Dior

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: miraclum, Módosítva: 2020. július 28.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatjegyek: illatos zsálya, galbanum, gardénia, aldehidek, szegfű, rózsa, nőszirom, neroli, nárcisz, jázmin, írisz, gyöngyvirág, szantál, pacsuli, labdanum, bőr, ámbra

Dior Miss Dior EDT 50/30ml
Ár: 11500+posta , Eladó: varnaim
Állapot: 50/30ml, Helyszín: Lábatlan, fizetés: --
CSERE is - Dior Miss Dior EDT
Ár: 19.900 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 100ml/kép szerint, Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Posta, MPL, foxpost

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Izar

2017. november 14.

Nem vagyok parfüm szakértő, minimális tudásom van a témával kapcsolatban, csak nagyon szeretem az illatokat. :-) Emiatt kicsit félve írok erről a parfümről, mert ő egy olyan tünemény, amit nehéz megfogni, szavakba önteni, különösen nekem. Ezért inkább mesélek.

Egészen kiskoromban, amikor Anyukám tett-vett a ruhásszekrényben, néha levette nekem a féltve őrzött parfümös üvegeit és végigszagolhattam őket. Édesapámtól kapta őket, aki szakmai kiküldetésen járt párszor Svájcban. Anyu nem volt nagy parfümrajongó (még most sem az), de azokat azért elhasználta, és mire én megszülettem, már csak az üvegek maradtak, egy-két cseppel az aljukon. Három illata volt: Givenchy IV, Jardin d'Eté (ezt azóta sem találom sehol, pedig ez volt a legfinomabb), és a Miss Dior. Az a 4-5 éves kislány, aki akkor voltam, az első kettőt nagyon szerette, de a Dior ház ikonikus illatával sehogy sem tudott megbarátkozni. Hogy akkori énemet idézzem: "Ez parfüm? Ez?!"

És akkor repüljünk előre az időben 30 évet. Egy nagy rendrakás alkalmával ismét előkerült az a három üveg. Az akkori kislány már 34 éves felnőtt nő, akinek úgy tűnik, benőtt időközben a feje lágya, mert amikor ismét megszagoltam, nem bírtam elfelejteni. Ott motoszkált a fejemben, nem hagyott nyugodni, és mint egy szelíd, de szigorú tanítónéni súgta újra és újra a fülembe, hogy "Kislányom, ez kell neked.".

És tényleg. Sikerült egy itteni krémmániástól hozzájutnom egy 4 ml-es minihez (a kis üvege pont olyan, mint itt a termékkép). Ez tavaly télen volt, és most, hogy ismét elővettem, és a csuklóimra tettem egy-egy pöttyöt (ezt fújni szerintem szentségtörés), rájöttem, hogy miért akkora klasszikus ez az illat, hogy miért van akkora neve a szakmában. Én úgy érzem, értem, de nehéz megfogalmazni.

Nyugodt. Elegáns. Visszafogott. Okos. Nem törekszik arra, hogy kitűnjön a tömegből: nem harsány, nem illegeti magát, nem rebegteti a pilláit. Soha nem közönséges. És mégis kitűnik, pont azzal, hogy mindig önmagát adja, soha nem játssza meg magát, és mindig az, aminek lennie kell. Megvéd, körülölel, szeret, ad, de nem mértéktelenül, és csak akkor, ha méltó vagy rá. Ilyen ez a parfüm. És ilyen egy igazi nő is, szerintem.

Nem az én illatom, még nem. Ehhez még fel kell nőnöm. (Még mindig...) De az a 4 ml csoda ott lapul a szekrényemben, és néha, egy-egy hideg téli estén előveszem, teszek pár pöttyöt a csuklómra, és hagyom, hogy derűssé varázsolja a lelkem, megvigasztalja a szívem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 14.

zsazsi1

2016. október 3.

Kíváncsiságból megszagoltam, és megint be kell hogy ismerjem, hiába próbálom a nagy klasszikusokat szeretni, nem megy! Úgy jártam, mint a L'air du Tempe-val, csak szerencsére ezt nem a bőrömre fújtam, hanem tesztcsíkra...szúrós, kellemetlen, öreges szag. Valami nekem nagyon nem, ami ezekben a régi illatokban megvan.
Két csillag, mert a Diornál van nagy kedvenc is...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 3.

Két csillag, mert a Diornál van nagy kedvenc is...

szilviakiralyno

2016. július 24.

