Diptyque Paris

Ár:   30 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: fugebefott, az összetevőket feltöltötte: médea, Módosítva: 2018. január 11.

Ár:   30 900 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

E parfüm a görög nyár napsütötte fügelugasaiba vezet. A Philosykos egyike a minden idők egyik legkultikusabb és leghőbben szeretett illatainak! Olivia Giacobetti mesteri alkotásában minden hangulatteremtő kellék megtalálható: a még zöld, épp érés előtt álló füge, a zöld levelek, maga a száraz fa. És ez nemcsak egy fa: ez egy egész lugas, a föld, a fák, az ég és a ragyogó mediterrán nap!

Diptyque 26db-os mintacsomag
Ár: 12.000Ft , Eladó: balazs12
Állapot: Nerolis 1ml-es pálcikás minták, a legtöbb hiánytalan, néhány darabból hiányzik minimális mennyiség., Helyszín: Budapest III., fizetés: Személyes átvétel Budapest III., előre utalás után Foxpost, Posta
Ár: 1800 Ft , Eladó: GuerlainInsolence
Állapot: új, bontatlan, próbamentes, Helyszín: --, fizetés: személyes átvétel / GLS

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Nenuka

2020. október 9.

Innentől akkor Diptique rajongó is vagyok. Nyaralás, lugas, imádom. Cseppet lehetne tartósabb valóban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 9.

Mimiti

2020. október 2.

Ez azért sokkal jobban tetszett, mint az Ofresia, és a tartósságával is elégedettebb voltam, viszont sajnos rajtam semmi köze a fügéhez, és a zöld illatokhoz is csak a kifújás pillanatában kapcsolódik. Rajtam az első perctől az utolsóig tömény kókusz, amivel nem lenne baj, ha ezt vártam volna tőle. Összességében egy kellemes nyári illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 2.

movayoga

2020. június 22.

Ennek az illatnak a tartósságát nagyon sokan nem értik: akkor mondom:) Nyár, fehér ruha és ha kell naponta többször magadra rakod. Bárhol, bármikor. Újra és újra. Hiszen nyáron is én legalábbis többször zuhanyzom:) utána jöhet újra. Mint egy testpermet.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. június 22.

Foxyka

2020. április 22.

Egyik kedvenc könnyed tavaszi illatom. Kókusz lecsengés az én bőrömön viszont egy kis enyhe fanyar fügével spékelve. Az EDT kiadás sokkal édesebb mint a parfüm. Nekem ez jobban bevált! Viszont sajnos nem tartós egyáltalán :(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 22.

Zelmora

2019. július 16.

Hát én ebbe az illatba totál szerelmes lettem. Az a fajta vonzalom, mikor hónapokig messziről szemlélsz valakit, és nem bírod kiverni a fejedből! Annyira természetközeli, különleges, uniszex de nőként viselve mégis vagány illat. Pár minta után végül vettem egy limitált kiadású 30ml-s EDT belőle, ha ez után is szeretni fogom, jöhet a nagy üveg. Bőrre fújva rajtam nem volt borzasztó nagy különbség tartósságban és tartalomban sem az EDT és EDP között, de szerintem ez az illat nekem különösen jól működik a bőröm kémiájával.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 16.

emb1p3

2019. január 21.

@Heine, haha, a felvetés jogos, de jelentkeznék, én például nagyon szeretnék fügelevél-illatú lenni. Lássuk be, életbevágóan fontos az a földesség-gyümölcsösség arány :) Én inkább a levélre koncentrálnék, semmint a virágra-gyümölcsre, és a Philosykos ezt nagyon jól is hozza, de a tartóssága gyalázatos. Abszolút laikusként nem értem egyébként, hogy a modern vegyészet idején, amikor már nem illóolajakat locsolunk magunkra, mért nem lehet valami tartós vivőanyagot kikotyvasztani? Úgyhogy maradok a Ninfeo mionál, az viszonylag tartós, 4-5 óra, viszont, bár csodás, de inkább a gyümölcs, nem levél, ahogy az Artisan is, ami pont ugyanolyan gyalázatos tartósságú, mint ez a Diptyque-darab. Amúgy a Roger & Gallet Feuille figuier-je jó alternatíva a gyorsan illanó, de legalább csak 30 eurós szegmensben. Valaki szóljon már egy kedves BME-s vegyész-kockának, hogy csinálja meg phd-nek a tartós Philosykost, szerintem itt a krémmánián egyből kapna néhány vacsora- és házassági ajánlatot :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 21.

SPARXS

2018. december 25.

A DIPTYQUE egy minimalista parfüm brand! Gyakorlatilag egy domináns illatjegy köré épül az adott parfüm,amit viszont nagyon természetes illatként adnak vissza! A PHILOSYKOS-ban a füge kapta a főszerepet! Én két részre tudnám bontani az illatot. A fújást követő fejillatban egy zöld, vizes illatjegy jelenik meg! Ahhoz lehet hasonlítani, mint amikor gazokat húzgálsz ki a kertedből, majd utána sima kút vízzel kezet mosol! Ha ezután megszagolod a kezed,akkor egy érdekes zöld/vizes illatot fogsz érezni. Nah kb itt is ugyanezt kapod! Friss,zöld, kicsit vizes akkorddal!

