Diptyque Paris

Ár:   32 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: médea, Módosítva: 2012. március 24.

Ár:   32 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Friss, tiszta frézia – és ahogy annyi Diptyque illatnál szokás, az a benyomásunk lehet, hogy a virág egésze az üvegbe került.

Illatjegyek: fás jegyek, frézia

Ár: 2000 Ft , Eladó: TFerenc
Állapot: 1ml, Helyszín: Kecskemét, fizetés: Fizetés banki utalással
Bontatlan!Diptyque Paris Ofresia
Ár: 29.000 ft + postaköltség , Eladó: Norella
Állapot: Bontatlan!, Helyszín: --, fizetés: Banki utalás után postázom

laracroft

2022. január 16.

Ó jajj, én leszek az ünneprontó.
Rajtam ugyanis szimpla légfrissítő-illat...az a gyöngyvirágos vagy milyen...legalábbis az első egy órában, utána betársul a virágos légfrissítő mellé egy kellemetlen fémes szag, ami nálam a kommersz, olcsó fehérvirágos parfümöknél szokott jelentkezni, szóval még a kémiámmal se passzol. Két óra múlva pedig már sehol nincs, szóval a tartóssága sem az igazi. Ettől persze másoknak még tetszhet, de nekem nagyon nem jön be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 16.

Ó jajj, én leszek az ünneprontó.

Rozicska

2020. október 15.

Illatmintám van belőle EDT.Mi nagyon jól együttműködünk.Virágos illat és nem túl bonyolult.Mindvégig ezt az illatot(virágos,kicsit édes) érezni,nem változik.Engem ez megnyugtat és biztonsággal tölt el.Elsőre nem annyira kedveltem,de mostanra igazán örömmel tölt el,ha megérzem.Szerintem barátkozni érdemes vele. Nyár végén a kertben tevékenykedtem,érezni véltem az illatát,amíg rájöttem,hogy az árnyékliliom virágát éreztem.Kifejezetten tartós.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 15.

Mimiti

2020. október 2.

Még jó, hogy csak pár milis mintát rendeltem belőle. Az illatnak semmi köze a fréziához, számomra kifejezetten "olcsó", gagyi benyomást keltett. Frissecske virágos illat, amit legfeljebb kézmosó szappanként tudok elképzelni, pedig nagyon vártam a csodát. A tartóssága pont annyi, mint a tizedannyiba kerülő virágos testpermeteimé. Sajnálom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 2.

Amea

2020. július 29.

Tartós, minőségi illat, kimondottan nőies, puha, virágos-krémes darab. Csak nem frézia.
Hozzáteszem, nem rajongok az illatjegyért, szerintem eddig még nem sikerült igazán kivegyészkedni azt soha senkinek, mint amire egy csokor frézia képes.
Érdekességképpen, a világ egyetlen parfümjében sincs igazi frézia. Sőt, a kedvelt virágos illatok legnagyobb részében egyetlen csepp sincs az imádott virág esszenciájából - ugyanis a jelenlegi technológiával képtelenség kivonni belőlük. Van néhány virág, ami elérhető: létezik igazi rózsából kinyert illat, van tubarózsa, jázmin, körömvirág, neroli, meg tán pár egyéb amiből ki lehet oldani az illatmolekulákat, a többi virág viszont egyszerűen nem adja magát. Elméletben ugyan lehetséges lenne, de ha sikerülne is, annyira elképesztően drága lenne az eljárás és az alapanyag, hogy nem érné meg. Így aztán nem létezik jácint vagy gyöngyvirág parfüm és a Guerlain Insolence se találkozott ibolyával soha.
Ettől még csodálatos alkotások születnek. Még olyan virágokra is, amiknek a természetben egyáltalán nincs semmilyen illata, pl a kamélia (az Une Fleur de Chanel, Jacques Polge alkotása a virág képzeletbeli illatát jeleníti meg, Coconak ugyanis ez volt a kedvenc virága).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 29.

