Dr. Kelen

Ár:   2184 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   bioboltok, drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: milkweed, Módosítva: 2023. augusztus 9.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák
Kategória:   Fényvédők

Napozás utáni gél, azonnal hűsíti, nyugtatja a leégett bőrt és enyhíti a napallergia, napkiütés tüneteit. Hidratálja és regenerálja a nap, szél és víz által igénybe vett bőrt. Hosszan tartó hatását két természetes eredetű aktív anyag kombinációja biztosítja. Aloe Vera - ismert gyulladást mérséklő és hámregeneráló hatású tradicionális gyógynövény. Panthenol (B5 ProVitamin) csökkenti a bőrirritációt és hidratálja a napozás utáni bőrt. Nem ragad, gyorsan és nyomtalanul felszívódik.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Charlena08

2024. május 29.

Olyannyira hűsít és nyugtatja a bőrt, hogy ROVARCSÍPÉSRE a drága és sokszor hatástalan tubusokkal szemben nekem ez vált be a legjobban, Ráadásul rengeteg van benne, nagyon sokáig elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. május 29.

Ofesz86

2024. március 19.

Tavaly a Balaton-átúszásra vettem. Az erős hullámzás miatt több, mint 4 órát voltam a vízben, a napközbeni perzselő napon. Megmentette a bőrömet! Pillanatok alatt megnyugtatta, pár nap használat után rendbe jöttem. Gyantázás is után is kiváló.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 19.

Lina14

2023. október 1.

Sajnos leégtünk, de ezt abszolút nem tudtuk használni. Nagyon marta páromat, és csak rontott a helyzeten, ügyeleten csak fogták a fejüket és azt mondták, hogy panthenolt hasznájunk csak, mert más nem jó leéégésre.
Ennek az inci listáján alkohol a második összetevő, ami így utólag számomra kérdőjeles, főleg mert irritált bőrfelületre kellene felkenni.
Kuka

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 1.

Kuka

wendy99

2021. június 25.

Az itt lévő pozitív kommentek miatt merészkedtem megvenni, sajnos nagy csalódás. Az pirosra égett arcomra szerettem volna vmi nyugtató hidratálást, nos kb 2 másodpercig bírtam elviselni magamon, mintha nyílt sebree öntöttem volna alkoholt úgy marta a bőröm, azonnal le kellett mosnom... szerintem az egyik legnagyobb butaság eleve égett, kiszáradt bőrre alkoholt tenni, ez pedig tele van vele... a szagán is érezni a tömény alkoholt. Azt hiszem utolsó magyar termék volt amit megvettem, nem csak fociban vagyunk bénák sajna... egy normális terméket nem tudunk piacra dobni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 25.

hdori23

2020. június 28.

Nagyon nagy segítség volt az elmúlt napokban. Kinti munkát kellett végeznem és hiába kentem magam 50 faktoros naptejjel a tarkóm úgy leégett hogy 2 napig egy pólót sem tudtam elviselni. Többször kenem egy nap már másnap sokkal jobb volt, megakadályozza a hámlást és szépen bebarnul a bőröm tőle. Nálam csillagos ötös!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 28.

fioretta

2020. június 19.

Abszolút hatásos az erősen leégett bőrre is. Pumpás kiszerelésű, nagyon kellemesen hűsít. Először féltem, mivel összetevői között 2. helyen szerepel az alkohol és tényleg nagyon érződik a szagán is, ezért először kétkedve használtam, tudva, hogy az alkohol szárító hatású - egy égett bőrnek nem épp erre van szüksége. Azonban nagyon jól nyugtatta a bőrt és egész jól meggátolta a lehámlást is. Nem kell bemasszírozni, csak vékonyan bekenni az érintett bőrfelületet és szükség esetnén újrakenni. Sajnos kis kiszerelés és drága, viszonylag hamar elfogyott, mivel félóránként újrakentem viszonylag nagy, súlyosan leégett felületen, így szinte egy leégésre volt csak elég.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 19.

bogyoca

2019. augusztus 21.

Elképesztően jó ez a termék! Úgy leégtem, hogy már az is fájt, ha felvettem a pólómat. Azonnal hűsített és szépen helyre hozta a vörösséget is. Jól hidratál, nálam ötcsillagos! 😊

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 21.

Mokani

2019. augusztus 11.

Első alkalommal akkor is leégek ha minden percben kenegetném magam... szóval úgy indultam neki, hogy majd lesz valami.
Leégtem, hátam és az arcom és már a parton ezt kentem magamra -> utána a szálláson és még lefekvés előtt is -> nehéz volt az alvás, de reggelre jobban éreztem magam és simán ki tudtam menni a napra!
Nálam átment a teszten, viszem magammal ezt is :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 11.

Nálam átment a teszten, viszem magammal ezt is :)

szabotimi.szabotimi

2018. október 8.

Most nyáron használtam először. Mondjuk megúszhattam volna, ha használok napozót...na mindegy.
Estére rendbe hozta a rákvörös bőrömet.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. október 8.

Estére rendbe hozta a rákvörös bőrömet.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Glycyrrhetinic Acid
Vitaminok: Panthenol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Vízben és alkoholban egyaránt oldódó, glicerinből és kókuszolajból előállított PEG vegyület. Elsősorban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt (surfactant) gyengéd tisztízó hatású összetevő, de némi hidratáló, bőrpuhító tulajdonsága is van. Elsősorban lemosókban használt összetevő.

Mentol, melyet borsmentából állítanak elő. A CosIng besorolása szerint nyugtató (csökkenti a bőr viszkető érzését), frissítő (hűsítő) hatású anyag és illatanyag. Paula Begoun szerint viszont a mentolnak a borsmentához hasonlóan irritáló hatása van a bőrre illetve a transzepidermális vízvesztés növekedését is okozhatja, ami a bőr kiszáradásához vezethet.

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).