Dr. Kelen

Ár:   1850 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   bioboltok, drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: marryjane, az összetevőket feltöltötte: lavandula, Módosítva: 2017. március 2.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák
Kategória:   Fényvédők

Erős védelmet biztosít a nap káros UVA és UVB sugarai ellen. A „sejtvédő” koffein, E-vitamin és panthenol összetevői lassítják a szabadgyökök sejtkárosító hatását és aktívan késleltetik a bőr öregedését.Hypoallergén. Normál és érzékeny bőrűeknek egyaránt ajánlott arcra, testre. Vízlepergető összetétele biztosítja, hogy fürdéskor is a bőrön marad.

Tartósítószert, színezőanyagot nem tartalmaz.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Akara

2017. június 28.

Elég jó fényvédő. A napkrém/naptej szót nem használnám rá, mert egyáltalán nem tejes, krémes, szóval nem az a megszokott lágy állagú cucc. Jó sűrű, nehezen kenhető krém, amit ebből fakadóan viszonylag vastag rétegben tud csak felvinni az ember. Viszont meglepően gyorsan beszívódik, enyhén fénylik csak, nem hagy zsíros tapintást maga után. Ezen felbuzdulva az arcomra is használtam. Nem gondoltam volna, de tökéletes, nem okozott gyulladásokat, nem zsírosított. A következő próba alkalmával sminkelni is fogok fölé. A napvédő hatása is jó, most tettem egy sétát a déli naptűzésben és nem égtem le, pedig én olyan vagyok, hogy amikor bemondják, hogy 10 perc alatt le lehet égni (mint most is), rákvörös is leszek 10 perc alatt. Ezúttal nem égtem le kicsit sem.
Ekőször kifejezetten az antiage szlogen miatt emeltem le a polcról, attól nem voltam elájulva, el tudnék még képzelni benne egyéb hatóanyagokat, hogy ezt fokozzák. Mindenesetre nem elvetendő ötlet, hogy a naptejek tartalmazzanak öregedésgátló összetevőket, hiszen a nap az egyik legkárosabb ilyen szempontból.
Másfelől, a levétel után olvasva, hogy hypoallergén, valamint tartósítószer- és színezékmentes, rögtön tudtam, hogy ez jó lesz nekem. A Dr. Kelen termékjekkel amúgyis voltak már pozitív tapasztalataim. Picit talán az zavar, hogy mindegyiknek hasonló az illata és én azért annyira nem rajongok.
Az ára kicsit borsosnak mondható (2290 Ft - Tesco), lévén kicsi flakon és gyorsan is fogy a kenhetősége miatt, bár a naptejet amúgysem extravékony rétegekben szokás kenni a jó hatás érdekében. Viszont mivel ennyire bevált arcra is, biztosan veszek még párat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 28.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Bisabolol
Hidratálók: Sodium Lactate
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.