Renike77

2019. január 12.

A frézia szóra kaptam fel a fejem anno, mint gondolom sokan mások, és rendeltem egy mintát egy magyarországi luxusparfümériából.
De sajnos amit kerestem, ebben az illatban sem találtam meg.
A vágyott virágillat, amit a frézia kedvelői várnak, -és amit én is vártam-, nem jelenik meg a parfümben.
Ez egy kissé jellegtelen, halvány illat, és azért írják, hogy belekerült az üvegbe a frézia szára is, mert konkrétan az dominál.
Ez egy zöld illatocska, és sajnos a frézia fel sem ismerhető benne. Az illat ettől minőségi, de az elnevezés megtévesztő.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 12.

De sajnos amit kerestem, ebben az illatban sem találtam meg.

gyooongyi

2018. február 19.

Jövök felpontozni...
Az én üvegem ovális, EDT
Rajtam pontosan teljesül a leírás, mintha az egész virág az üvegbe került volna, zöld levelestül, harmatostul. A barátnőm szerint olyan, mintha nem is parfüm lenne. Mintha csak maga a virág került volna az üvegbe kémiai mellékzöngék nélkül.
Nekem vagy rajtam ez az illat a régóta áhított frézia illat. A fehér jácint illatára is emlékeztet, talán az Ofresia picit édesebb. Össze is tudtam hasonlítani őket pár hete... ugyanaz a fehér virágos bódulat, nyers zöld szárillattal.
A tartóssága fantasztikus(5-6 óra rajtam) és gyönyörűen szárad le, ebben is megőrzi virág jellegét. Beérik az illata, mint a valódi társáé, picit édesedik. A leszáradása legvégén nagyon emlékeztet az Estée Lauder Pure White Linen szívillatára.. hát persze, abban is van frézia.
Amikor először beleszippanottam, az is bevillant rögtön, hogy ez tipikusan olyan illat, ami valakin finom zöld-virágos-fás, valakin pedig elcsúszhat állott váza szagba. A Fragranticán találkoztam is ilyen véleményekkel... Most már tudom, hogy ilyenkor nekem, aki a friss virágos illatok hajszolója vagyok, fel kell kapnom a fejem és usgyi szerencsét próbálni:-)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. február 19.

Jövök felpontozni...
Az én üvegem ovális, EDT

Poldi

2016. május 14.

Sziasztok!
Nagy Diptyque fannak tartom magam, de úgy érzem hogy az Ofresiát, nem sikerült 100%-ban elkapniuk. Nekem nem teljesen élethű. (Nagyon nehéz lehet valósághűen megcsípni a frézia illatát.) Hiányzik belőle a virág játékos természetessége, ami a tavasz elejét juttatja eszünkbe. Egyébként olyan, mintha egy leheletnyi pézsma is lenne benne.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. május 14.

Sziasztok!

HDR

2016. április 23.

Finom, kifinomult viragos-fás illat, de azert banatomra nekem nem olyan igazi frezia. Elnyomja a freziat a fás jelleg. En citrust is erzek benne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 23.

Makk Zsuzsó

2013. március 7.

Meglepően tartós, könnyed, tiszta, őszinte, bájos virágillat. Leginkább a Diorissimóhoz tudnám hasonlítani, ami ugyanez gyöngyvirágban.
Először azt gondoltam, ezt az illatot akkor viseli egy nő, ha éppen nincsenek hátsó szándékai. Aztán, rájöttem: dehogyisnem akkor! Csak mire kiderül, már késő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 7.

médea

2012. március 11.

Valóban élethű frézia illat, éppen van a vázámban is frézia, úgyhogy összehasonlíthattam őket. A parfüm egy kicsit lágyabb, de persze nem csak fréziából áll.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. március 11.

Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Eugenol, Geraniol, Limonene, Amyl Cinnamal

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.