DeVita

Ár:   $35.95   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Loona, Módosítva: 2017. december 11.

Ár:   $35.95
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Szérumok, Kezelések

A DeVita C Serum 17% stabilizált C-vitamint tartalmaz, mely segíti a finom ráncok és sötét foltok halványodását, valamint az egyenetlen bőr kisimulását és rugalmasságának visszanyerését.

Parabénmentes, vegán termék.

Loona

2018. május 3.

Mostanában valahogy nem találok jó C-vitaminos szérumot, nem veszek egyet sem újra. Új jelölt után nézelődve, a vegánsága és a magas(abb: 17%) hatóanyag-tartalma miatt esett erre a szérumra a választásom - eddig 15% volt a legmagasabb, amit használtam. Sajnos amikor megérkezett, volt is mit dolgozni az arcomon, több pattanás utáni heg foltjait szerettem volna vele halványítani.

Hogy az a 2% számított-e ennyit, vagy valami más összetevő volt a ludas, azt nem tudom, de ez a szérum rosszabb napokon képes volt olyan szinten csípni/marni az arcomat, mint korábban semmi soha. A csípő-maró érzés helyenként viszketőbe is átcsapott, és néha kifejezetten nehéz volt megállni, hogy ne vakarjam meg az arcom. Látható irritációt, pl. pirosságot nem okozott, így azt gondolom, hogy szimplán csak a magas hatóanyag-tartalom okozta a dolgot, és furcsa módon nem mindig/nem ugyanakkora mértékben jelentkezett a dolog (hogy mikor, arra nem sikerült rájönnöm. Jobb napokon szinte egyáltalán nem éreztem semmit. A nedvességre gyanakodtam - már hogy szárazabb vagy nedvesebb bőrre vittem fel - de amikor elkezdtem célirányosan erre figyelni, sem sikerült levonni egyértelmű következtetést). Mikrosérüléseket szintén brutálisan képes volt csípni: a friss pattanás utáni heges területen okozott csípésre még azt mondanám, hogy oké és érthető, de pl. szemöldökszedés után sem volt egy leányálom a használata.

Nagyon sokat agyaltam azon, amíg tartott, hogy ez vajon mennyire jó a bőrömnek, és ha használ, így újravegyem-e, de az üveg végére érve már megvolt a válasz. A magas tartalom ellenére sem volt ugyanis hatékony folthalványításban, ugyanezt a teljesítményt az előtte kipróbált, feleennyibe sem kerülő szérum is tudta, úgy, hogy közben nem marta le az arcomat. És volt még más negatívum is: bár az tetszett, hogy hamar beivódott és instant kisimította az arcomat, az már nem, hogy hagyott rajta egy vékony filmréteget, ami önmagában még annyira nem lett volna zavaró és igaziból a krémeimmel se veszett össze, de észrevehetően hosszabbította a reggeli rutint, mert a máskor szépen beivódó hidratálóm ezen a rétegen először fehér kenőcsként kenődött szét ahelyett, hogy beivódott volna, és hosszabb ideig kellett kenegetnem, masszíroznom a fejemet.

A csomagolás amúgy minőségi volt (meg, ha úgy nézzük, elegáns, bár én pont nem vagyok arany-fan: nem ilyen volt, mint a képen, hanem festett fehér üveg arany kupakkal), jól zárt, és hűtőben tárolva (megszokásból/a hatóanyag általam ismert tulajdonságai alapján. A csomagoláson erre vonatkozó instrukció nem szerepelt) a kb. 3 hónap alatt, amíg elhasználtam, egyáltalán nem oxidálódott a hatóanyag, a szérum az utolsó cseppig színtelen maradt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 3.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Ascorbic Acid, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Ubiquinone
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Vitaminok: Ascorbic Acid, Magnesium Ascorbyl Phosphate