A parfüm 2-3 óra után megváltozik és előjön a füge édes illata,amit leginkább a kókuszhoz tudnám hasonlítani. Itt már nem érezhető a kezdeti vizes/zöld akkord és ez a lágy édes illat egészen kitart a parfüm végéig!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 25.

Heine

2018. augusztus 21.

Két dolog.
Szeretnék úgy tekinteni az illatokra, mint műalkotásokra, amiket tudni kell viselni, levenni, és értékelni. Keresem az egyediségre törekvést, maradandó alkotás iránti igényt. Nem merek egy niche parfümre egy csillagot adni, kettőt is alig, mert úgy érzem, nem értek valamit, kimaradok valamiből, nem elég finom az orrom az efféle alkotásokhoz. Főleg a designer - gourmand vonal fogyasztója vagyok, és akár ez keltheti a hozzá nem értés benyomását a niche kedvelői szemében. Ezt az illatot valóban nem értem, de továbbmegyek, a koncepciót sem.
Ez a parfüm fügefalevél szagú (és most mindenki meglepődött). Ha valaki félbetép egy levelet, és a friss zöldbe szagol, pontosan ezt a parfümöt szagolja. A parfüm eredetileg azért létezik, hogy a viselője illatos legyen, és felmerül a kérdés: miért akarna bárki fügefalevél szagú lenni? Hol van az a szint, amit még viselhetünk? Utat törnek a fémes, köves illatok, megannyi féle pacsuli, civet, oud, tömjén, és annyiféle dohány, hogy lassan egyszerűbb lenne szivarozni az utcán. Mikor ébred fel úgy valaki, hogy aznap sarkvidéki zuzmó - rénszarvas pézsma szagú akar lenni?

Létrehozták szintetikus úton a levél szagát, most épp a Diptyque ház. Körülbelül tizennyolc másik fügés - leveles illat kering az olcsóbb niche kategóriában, ami pont ezt tudja, csak egyik kissé fügésen, a másik kissé földesen. Mintha a gourmand parfümöknél nézném a cukor - karamell arányt.

A másik, fontosabb: ez a parfüm nem tartós. Körülbelül két óra elteltével híre-hamva sincs. A D. ház nemes, elegáns, luxus, nagyon niche - hát hol a minőség?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. augusztus 21.

Két dolog.

Parfuwoman

2018. június 10.

Egyetértek az előttem szólóval,ár-érték arányban nem egy befutó ,tényleg nem tartós ,ami ezen az áron szerintem nem elfogadható . Nem tudom elhinni ,hogy még mindig nem ismerik a parfümőrök a parfüm tartóssá tételének titkát,s miért nem alkalmazzák. Na mindegy. Ez a parfüm nagyon zöld és egy lenyűgöző ,eredeti illat,tényleg fügefalevél illata van. Szerintem sokaknál az a zavaró ,hogy a buja füge,mint gyümölcs illatára számítanak ,de itt a levél illata érződik . Klassz,fás alkotás ,de bevallom őszintén nem érzem a késztetést ,hogy egész nap levélillatom legyen :) Értékelem őt ,de nem hordanám . A tartóssága miatt 3*,amúgy 4 is megilletné.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. június 10.

karaibrahimgil

2018. május 25.

Tegnap - életemben először - elmentem a Neroli Parfümériába. Egy kedves krémmániás eladó javasolta, hogy teszteljem le a Diptyque Philosykos (hű, de nehéz még mindig leírni) parfümjét, mivel szerinte nagyon hasonlít a L`Artisan Parfumeur Premier Figuier Extreme edp-jére. A Philosykos edt-jét egyből a csuklómra fújtam. Hirtelen nem is éreztem az általam annyira imádott fügét, csak valami nagyon zöldet. Elborzasztott, ezért az edp-jét már csak megszaglásztam, de mivel ugyanolyannak tűnt, gyorsan visszatettem a polcra. Aztán a készséges eladóhölgy segítségével megismerkedtem a többi fügés parfümmel is - a Shay & Blue Dandelion Figjét túlságosan maszkulinnak találtam, a Montale Oudmazingben a füge alig érvényesült az Oud mellett, a Nicolai édes Fig Teájáról pedig majd a saját oldalán fogok bővebben írni. Kicsit csalódottan hagytam el a boltot, majd kb. 20 perc után azt vettem észre, hogy nagyon tetszik ez a különleges illat, ahol végre kibontakozott egy tejesen lágy, friss fügeillat a sok zöld között. A 4 és 5 csillag között hezitáltam, és este megkértem a férjemet, hogy hasonlítsa össze a két csuklómat: az egyiket a Fig Teának, a másikat a Philosykosnak szántam. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy 4-5 óra elteltével előbbi még mindig érződött, míg utóbbi egyikünk szerint sem. Hiába edt, nem tudok napirendre térni afölött, hogy az édesebb, nőiesebb (és olcsóbb) Roger&Gallet és Nicolai illatai tartósabbak, így ha egy friss, uniszex illatot kellene ajánlanom valakinek, valószínűleg további keresésre buzdítanék. De minden viszonylagos: ha fél-harmadáron áron értékesítenék, megérdemelné a 4-5 csillagot...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 25.

Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Hydroxycitronellal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Limonene, Geraniol