Das Gesunde Plus

Ár:   1000 Ft   Kategória:   Szépségvitaminok
Kiszerelés:   60 db   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: rose, Módosítva: 2016. április 21.

Kiszerelés:   60 db
Kategória:   Szépségvitaminok

A cink egy fontos nyomelem, számos enzim alkotórészeként hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez, valamint az immunrendszer normál működéséhez. A C-vitamint szervezetünk nem tudja magától előállítani. Főleg a gyümölcsök és zöldségek fogyasztásával tudjuk szervezetünk C-vitamin szükségletét kielégíteni. A C-vitamin hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez, az energiatermelő anyagcserefolyamatokhoz, valamint a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez. A vízben oldódó C-vitamint a szervezet csak korlátozott ideig tudja raktározni. A C-vitamin bevitele különösen ajánlott az őszi-téli hűvösebb időszakban, fokozott szellemi vagy fizikai igénybevétel esetén (sportolásnál, stresszhelyzetben), terhesség és szoptatás időszaka alatt, dohányzás esetén, egyoldalú táplálkozáskor. A Das Gesunde Plus Cink + C-vitamin kapszula időgyöngyökkel rendelkezik, melyeknek köszönhetően fokozatosan, kisebb mennyiségekben (8-10 óra alatt) használja fel a szervezet.

Fogyasztási javaslat: Naponta 1 kapszulát rágás nélkül folyadékkal vegyen be.

Összetevők: C-vitamin, cukor, zselatin, fényezőanyag: sellak, kukoricakeményítő, cink-szulfát, glükózszirup, növényi olaj (kókusz), színezék: titán-dioxid, csomósodást gátló anyag: talkum

Hatóanyagok 1 kapszulában: C-vitamin: 300 mg, Cink: 5 mg

SugarB

2019. november 5.

Véletlen ezt vettem meg a Histidines helyett, mert cinket szerettem volna szedni a bőrömre, de nem baj, gondoltam a c vitamin sosem árt.:) Egy levéllel szedtem be, és én személy szerint energikusabbnak érzem magam tőle, bár a pattanásokra nem használt (még). Biztos, hogy jó vitaminpótlás ugyanis, 3 nappal kitolta a menstruációm (kisebb pánikot okozva, ugyanis nekem nagyon pontosan jön meg mindig, ugyanolyan előjelekkel) alátámasztva a c-vitamin teóriát :D Biztos, hogy ő volt a ludas, de mire én erre rájöttem...:D Ugyanakkor sokkal elviselhetőbb is volt az a négy-öt nap mint általában. Lehet visszatérek hozzá, ha elfogy és nem kutatok mást a cinkre, még meglátom.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 5.

pici24

2019. január 10.

A fogorvosom javaslatára kezdtem el szedni, és csináltam belőle végig egy pár hónapos kúrát. Nagyon sokat segített a gyógyulás során.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 10.

Ennie86

2018. december 10.

Egy ideje már állandó lakója a vitamintáramnak. :) A cink rendben tartja a bőrömet és a körmömet is. Az meg csak plusz pont, hogy C-vitamin is van benne. Árban is nagyon baráti.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 10.

exhocmomento

2018. november 16.

Az első próbálkozásom a cink szedésére. Problémás bőröm van, és olvastam róla, hogy a cink áldásos hatással van a bőrre és redukálja a pattanásokat. Az előttem szólóak maximális értékelése és a termék pénztárcabarát mivolta miatt esett a választásom pont erre.

A tapasztalataim viszont nagyon vegyesek. Pozitív (és számomra a legmeglepőbb) hatása, hogy elmulasztotta a szárazságot a kezeimen. De ezt így egy csapásra. Nyár végén kezdtem el kémiai hámlasztani, és nagyon megviselte a tenyeremet, hogy nap mint nap oda lögybölöm ki a G&G Cheer Upját, ami hajlamos a kézfejemen is végigcsorogni. Fájó, kezelhetetlen szárazság alakult ki. Na, ez varázsütésre múlt el a cinktől, pedig ugyanúgy éri a sav nap mint nap a bőrömet. El sem hinném, ha nem éltem volna át. Szóval ez szuper. Ami még mindenképpen dicséretes, hogy a körmeim brutál módon megerősödtek tőle. Ha akarnék, elkezdhetnék velük alagutat ásni a szomszéd faluig. Kemények, masszívak (pedig hosszúak) és egyáltalán nem törnek.

És itt vége is a pro listának. A bőrömön nem okozott látványos hatást. A hajamra gyakorolt erejét nem igazán tudom mérni, mert ilyen fronton szerencsés vagyok: magától is dús és gyorsan növő. Beteg mondjuk én sem voltam azóta, mióta szedem, talán jóindulattal még ezt is oda tudom csapni a pozitívumokhoz.

Az elégedetlenségemet az okozza, hogy a gyomrom nem bírja. Kifejezetten terheli, kellemetlen, feszülő, fájó pocakot idéz elő. Igaz, nem közvetlenül étkezés után veszem be (mint sokan tanácsolják), hanem este lefekvés előtt. Szóval azért mégsem éhgyomorra... Mégis bántja. Emiatt a mellékhatása miatt lehet, hogy végig sem fogom bírni szedni az adagot.

Egyébként alapból is egy tortúra beszedni, akkora nagy lóbogyó. Úgy veszem be, mint az antibiotikumot szokás, "muszájságból". Arról nem is beszélve, hogy vannak benne ezek a kis golyók, amik dizájnosan néznek ki, viszont tök kellemetlen, hogy hallom őket zizegni a kapszula belsejében, ahogy csúszik lefelé a torkomon. Brr. Na meg annak sem örülök kifejezetten, hogy a második összetevője a cukor.

Összességében abszolút nem újravevős, más cinktabival fogok próbálkozni. Arra volt jó, hogy megtapasztalhattam milyen hatással van a cink az én szervezetemre. No-go starter pack. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 16.

kovacsrekaa

2018. február 9.

Egesz novemberben beteg voltam, igy a multivitaminom melle kerestem plusz kiegeszitest. Lassan 3 honapja megfazva sem voltam. A hajam is nagyon beindult tole.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 9.

writa

2017. október 12.

Telente szoktam C-vitamint szedni de úgy tudom a cink is segíti az immunrendszert, szerintem paktikus így együtt a kettő. Főleg akkor nyúlok utána, hogy úgy érzem bújkál bennem megfázás. Ha beszedek párat, akkor nem szoktam megbetegedni :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 12.

rose

2016. április 21.

Mióta ezt szedem, nem voltam beteg, ami nagy szó, ugyanis eddig soha nem telt el úgy influenzaszezon, hogy ne legyek legalább két hétig dögrováson. D-vitaminnal együtt szedem, ez a kombináció nagyon bevált, nem is szükséges mást szednem mellé. A DM sima C-vitaminjától rosszul voltam, ez szerencsére nem okozott ilyen mellékhatásokat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 21.