Cosmio

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. február 4.

Kategória:   Egyéb

Természetes, adalékmentes sárga agyag maszkokhoz, arctisztító készítményekbe, bőrradírokba. Elsősorban zsíros bőrre.

Fürdőbombákba, szappanokba színezőanyagként is használható.

Összetétel:

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Októberi Lány

2014. június 20.

Szééép színű! Nedvesen, szárazon, mindenhogyan!
Gőzölés után szoktam felvinni, teszi szépen a dolgát, ahogy illik, tisztít, összehúz, ami kell. Nem szárít, bár mostanság méz nélkül nem is használom az agyagokat, és van, hogy glicerint vagy panthenolt is keverek mellé. Sajnos lemosáskor nagyon horzsolja az arcomat, ezt a többi agyag nem csinálta még, csak vizes tenyérrel tudom óvatosan lemosni, vattapamacs, más egyéb szóba se jöhet, és még így is tiszta vörös utána a képem. Lehet, hogy ezt nem zúzzák olyan finomra? Csak ezért 4 csillag, most a rózsaszín a soron következő kipróbálandó, hamarosan véleményezem azt is. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. június 20.

Szééép színű! Nedvesen, szárazon, mindenhogyan!

neoda

2014. január 21.

Remek termék, nekem bevált! A zöld agyaghoz képest kevésbé szárít, jól nyugtatja a bőrt. A problémás, miteszeres, érzékeny bőrt szépen karbantartja. A pattanás utáni sebek jobban gyógyulnak tőle. Használata nem bonyolult. Pici vízzel kell elkeverni és mehet is fel az arcra. 15 perc után már meg fog száradni az arcon, ezután csak lemosod langyos vízzel és kész.
UPDATE: mostanában kezdtem kutakodni az agyag használatának veszélyességéről. Ez van róla: "A szilikózis a tartós szilícium-dioxid belégzés okozta restriktív tüdőbetegség, mely a tüdő heges, fibrózus átalakulásával jár. Tipikus foglalkozási betegség, elsősorban a bányászokat, a kővágókat és a fazekasokat sújtja, mivel ők vannak a leginkább kitéve a szilikapornak. Évek alatt lassan alakul ki, bár van gyors lefolyású, akut formája is."
Ezeknek a kozmetikai agyagoknak kb az 50% szilícium-dioxid!!!!És por alakú, ami szépen száll a levegőben :(
Ha vizzel kikeverés után felkenjük az arcra, tapasztalataim alapján ahogy szárad az arcon, por alakban hullani kezd a bőrről, ami által simán belélegzi az ember.
Szóval csak óvatosan!
Emiatt le kell vonnom pár csillagot :(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. január 21.

Szóval csak óvatosan!
Emiatt le kell vonnom pár csillagot :(