Cosmio

Ár:   700 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. február 4.

Kategória:   Egyéb

Természetes, adalékmentes zöld montmorillonit agyag.

Különleges rácsszerkezete van, amiben nagyon sok vizet és különböző ásványi anyagokat tud megkötni. Kiváló méregtelenítő hatása van, maszkokban alkalmazva a bőrben lévő toxikus anyagokat eltávolítja. Enyhén szárítja a bőrt, ezért a  száraz vagy normál bőrre készülő maszkokba szárított, örölt gyógynyövényeket és olajokat is keverhetünk. Glicerin vagy méz hozzáadásával megakadályozhatjuk a maszk kiszáradását, így az érzékeny arcbőrt sem irritálja.  Szappanba szép színezőanyag.

Összetétel:

Na2O -------------1,10 %
MnO --------------0,15 %

srskitti

2021. január 9.

Még csak egyszer használtam, de már így is rögtön láttam a hatásosságát. Az orromon alig látszódnak a fekete pöttyök.
Heti 1-nél nem merem többször használni, mert elég szárító hatású.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 9.

Heti 1-nél nem merem többször használni, mert elég szárító hatású.

esszter01

2020. október 31.

Csak a T vonalra szoktam felkenni alkalmanként, heti 1-nél nem többször, előtte hámlasztok, majd felkenem ezt vízzel és fehér agyaggal kikeverve. Szépen mattítja a bőröm és tisztíja a pórusaimat, a lemosás után mindig letisztítom az arcom arctisztítóval és hidratálok. Nagyon szereti a bőröm ezt a procedúrát.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 31.

Kattykatty

2017. szeptember 24.

Zsíros bőrre használom. Van, amikor vízzel keverem csak össze, ekkor a zsíros részekre kenem csak, és 10 perc után lemosom. Eléggé szárít így. Mézzel is szoktam keverni, úgy teljes arcra szoktam használni, és egy óráig, vagy akár több ideig is fent hagyom. Bioboltban lehet beszerezni (Budapesten Herba Ház), illetve neten nagyon sok helyről lehet rendelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 24.

meggyfagyi

2017. szeptember 19.

Nem szerette a bőröm,pattanásokat okozott,pedig sok esélyt adtam neki. Próbáltam több fajta dologgal keverni,egyik se volt jó,nemhogy tisztított volna,néha még rontott is,legjobb esetben pedig semmit sem csinált :( Szerettem volna szeretni mert olcsó,számomra könnyen beszerezhető arcpakolás lett volna. 2 csillag az ár és a természetesség miatt,nameg mert úgy tűnik csak az én bőröm nem tolerálja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. szeptember 19.

Duende

2017. június 28.

Allergiás nem vagyok rá (kipróbáltam), de miután az arcomra felvittem a homlokom harmadnapra tiszta pattanás lett (piros gumok ill színtelen domborulatok. Az allkapcsom vonalában pedig apró piros pöttyök (amiket kinyomni sem lehet). Várom h elmuljon....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 28.

Regina2222222

2017. június 10.

Nagyon kiszárította az arcbőröm, de ma megpróbálom mézzel összekeverni, hátha úgy jobb lesz :)

Igen, mézzel a legjobb!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. június 10.

Igen, mézzel a legjobb!

szaszkoj

2017. április 16.

Nagyon jó kis DIY alapanyag, évek óta használom, zsíros bőrre, tág pórusokra, miteszerekre szuper.
Ahogy én használom: fél kiskanál ízesítetlen leveles zöld teát (esetleg egy filtereset) és fél kiskanál zabpelyhet egy-két evőkanál forró vizben áztatok néhány percig, leszűröm, teszek bele néhány csepp teafaolajat és kb. két kiskanál agyagot (vagy amennyit akarunk, én szeretem, ha kicsit sűrűbb). A teafaolajat szárazabb, érzékeny bőrre nem tenném, helyette egy kiskanál mézet/joghurtot tennék. Viszont azt jó tudni, hogy a mézzel/joghurttal nem fog megszáradni a maszk, ragacsos, kenődős marad (tehát nem szárít annyira), viszont én úgy vettem észre, hogy nem is tisztít annyira, cserébe viszont könnyebb lemosni.
A fenti kotyvalékot aztán felkenem az arcomra, a szemem környékét kihagyva, értelemszerűen az ajkakat is, és várok 15-20 percet, vagy amíg bírom :) A teafaolaj és az agyag kombója úgy öt perc után elkezd bizsergetni, de tűrni kell :D
Alaposan lemosom, a tükör előtti tetszelgés opcionális :) (de érdemes, mert nagyon szép tiszta utána a bőr :D)
Enyhe bőrpír a használat után normális, az alapos hidratálás pedig erősen ajánlott, mert szárít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 16.

tara95

2017. március 9.

Ebayről rendeltem egy kilót 2000 forintért. Még mindig a legeslegkedvecebb alapanyagaim egyike. Semmi nem varázsolja olyan puhává, feszessé, tisztává mint ez. Nálam neem olaj, teafa, méz, kurkuma, fahéj, olaj és szén alkotja vele azt az arcpakolást amit legszívesebben receptre írnék minden nőnek. Egy héten minimum kétszer használom, most feldobtam utána a balea krémes fátylmaszkját is. Mindig látszik ha esetleg elfogy, úgyhogy ezért is táraztam be belőle. Nem is szólva az ár-érték arányról.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 9.

nikolett93

2017. január 29.

Még csak egyszer használtam, de többet vártam tőle... :(
Több helyen is olvastam, hogy felszívja a felesleges faggyút stb. Ez nálam abban mutatkozott meg, hogy a T vonalon kívüli helyeket nagyon kiszárította, a T vonalban matt lett a bőröm. Én azt vártam, hogy majd eltünteti a mitesszereimet. Gőzölés után használtam, de csak annyi változást tapasztaltam, hogy simább lett a bőröm, de ezt a 250Ft-os dm-es arctisztító is tudja.
Még párszor azért kipróbálom, hátha hosszabb távon csinál valamit...

Hosszabb távon bevált. Arctisztítás után ha ezt használom nincsenek begyulladt mitesszereim, de leginkább a pórusösszehúzó hatása miatt szerettem meg. Látványosan kisebbek a használata után és szerintem ránctalanít is. A ldgutóbbi vásárlás óta újra vettem.
+ 1 csillag

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 29.

Még csak egyszer használtam, de többet vártam tőle... :(
Még párszor azért kipróbálom, hátha hosszabb távon csinál valamit...

+ 1 csillag

maria62

Korcsoport: >54
2016. augusztus 18.

ma használtam először: 1 evőkanál olivaolaj, ugyanannyi zöldagyag, és víz is ugyanennyi, plusz pár csepp levendulaolaj ( én a Szép Kis India-boltban kaphatót használom, mennyei az illata, édesebb illat, mint bármilyen más levendulaolajé), no ezt a krémet ecsettel felviszem az arcomra, és félóra múlva elég könnyen lemosható, és sima, tiszta a bőröm !! hetente egyszer tuti fogom használni !! Ja és reggel a tenyerembe szórva kis agyagot, vízzel felviszem az arcomra, pár percig hagyom: üdébb a reggeli arc, mint bármikor :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. augusztus 18.