mitsouko-epigon, leszáradásában kissé púderes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 16.

molnardokigergely

2015. június 9.

A patinás parfümcég egyik első illata 1946-ból. Rajtam leginkább zöldes, aldehides, rózsás, virágos pézsma, ami egy kis idő után púderessé/szappanossá válik. Szép illat, még akkor is, ha kissé ódivatúnak tűnik csaknem 70 évvel a megjelenése után. Tartóssága és hatósugara közepes. Akit érdekelnek a vintage parfümök tegyen ezzel egy próbát. Mostanában több magyarországi parfümériában is újra (?) kapható.

Rokonok: Madame Rochas, Guerlain Mitsouko és még vagy 100 vintage parfüm amit nem ismerek :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 9.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance