Dr. Herz

Ár:   1100 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: exhocmomento, Módosítva: 2018. október 1.

Lelőhely:   patika
Kategória:   Egyéb

100%-os természetes illóolaj

Gyógyszerkönyvi minőségű ausztrál teafaolaj, mely természetes limonént tartalmaz.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

exhocmomento

2018. október 2.

A bőrömről: zsíros-normál kombinált, mitesszer- és egyéb komedóképződésre nagyon hajlamos, helyenként tág pórusú. A hormonális pattanások sajni nem ritka vendégek, ezenfelül olyan kis hisztis, hogy ha hozzáérek (vagy ha a barátom hozzáér) nem tökéletesen steril kézzel, az érintés helyén is nő egy szép kis gyulladt ujjacska-arcbőr szerelemgyerek. (Öö, ez morbid volt. De ha egyszer így van.) A pattik helyén pedig sokszor maradnak makacs, pirosas-barnás foltok. Szóval huh, jó sok minden van itt.

Amióta felfedeztem a teafa olaj áldásos hatását, a reggeli-esti rutinom és a házi patikám elengedhetetlen alapköve. Baktériumölő ("kutatások szerint a teafaolaj képes elpusztítani bizonyos antibiotikum-rezisztens baktériumokat" is), vírusölő, gombaölő, fertőtlenítő hatású. Emiatt aknés bőr kezelésére is jó lehet, persze csak akiknél nem vált ki allergiás reakciót vagy túlérzékenységet, mert egy durva kis cuccról beszélünk. Első használat előtt kötelező bőrtesztet csinálni a csukló bőrén, de ez rá van írva a tájékoztatóra is.

Én lemosáskor használom. A micellás vízzel átitatott vattakorongra cseppentek maximum 2 cseppet (1 is elég lenne, csak azt az adagot szinte lehetetlen eltalálni) és áttörlöm vele az arcom. Gyönyörűen tisztít, lekap minden szennyeződést és pattanás téren hatalmas segítség.

A teafás karrierem az Aromax ilyen nemű illóolajával kezdődött, aztán a Naturol termékével folytatódott, most pedig ennél horgonyoztam le. Több különbséget is felfedeztem eközött és az előző két páciens között. Először is a másik kettő 5 ml-es kiszerelés, míg ez a kétszerese, azaz 10 ml, körülbelül ugyanazért az árért. Aztán míg az Aromaxot Rossmannban, a Naturolt pedig DM-ben szereztem be, a Dr. Herz-re patikában találtam rá. Bár mindhárom 100%-os, a Herz ezenfelül gyógyszerkönyvi minőségű is, amit a másik kettő tudtommal nem mondhat el magáról (ha mégis, javítsatok ki nyugodtan c:). Az illatban is érzem, hogy ez most más. Az első kettőnek én őszintén rajongtam az illatáért, szerintem nagyon fini, sosem értettem miért jajgat mindenki a közelemben, hogy milyen büdös. De tényleg, mintha újfajta vámpírokat kergetnék, akiket fokhagyma helyett ezzel lehet elűzni, mindenki menekült előlem. Én meg csak pislogtam. Na de ez, hát ez tényleg büdi. Szerintem is. Nem olyan tiszta, fűszeres mint az előző kettő, hanem valami sokkal szúrósabb, kellemetlenebb. Ez lélektanilag negatívum ugyan, de engem elgondolkoztatott, hogy ha gyógyszerkönyvi minőség és patikában árulják, akkor ennek valószínűleg ilyen büdinek kell lennie, és nem ezzel a termékkel, hanem a másik kettővel van valami turpisság. De ez lehet csak az én laikus túlkombinációm.

Az adagolója is ennek a legtetszetősebb a 3 közül, csepegtet, nem pedig ömlik. Igaz, ha egy csepp megindul, a másodperc töredéke alatt jön a kövi. Erre értettem fentebb, hogy 1 cseppnyi adagot nem igazán lehet kivitelezni. De 2 után már le lehet állni.

Minden esetre azt hiszem most egy jóóó darabig maradok ennél. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. október 2.

Minden esetre azt hiszem most egy jóóó darabig maradok ennél. :)