Ugyanez ( ill. ugyanilyen üvegem van, mint itt a képen), sajnos vészesen kevés már a mennyiség. Ezért örültem, amikor a polcokon a Miss Dior Dior Edt megjelent, remélem az illat ugyanilyen, és nem reformulálták meg olyan nagyon. Ez az illat nekem egy álom, ciprus-zöld, aldehides-bőrös, meleg, a bőrömmel kompatibilis. Sokan nagymamás illatnak titulálják, na kérem, a megjelenése időszakában, azokban az években alighanem a most trendi citrus, vagy épp cukorkafelhő illatok lettek volna botrányosak. Az akkori divatot tükrözte, mérföldkő volt, és az akkori fiatal és elegáns nők hordták, olyanok, akik ügyeltek arra, hogy tiptop nézzenek ki, még egy séta alkalmával is, "A" vonalú ruhákban, frissen berakott hajjal, magassarkú bőrcipőben, elegáns, minőségi táskával. Stílus. Elegancia. Melegség. Ez a korszellem bár elmúlt, sajnos, de az illat még emlékeztetheti rá azokat, akik valódi értékeket keresnek.
Az illat hibátlan. Tölgymohás ciprus. Ez is a Nő illata. Imádom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 24.

Az illat hibátlan. Tölgymohás ciprus. Ez is a Nő illata. Imádom.

kicsiliba

2016. június 22.

Igazi klasszikus,de számomra ő Anyaillat!Ez a parfüm ugyanis Anyukám kedvence!Annyira illik hozzá,hogy már "csupasz" nélküli,úgyhogy mindig muszáj beszereznem neki egyet!Most is sikerült egy tündéri Km-es lánynak köszönhetően!Semmi nagymamás vagy nyanyás feelingem nincs ,nekem ez az illat a nagybetűs Nőt jelképezi,amilyen én (majd remélhetőleg egyszer az leszek) szeretnék lenni,aki sok mindent megélt,de sosem tudták betörni,fejét felszegve,mindig attraktívan vonul,de nem vonaglik,akit mindenki észrevesz és senki nem tud feledni,mert jellemével és lényével jelen van és nyomot hagy,aki tudja mit akar és el is éri anélkül hogy gáncsolna...szóval olyan,mint Anyum és kész! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 22.

Dormir

2016. február 27.

Számomra csodálatos. Korántsem régi vagy nagymamás. A nagy klasszikusok között az egyedüli hordható illat, ami fenkölt eleganciát hordoz.
Mélységes, melengető, mégis valahogy tiszta, fehér elegancia némi zöldes beütéssel jut róla eszembe.
Mindenképpen megkívánja a végiggondolt, csinos, finoman szexis megjelenést, egyébként durva kontrasztot hozna létre. Bár, lehet farmeros illat is, de méregdrága cipő, táska, szép pulcsival, kardigánnal. Roppant nőies, komoly. Távolságtartó, de mindenekfelett megbízható.
A ciprus nem teszi fanyarrá, élessé. Mély és bársonyos marad. Nem nyomasztó, elavult katyvasz, de picit kell fújni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. február 27.

nyarigabi

2015. november 20.

Aldehides, régi illat, nagyon erős. Nagymamás.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 20.

Aldehides, régi illat, nagyon erős. Nagymamás.

Amanda

2013. április 3.

Anyukám használta, még a '70-es évek végén. Emlékszem kisszékre kellett állnom , hogy elérjem a polcon.Súlyos ( egy 5 éves gyerek számára) metszett üvegben volt, s az üveget záró szintén metszett üvegből készült dugójával kellett felvinni a parfümöt a bőrre. Üvegből szaglászva emlékszem erős, tolakodó de orrbamászó illat volt, viszont esténként mikor anyu hazajött és megölelt, olyan finom volt. A bundája gallérján is éreztem mindig, a téli hideg illatával keveredve az ősi Miss Dior, még ma is az orromban van az illata.
Sohasem tudnám használni, de örökké emlékezni fogok rá.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. április 3.

Sohasem tudnám használni, de örökké emlékezni fogok rá.

rekag

2013. március 14.

Ajándékba kaptam, de wc illatosítóként végezte (nem vicc). Valahogy olyan idős dáma illata van. Néha megérzem fiatalabb nőkön és nem értem, hogyan használhatnak ennyire öreges illatot. A wc-ben nagyon tartós volt. :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 14.

Fubuki

2013. január 30.

Életem első parfümje,fantasztikus illata van,nagyon kellemes és egész nap érzem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 30.

Alice83

2012. június 25.

Régi vágású elegancia ..ez jut róla eszembe..nagyon finom...Üvege maga megérne 5*..vintage szerelmeseinek kötelező..:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. június 25.