Decléor

Ár:   £52   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Marionnaud   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2021. augusztus 10.

Ár:   £52
Lelőhely:   Marionnaud
Kategória:   Szérumok, Kezelések

Hidratáló olaj-szérum minden bőrtípusra, különösen dehidratált bőrre. 100%-ban természetes összetevőkből, botanikai és esszenciális olajokból.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Tarzicia

2021. augusztus 16.

A Decléor márkához nagyon régen volt szerencsém, még akkor, amikor az M. betűs parfümériában kapható volt. Már akkor se jött be nekem a koncepciójuk, nem tetszett a kikericssárga színvilág, nem vonzottak a pipettás üvegcsék. Emlékszem, mindig ajánlgatták a boltban az arcolajat, de akkoriban még nem igényelt a bőröm ilyesmit. Nemrégiben egy netes rendelésem mellé kaptam ebből a Neroli Bigarade arcolajból mintát. Engem minden érdekel, ami dehidratált bőrre való, legyen az szérum vagy arcolaj, és ha természetes összetevőkből áll, pláne. Gondoltam, kipróbálom, mi bajom lehet, azóta eltelt x év, a bőröm igényei meg változtak. (Az agyam egy hátsó szegletében végig a kedvencem, a Sisley Black Rose Precious Face Oil képe lebegett, és akaratlanul is összehasonlítottam őket.)
Ez egy híg, folyós állagú, színtelen olaj, az illata friss, citrusos-narancsos, enyhén kesernyés. És ha már illat, akkor én mindig elhelyezem a saját kis olfaktorikus térképemen: ez kb. a Guerlain Eau Cologne Imperiale/Sisley Eau de Campagne típusú illat. Nem rossz, de én ezt csak nyáron, vagy alkalomszerűen, pl. egy wellness hétvégén, masszírozáshoz, szaunázáshoz tudom elképzelni, napi bőrápolási rutinban semmiképp. A honlap szerint ez aromaterápiás hatású, és ezáltal összeköttetésbe kerülök önmagammal... Hát lehet, de kár volt beleélni magam, mert ez az illat max. 10 percig tart, utána átváltozik: kellemetlen, punnyadt, zöld bogárszag + natur, konyhai olivaolajszag lesz belőle. (A Sisley Black Rose arcolajának illata akár egy luxus parfümé, elegáns, kifinomult, bármikor örömmel használom.)
És fénylik. Mintha tényleg szimpla konyhai olívaolajat kentem volna a képes felemre. A felvitel után azonnal, fél óra múlva, és órák múlva is. (A Sisley bezzeg nem fénylik, azonnal selymes-matt bőrképet ad.)
A Decléor oldala 3 cseppet ajánl egy alkalomra. Ennek én csak a töredékét használhattam el, de így sem volt képes beszívódni. Éreztem, hogy ott ül a bőrömön egy réteg, és akárhányszor hozzáértem, olajos nyomot hagyott, tapadt, ragadt, csúszott. (A Sisley-olajból kétszer ennyi is pillanatok alatt, nyom nélkül beszívódik.)
Letöröltem a felesleget, a fénylés megszűnt, a fullasztó, olajos érzés maradt. Lemostam, így a kellemetlen szag is eltűnt. Kár, hogy nem a Rose d'Orient olajukból kaptam mintát, az biztos jobban tetszett volna, bár gyanítom, az állaga ugyanilyen lehet.
Dehidratált bőrre való. Az biztos, hogy a nedvességet a bőrbe zárja, és...ennyi. Hidratálni sok más termék is tud, amiket még használni is kellemes.
Nappalra elképzelhetetlennek tartom, éjszaka meg biztos, hogy a párnán kötne ki az egész, és kezdhetném a napot hajmosással. Masszírozásra jó lehet, de a kellemetlen szaga miatt én inkább arra se szeretném, köszönöm szépen.
A külső nekem sokat számít. Itt az is mínusz pont. Sárga színű, pipettás üveg. Nem szeretem a pipettás megoldásokat, és se az üveg formája, se a színe nem tetszik. Egyéni szoc. probléma, de én semmiben nem szeretem a sárgát. Se a ruhatáramban, se az egész házban nincs sárga, a citrom az egyetlen kivétel, de az is a kamrában van. (A Sisley Black Rose olajának szemet gyönyörködtető, formás kis üvege van, a színe szép lilásbordó.)
A miheztartás végett örülök, hogy kipróbáltam ezt a Decléor arcolajat, de nekem ez egy nagyon nagy NEM. (Ó Sisley Black Rose arcolaj...hát nincs nálad szebb és jobb! Tudtam én! Bocsáss meg, hogy egyáltalán rá mertem nézni másra, ígérem, többé nem teszem ! :-))

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. augusztus 16.

Antioxidánsok: Tocopherol

Az Ausztráliában őshonos szantálfa kérgéből kivont illóolaj, melyet CosIng hivatalos funkció besorolása szerint maszkoló (szagokat, ízeket semlegesítő hatású) összetevőként használnak a kozmetikumokban.

Nem szabványos INCI név. E szerint az oldala szerint a Petitgrain illóolajat a narancsfa leveléből nyerik, míg korábban az éretlen, zöld "pici" narancsokból állították elő (innen a név). Az olajnak nyugtató és pánik oldó hatása van, a bőrre kenve pedig segít állítólag a zsíros bőr tisztán tartásában. Mivel citrus féle, így érzékeny bőrre nem ajánlott.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.